Prietene la bine si la greu - 112

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis nu tiu daca am mai spus sau nu, dar tu chiar ai talent la scris.

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

incerc sa zic si eu cateva vorbe, dar nu garantez ca imi va reusi

Doar ce am laudat-o pe Ana ca adoarme frumos la ea in patut, singurul lucru pe care tb eu sa-l fac fiind sa stau intinsa in pat langa patutul ei si sa-i mai reamintesc din cand in cand sa puna capul jos, asadar doar ce m-am laudat in toate partile cu reusita si am revenit la nenumarate treziri peste noapte si co-sleeping-ul seara si in cateva reprize noaptea. Sper sa fie o maseluta vinovata si sa revina curand la bunele obiceiuri...

Am citit si eu acum experienta lui Monis, cu gradinita. Si noi planuim sa vizitam cele 2 gradinite din apropierea casei in saptamanile astea, dar parca si eu ma tem de ce voi gasi acolo. Pe exterior le-am vazut pe amandoua si prima concluzie e ca pozele de pe net, cu gradina si spatiile de joaca, sunt facute cu cine stie ce aparat sau din cine stie ce unghi pt ca dau impresia unor spatii generoase. Si cand ajungi acolo, gasesti o curte minuscula, cu 3 leagana inghesuite. Cred ca si in interior e la fel.

Diana, ma bucur mult de incantarea lui Vlad. Peste un an o sa va dea el voua lectii de germana, vei vedea. Teo ce mai face? Si tu? ai planuri de interviuri si joburi? si cine va sta cu copiii?

ura pt vestile bune de la eco de la Ionela. Si a-propos de gravidutele noastre, Many, eu m-am amuzat la replica ta cu ora 6 dimineata si cred ca secretara respectiva isi cam lasase acasa simtul umorului.

Intre timp am investigat si eu putin despre teflon. Multumesc pt raspunsurile voastre. Concluzia mea este ca, intr-adevar, teflonul este nociv, dar doar la temp mari. Bine, acum nu stiu cat de greu sau usor se ajunge la temperaturile respective, insa din ce am citit, nu e un pericol mare - aditivii din mancare prezinta un risc pt organismul nostru de zeci sau sute de ori mai mare. Asa ca m-am linistit.

Gabitza, si Ana are preferinte pt ros alimente ingrasacioase. Imi amintesc ca si Matei by Coque avea la fel, pasiune pt paine si alte fainoase. Dar nu cred ca e cazul sa ne facem griji de acum. In plus, eu am observat ca daca o tin suficient de ocupata si daca nu las la vedere mancare, atunci reusesc sa ajung la masa urmatoare fara rontaieli intermediare.

cam atat am reusit. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Monis nu tiu daca am mai spus sau nu, dar tu chiar ai talent la scris.

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne


da, da, asa e, subscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

As putea sa zic ca ma incadrez si eu in categria "citit din umbra si mai pe diagonala'???

Licuriciule ms de strigare!...as vrea eu sa am curte sa plantez...eheee vise nene, vise, ca deocamdata am doar ciment

N-am mai intrat zilele astea pt ca nu reuseam sa "raman logat' pe forum, nu stiu de ce, dar ma deconecta in secunda urmatoare
Acu ce sa zic?? ca nici nu stiuMa tot gandesc la Lumi si Anabelle sper sa fie bine!!

Despre Maya as avea cateva non-cra-cra-uri

....in primul rand m-a capiat cu cataratul in canapele...se foloseste de masinuta sau orice gaseste la indemana si se catara in canapea, apoi pe spatarul canapeli direct in picioare rezemata de perete si de acolo se arunca....nici nu o intereseaza ca se arunca mai mult decat tine canapeaua....sau se mai catara pe coltarul din bucatarie si de acolo hop pe masa, pe masa cauta sa butoneze la PC
asta nu ar fi asa o problema mare daca as putea sa-i ascund toate jucariile pe care se catara, dar daca i le-as lua cu ce s-ar mai juca copilul??? + ca plange rau dupa masina , asa ca m-am obisnuit cu situatia si o pazesc ca pe butelie
-....alta neliniste a mea este mersul, pt ca tot mai merge pe varfuri.A inceput sa-l puna pe stangul jos, dar dreptul numai daca ai atrag eu atentia, si atunci pret de cateva secunde.Sapt viitoare ne ducem la pedi si o sa-i cer parerea, poate este nevoie sa o vada un ortoped
-ma uimeste cat de rautacioasa este cu ceilalti copii; desi tipa de fericire cand ne intalnim cu alti copii, este foarte nervoasa si ai impinge sau ai trage de par (daca ajunge) cand este vorba de jucarii, chiar daca nu sunt ale ei....daca are o fetita o jucarie, si nu vrea sa i-o dea de bunavoie, se duce la ea ,o impinge si-i fura jucaria...

