Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Hihi, si eu o vad pe Arya printre supravietuitorii finali, alaturi de Jon Snow si poate Tyrion... si Daenerys. Si poate Bran.

Cat despre film, e normal sa fie mai "subtirel", nici nu ar avea cum sa reproduca intocmai ceva atat de complex, asta e unul dintre dezavantajele acestor ecranizari. Actorii cum ti se par, potriviti rolurilor? Pentru mine de ex. actorii care ii joaca pe
Cersei si Renly sunt o mare dezamagire...


Actrita din rolul Cathryn mi se pare prea batrana si cam uratica si artificiala mi s-a parut cea din rolul Sansei. Imi place cel din rolul Tyrion, isi joaca super personajul. Si da, pe Cersei as fi vazut-o mai rea, mai agresiva in perfidia ei.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Da, in film i-au imbatranit nitel pe toti... Intr-adevar si pe Sansa o vedeam altfel, cat despre Lena Heady, mi se pare ca ii lipseste "focul" lui Cersei (in plus ii sta mult mai bine bruneta :)).

Citeam pe net ca deja s-au anuntat cativa actori care vor face parte din sezonul 2 (intre care si Natalie Dormer, cea care a jucat-o pe Ann Boleyn in The Tudors, ca Margaery Tyrell).

Hm, sa deschidem un subiect separat, sa nu stresam fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Vai fetelor ce mi-ati facut cu RR Martin asta! Am sa va cicalesc toata viata daca nu-mi place ...Tocmai am comandat de la Nemira toata saga la pretul incredibil de 195 lei. de-abia le astept.
Daca deschideti site separat voi veni si eu cu pareri. dar filmul de pe HBO nu l-am vazut. Doar sotul si el e de parere ca-i foarte bun .

Am inceput de cateva ore sa citesc "Imparateasa Orhidee" de Achnee Min si de-abia reusesc sa o las din mana...din pacate trebuie .

Si cat am fost la mare am citit carti usurele 2 de John Grisham, Fiul Hamasului, si Azaleea Rosie. Si inainte de vacanta "Nemesis: de Phillip Roth. Nu recomand nici una...hm, poate "Fiul Hamasaului" pentru subiect.
Va pup si ma duc sa mai citesc un pic pana nu pic lata de somn.
EDIT: voiam sa zic topic separat...nu cred ca e nevoie chiar de un site .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Ma bag si eu ca musca...
Jose Saramago, Intermitentele mortii. Cartea are mai multe planuri filosofice, religioase etc, dar povestea simpla si pe alocuri amuzanta (cu maphia ) o face placuta, chiar ca lectura de vacanta (asta, daca nu vreti sa cercetati planurile alea de mai sus)

Mai e cineva amator?

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Ioana, si mie mi-a placut mult "Intermitentele mortii", desi mult timp am ezitat s-o citesc, din cauza titlului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Carmina, nu cred ca vei fi dezamagita! Si pretul e super, prin librarii am vazut si dublu, daca nu mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Io tocma' ce terminai o carte foarte misto dupa gusturile mele brute - una de-aia scrisa cu ovarele - pe care v-o ultrarecomand. Se numeste 'Viata amoroasa' si e scrisa de Zeruya Shalev. Are un titlu absolut cretin dar restul e de-a dreptul mesmerizant.


Azi citesc Jurnalul lu' Mircisor (Carta(rescu)) - ala ultimu' 2004-2010. Deocamdata am reusit sa ma enervez ca se vaita in prima suta de pagini de mama focului si am mai reusit si sa ma induiosez si sa incep sa-i iert mizeria aia de 'De ce iubim femeile'.


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Mihaelka daca-l vei ierta cu adevarat spune-ne... poate prind curaj sa-l mai citesc. Dupa dezamagirea comerciala susnumita de tine (si vad ca insista, a mai aparut ceva asemanator) n-am mai avut niciun chef sa-l citesc.
O.K., omul trebuie sa castige si bani... da' totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Gata, tocmai mi-au sosit miile de pagini ale lui RR Martin. Am mai cumparat si Eleganta Ariciului, tot pe aici am citit despre ea (cartea) insa nu-mi amintesc daca de bine sau nu. dar voi alfla.

Din cauza unei contractii musculare in piept azi noapte am stat doar in fund. Era singura pozitie in care nu simteam durerea si putem respira. In fund sau in picioare. Asa ca am profitat de o asa "oferta" si am citit toata noaptea... ca pe vremurile bune. Am terminat "Imparateasa Orhidee" o carte pe care o recomand, nu neaparat pentru stil cat pentru continut si ii dau 3*** 1/2 si acum continuu cu "Ultima Imparateasa" roman in care sper sa aflu mai mult despre China si dinastiile ei.

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

rrox, cred ca-l iert, da. L-am si iubit mult, ce-i drept, si vine o varsta cand simti nevoia de impacare.
Explica el acolosha niste chestii din care eu inteleg ca nu de bani a scris cartile pitipongesti.


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput