**Buburuze de 2009 (10)** HAI PICKY!**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

Imi beau si eu cafeaua cu voi ca tot mi-am facut putin timp ptr mine...
Ieri am stat in picioare toata ziua, calcat, scos fata la parc, iar calcat, pregatit cina ...asa a trecut ziua mea, iar eu m-am ales cu dureri de picioare ... Stiti cum ma misc?! Ca un pinguin..sau o rata leseasca (stiti cum arata?!) exact asa merg si ma simt
In fine trecem noi peste...vreau ca pana plec la spital sa le pun pe toate in ordine..numai ca nu cred ca voi reusi..ma bate gandul sa spal si mobila de bucatarie, gemaurile..dar cred ca le las dupa ce vin din spital..sper sa fie la fel de frumos si dupa...asa cald si placut..

Am ramas restanta cu capitolul trecut, inca nu am citit nimic din el...dar dupa ce fac si bagajul(azi il pregatesc) o sa am timp si de pc.

Lali multam de capitol nou..


Va pup pe toate si mai intru eu ..asa macar sa va stresez si pe voi cu bagajul meu


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 38+ o mai mica

AMR: 10 zile!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata si de la noi! Azi mergem din nou la Ioana si la Dragos si stam acolo aproape toata ziua, mergem mai des caci acum incep serviciul si nu mai putem sa ne intalnim decat in weekenduri. Acum se inteleg bine baietii, iar Dragos il striga in fiecare zi pe Rares si-i arata la maica sa patul unde doarme Rares cand merge la ei asa ca musai sa mergem, bine ca nu se mai bat.
Multumim de complimente atat pt Rares cat si pt unghiile mele, mi-au iesit foarte frumos dar este ultima data cand ma mai duc la ea, fiindca este nesimtita si nu se tine de program...asta este sunt o gramada care lucreaza frumos.
LauraOana ma bucur ca ai intrat, cgiar ma uitasem si eu in albumul vostru de pe hi5, e adorabil Sebi, multi pupici si de la noi si te asteptam mai des...am sa-i transmit si Ioanei...da ei se inteleg de minune cred ca din cauza ca au crescut impreuna niciodata nu s-au certat si se iubesc mult, isi dau pupici la greu
Simina...Malta? super fain, de pe acuma-ti urez distractie placuta, super ca va fac asa surprize placute cei de la servici, dc mai veneai in Ungaria sigur faceam cumva si ne vedeam daca aveai voie...cum sunteti cu raceala? sanatate multa
Simina sa-ti faci, merita, eu ma duc odata la 1 luna jumate si imi tin, nu se rupe niciuna, dar eu nu-mi pun unghii false ci doar gel peste unghia mea, nu stiu cat e la voi dar la noi e foarte ieftin
Fetelor multumesc si pt urarile pt bunica mea, sa-mi traiasca e deosebita si are un loc special in sufletul meu
Cris da mami e normal cu un bebe sa fie lasat pe dinafara, problema e ca ei sunt 3 la un bebe si tot o sa mi-l lase pe dinafara pe Rares. ri nici unul nu lucreaza dar sigur o vor pune pe soacra mea sa se ocupe de bebe mic...in fine o fi cumva pana in septembrie...azi in drum spre Ioana pun si coletul dulci si la Miru
Ema ti-am mai zis ca e adorabil piciu tau
Serialbastre cum sunteti cu racelile?
Lali multumim de capitol nou si sa dea DD sa fie plin de vesti bune
Anna ce baiat mare ai si ce multe stie cred ca e un scump
getik pupici mami si sanatate multa, iei ceva medicamente?
Cris tin pumnii sa nu fie nimic grav c urechiusele, sa ne spui ce a zis dr
Simina
gata v-am pupacit pe toate, mergem sa mancam si o tulim afara ca sunt 20 de grade aproape



Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
fetele eu iau niste pastile pt alergie care dau stare de somnolenta....deci mai e necesar sa va zic ca am o leneeeeeeeeeeeeeee de ma doareeeeeeeeeeee????
si azi e soare, vad eu si deci iesim mai tarzior afara, la nisip
imi beu cafeaua si sper sa mai revin cu mai mult elan
pana atunci va pupacesc pi tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare deagi buburuze