...Si cra-cra
-de vreo sapt nu mai avem probleme cu adormitul...adoarme singurica si la pranz si seara

Am probleme cu micul-dejunnu mai am idei, si nici nu mai mananca ou, LV, branzica.....iaurt nu accepta dimineata, cascavalul nici sa nu-l vada.....am inceput iar sa ma bazez pe fructe blenduite

Sa mai scriu si eu meniul
meniul de ieri:

dimi:2mere+1para
pranz:ciorbita de pui si un iaurtel Nestle(cu banane)
cina(daca pot spune asa la ora 18):piure de cartofi cu sos de rosii

Meiul de azi
dimi: 1/2 felie de paine cu magiun +1mar si 1 para (mititele)
pranz: ciorbita de legume
cina: mancarica de spanac cu orez si danf de usturoi(a mancat de ziceai ca se bat turcii la gura ei)

de gatit, gatesc mancarea pt toti, dar evit prajelile /sarea/acreala , adaugam in farfurie daca este cazul

M-am tot tinut sa o intreb pe Ramonixxx cum de reuseste xsoricelul sa escaladeze patutul, mai ales din exterior???
Am tot stat cu teama asta, cand avea Maya tendinta de escaladare, dar pana acum nu a reusit sa iasa din el, ai aluneca piciorusele pe plasa.Bine, nici nu prea a avut timp sa incerce evadarea, pt ca imediat ce se trezeste o scot din el si coboram la parter, iar cand o duc la nani (pranz sau seara) este prea obosita sa vrea sa iasa din el.....atunci se mai intampla sa aiba chef de joaca si mai face bau cu mine, sau mai sta "capul la cutie", dar nu este nervoasa ca sa incerce escaladarea

m-am intins cat o zi de post, si numai cu si despre fimea, asta pt ca nu ma tinememoria sa fac nominalizari, am mai zis eu de ceva vreme ca nu am memorie

gata, m-a rapus oboseala, ma duc la
Noapte buna tuturor!


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Va las o proaspata.

Noi suntem pregatiti sa iesim afara. Este frumos afara , pentru moment, asa ca fugim.

Ca deobicei, desi se anunta vreme naspa, fugim la tara in we, si cateva zile din saptamana viitoare ca are sotul concediu.

Va urez un weekend frumos.



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna,fetelor

Am ajuns cu bine acasa,doar ca eu sunt cu un mare gol in suflet....Richard e inca acolo....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lumi si multi

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Fetelor stie cineva ceva ce se intampla cu magazinele Miniblu? Am fost in AFI sigilat, am fost in Auchan inchis nici nu stiu daca si unde sa mai incerc si vroiam musai intr-unul.
Azi am fost putin in Unirii, i-am luat copilului niste pantofi haiosi foc, parca sunt de golf, alb cu albastru). In rest nu am gasit mare lucru. Bine ca am fost cu el, noi eram croiti sa-i luam nr.22 si i-au trebuit nr.23, cred ca este in functie de calapod sau producator.

Ma retrag la
W-e placut

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Many un miniblu au in carrefour baneasa si mai e unul pe 1 mai.Dar nu stiu exact cum sa iti explic cred ca te poate ajuta Monis cu o adresa exacta.
Lumi ma bucur ca sunteti ok.Citeam pe undeva si,sincer, mi -a trecut prin cap si mie:cutremurul din Japonia putea fi provocat?era a doua putere in lume.De curand se aflase.Imediat dupa asta SUA a sarit cu ajutoare.
Cam asta se specula si cu Haiti(astia au petrol mult parca) iar Sua iar era pe acolo.

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Many Geo purta 19.Am cumparat 20 si ii sunt numai buni.Tot ce am avut 19 in casa ii sunt mici.Si sunt noi.

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many!

Mergi la inceput