Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Ce citim azi?

(7 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 43

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Dulcetica, mie mi-a placut Schimb de dame. Am citit-o acum vreo luna.
In general imi place David Lodge.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mik un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.
Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.

dulcetica

Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog).

Mik.
Mergi la inceput

maria_alexia

4022 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_alexia un Mesaj Privat
Mik, blog?

Raportez cu harnicie:
- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)
- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva
- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand
Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.
Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.

dulcetica

Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog).

Mik.

Eu am citit-o imediat dupa Padurea norvegiana.Pasaje din carte imi erau foarte familiare din cealalta si prin comparatie ,autorul nu mi s-a parut a fi intr-o mare inspiratie.
Intriga putea fi altfel/mai mult exploatata.

dulcetica
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mik un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Mik, blog?

Raportez cu harnicie:
- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)
- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva
- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand

Da, mey, acolo scriu eu de mobilele din casa si de certurile cu so-acra.
http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/search/label/lecture

Mik.
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje

Slaba miscarea, dom'le.

Am terminat o colectie de nuvele de autori diversi, colectia se cheama "Le serpent plumes" si am facut cunostinta cu Muriel Sparks si Victor Eforeev. In carte o excelenta nuvela de Salman Rushdie (intre altele).
Mai am un alt volum din "Sepent plumes" cu nuvele de nord)americani.

Intrebare intrebatoare : a citit cineva Victor Eforeev ? (am vazut ca s-a tradus in Ro).

Mik.
Mergi la inceput
ligeea
ligeea

1521 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligeea Adauga semn de carte la raspuns
eu am citit si mi-a placut mult de tot ,,Solutia Schopenhauer ",o carte cum nu se mai scriu multe azi..am luat-o de la Carturesti-saptamana trecuta m-am rasfatat cu 4 volume , am stat toata dimineata .

ligeea
Mergi la inceput
ligeea
ligeea

1521 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligeea Adauga semn de carte la raspuns
mi-am adus aminte-cand e targ de carte-?

ligeea
Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Mi-a placut Schimb de dame si mi-am propus sa mai citesc de David Lodge.Iei un sot ,total nesofisticat si cu un mic impuls il trimiti in mijlocul vietii.Vezi ce poate sa iasa!?
Ce-mi recomandati?

M-am apucat de niste nuvele,Scene de viata campestra, de Amos Oz,dar parca nu prea merge.
http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/scene-de-via%C5%A3%C4%83-campestr%C4%83

dulcetica
Mergi la inceput

maria_alexia

4022 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_alexia un Mesaj Privat
voiam sa va arat un www.dilemaveche.ro/sites/default/files/imagecache/image_gallery_large/afis_colocvii_2011.jpg" target="_blank">afis care mie mi se pare excelent
Mergi la inceput
Pag. din 43 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com