Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Ce citim azi?

(7 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 43

corap

4327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite corap un Mesaj Privat
mai pe scurt i-am trimis cu mama & bona la mare, la soare
luni au plecat, fi-miu a zis ca nici nu se gandeste ca in we sa nu ne ducem - asa ca we e compromis pt invatat - poate we urmator sa mai ciupesc ceva invatat, daca nu i-or pune maica-mii parul pe bigudiuri - fapt ce poate determina o intoarcere intempestiva.
azi ma duc cu gabi la film
maine ma duc sa caut mobile , gresie, faianta, parchet
sunt un om liber (si mi-e dor de ei de nu mai pooooot )
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
cora, treci la invatat! Vacantza frumoasa copiilor la mare!

Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

Dana P

587 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana P un Mesaj Privat
Aivanhov - "Calea tacerii"

" Zambeste. Ar putea fi raza de soare de care cineva are nevoie intr-o zi furtunoasa."
Mergi la inceput

beshter

3570 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beshter un Mesaj Privat
La ce film te duci, Cora?

corap

4327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite corap un Mesaj Privat
nu stiu, surpriza lu barbat-mio. asa ca pp ca ala cu tom hanks
Mergi la inceput

beshter

3570 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beshter un Mesaj Privat
vizionare placuta! sa ne povestesti!

corap

4327 Mesaje
filmu' fuse cu tom hanks - larry crowne - zic eu ca merita mai mult decat 6/10 (imdb).
bine, nu e un film la care sa ramai mesmerizat, dar e un film bunicel, in care tom hanks joaca oarecum atipic, desi personajul e tipic t.h. julia roberts mie nu-mi place by default.
in concluzie, e un film bunicel de dupa-amiaza de vara, cu un cappuccino alaturi (am introdus fraudulos in sala un cap. de la starbucks, tre sa recunosc, da' au o cafea mizerabila la standu' cu popcoarne).

in alta ordine de idei, in week-end:
am invatat 0
m-am jucat cu copiii la mare, nu-i mai vazusem de 5 zile - a fost super-mega (mai putin atunci cand fi-mea mi-a tras un cap in nas de-am vazut stele verzi la propriu, sange, de-astea - duminica m-a durut toata ziua capul)
mi-a adus o prietena o carte (tea obrecht "the tiger's wife") de care ii spusesem io (de fapt ii povestisem despre orange prize si despre castigatoarele lui)- si m-am apucat de citit - e interesanta (si engleza e accesibila).

Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Salut,
Intre timp am citit tot ce-am gasit de Rosamunde Pilcher,adica vreo 5 carti si acum citesc Tony Parsons -Barbat si sotie.
Deocamdata ,cred ca-mi place...Ati citit ceva de el?Vad ca e destul de prolific.
Cora,m-am distrat citind.Nu stiu pt. ce inveti ,dar nu te vad bine!Mare ,filme,lecturi...Apuca-te de invatat!Spor!

dulcetica
Mergi la inceput

corap

4327 Mesaje
eh, in noaptea dinaintea examenului e baza (glumesc - azi am venit devreme la serv si am invata de la 7 la 9)

de tony parsons am citit doar o carte "barbat si copil" sau asa ceva. nu m-a incantat, nu e deloc pe gustul meu. e cam siropos :) (eu am crezut ca tony parsons e o ea)

Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui corap

eh, in noaptea dinaintea examenului e baza (glumesc - azi am venit devreme la serv si am invata de la 7 la 9)

de tony parsons am citit doar o carte "barbat si copil" sau asa ceva. nu m-a incantat, nu e deloc pe gustul meu. e cam siropos :) (eu am crezut ca tony parsons e o ea)

N-am citit decit 64 pagini si pe apucate ,dar e posibil sa ai dreptate ,in sensul ca personajul masculin e cam babalau,deocamdata n-a avut nici o atitudine de barbat adevarat .Pina acum l-am tolerat!

dulcetica
Mergi la inceput
Pag. din 43 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com