Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu am iubit-o pe florica campan - si acu 5 minute, cand m-a trimis maria-alexia pe okazii sa-mi caut "in america" am dat search cu "nou si vechi in matematica" - eu am pierdut-o in una din multele mele mutari. a fost favorita mea in clasa a patra (dup-aia am pierdut total contactul cu matematica) si mi-ar placea ca si copiii mei s-o aiba la indemana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Cauta la un anticariat, poate gasesti Florica Campan. La 2 anticariate din Iasi sorela a gasit adevarate comori.
Si cartile erau in stare foarte buna (stampilate "biblioteca personala Gh. ..." si pareau necitite )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mik, o sa caut negresit, da' n-am prea avut timp (eu nu stiu cum reusesti sa te descurci - vb de factorul timp - cu toti copiii, ai toata admiratia mea . eu am senzatia ca am pierdut lupta cu timpul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Corap, eu citesc in pat inainte ca sa adorm de la 11jumatate incolo. SI cind apuc : in masina cind conduce sotul, cind ma duc la so-acra (da' n-am mai fost de 5 luni), cind stau in sala de asteptare la doctor.
Din pacate trebuie sa conduc cind ma duc la serviciu si atunci ascult muzica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Care "copiii"?Daca n-are de la 6 in sus ,fac scandal!Ce,io n-am trei?

Si eu la fel,car mereu cartea in geanta si citesc pe unde apuc.In sala de asteptare la dr. ,daca conduce sotul si seara.Eeeh,seara e momentul cel mai important al zilei .Abia astept sa-i vad mancati,spalati si cu temele facute(ma rog,in alta ordine) ca sa ma azvirl pe canapea sau in pat.E cel mai bun somnifer.De fapt asta planuiesc sa fac de vreo jumatate de ora si inca n-am reusit,tot mai gasesc ceva de citit pe DC.
Ah,si mai am un moment super al zilei.Dimineata (in zilele cind este posibil)caut o banca sau un copac pe linga riu si imi beau cafeaua .Stau intre 30min- 1 ora si admir muntii,raul si mai fur cite o privire si in carte.De aceea urasc cand ploua(ca ieri si alaltaieri)
Ma duc,spor la citit!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Hannen, am trei acasa (cum bine stii) si o ceata la job (care tot copiii se cheama).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Hannen, am trei acasa (cum bine stii) si o ceata la job (care tot copiii se cheama).


Mik.


Stiam?? serios,memoria imi joaca feste nasoale.hmmmm,am intrat la banuieli

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nu ma refeream la timp pt citit (ca de-ala mai gasesc, desi nu e zen sa citesti in metrou), ci: dus copii la dentist, la doctor, la sport, petrecut timp cu copii pe de o parte si ... restul, pe de alta parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

fost bookfest si in targul nostru .

Cea mai incantatatoare descoperire e un roman grafic, cica pentru copii: www.corintjunior.ro/products.asp?prod=140&cat=78&hierarchy=0|78" target="_blank">Inventia lui Hugo Cabret. Excelent spusa povestea prin imagini care fac cat buna parte din capitol pe alocuri, n-am mai citit/vazut niciodata asa ceva. Desene extrem de sugestive.

Se pare ca va aparea si www.imdb.com/title/tt0970179/" target="_blank">un film dupa cartea aceasta, cu distributie de exceptie.

Corapina, ti-o recomand cu caldura, stiu ca esti fana a cartilor "pentru copii" .

Mai stiti cumva si altele de genul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

citita de mult :) - a aparut acu o suta de ani, cred ca eram inca in CIC
da' Jurnalul unui pusti ai citit? (nu are nicio legatura cu HC, da' e mistoaca, eu am citit 1 vol in engleza la librarie , copiilor le-am luat traducerea).

eu ma lupt cu america; de fapt nu ma lupt, da' e cam banala cartea si ma enerveaza personajul principal de mor.


Mergi la inceput