Cris e bn si asa daca poti rezista fara sa dai si replici usturatoare

Simina asa e, e tipic fecioarelor. Eu o am si pe mama tot fecioara Da am asteptat 15 ani, dar azi nu regret nici o clipa ca au trecut atatia. Mi-a dat DD pe masura asteptarii (nu stiu daca fetele de aici stiu, dar eu l-am adoptat pe Razvan, dar parca nici nu-mi mai aduc aminte, e din sufletul meu dintotdeauna )

Picky ai terminat bagajul? Restul mai lasa-le ca nu intra zilele in sac

pup toate buburuzele

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Sorina,ce frumos!!!!!!Nu stiam ca Razvan e adoptat!sora mea s-a depus dosarul ptr adoptie si speram ca pana la sfarsitul anului sa devina si ea mamica.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Ce faceti, dragele mele? Astazi e o noua zi cu soare

SoriLea, nu stiam ca Raducu e adoptat, te felicit pt alegerea facut, ai o minune adevarata in viata ta!
Simina, a renuntat sora ta la FIV? Dumnezeu sa o ajute sa reusesca sa adopte si ea, sa devina mamica asa cum isi doreste
Programul meu incepe la munca, dar recunosc ca mai mereu intarzii, pana ii dau lui Vladut sa pape, schimabat, si pregatit de a-l lasa in primire lui taica-miu, plus ca fac o ora pe drum... in fine, asta e..
In Grecia mergem unde am mers de fiecare data,in Vourvourou, o statiune din Halkidiki, suntem clientii fideli ai aceleasi vile Si mergem cu masina. Vladut o sa mearga deja a doua oara, prima data l-am dus la 6 luni. Dar cred ca acum o sa fie in culmea fericirii, pt ca acolo este apa f mica pe o distanta lunga, si nu sunt nici valuri mari, asa ca o sa se poata sa se balaceasca in voie
Cris, pfff, ai observat ca duce mana la ureche si singura, cu exceptia momentului in care vrei sa o stergi in urechi? Daca e doar la sters e posibil sa fie doar jenata de procedura. Cum o cureti in urechi? Noua ne-a zis orl-istul ca se curata doar pavilionul exterior si atat, si o data pe saptamana putem sa curatam urechea cu un spray special, atat. Sanatate multa ii doresc si sa veniti cu vesti bune de la doctor
Ema, pup fata lenesica si baiatul energic
Lali, petrecere frumoasa cu sora si sa te relaxezi
Picky, spor la facut pregatiri si bagaje! Ai grija de voi
Lavi, ce frumos ca Rares are prieteni de joaca, cred ca va simtit tare bine cand va intalniti. Distractie frumoasa si profita din plin de zilele ramase acasa.

Gata, ma intorc la trebi

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

pus una bucata plod la nani....dar nu are nici o tragere de inimaspre somn, bodogane si da din zgaibe
sorilea dupa cate se pare nu stai nici una . Ft frumos, sa va bucurati de el si sa fie sanatos
ano lenesa si buboasa, da???? ador grecia.....dar partea insulara, aia de jos
picky
gata bagajul????
lavi mi-ai spus, mi-ai spus....insa nu mi-ai spus cat de adorabila-s eu
cris am fost si ne mai duem si azi, numai sa adoarma si sa se trezeasca
simino ft tare fata, te plimbarisesti e??? pe banii firmei....si cica-i criza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Am venit de la dr. .L-am lasat pe tati in oras la treaba si noi fetele am venit acasa ca doua pupeze in trafic.

simina normal ca nu ma las.Si mai ales cand e vorba de miru,pai sunt rea de tot si razbunatoare pana in maduva oaselor.Uite ca e soare si tare cald,ba chiar stam la tricou si bulanele goale
lali ehh,macar pe mess daca intri si tot e bine.Distractie placuta
picky pinguilnule,azi termini de facut bagajul?
lavi e super ca nu se mai jumuleasc baietii intre ei si acum se joaca frumos.Adevarul e ca tipa lucreaza super,dar daca ma bate gandul sa merg aicea la noi sa imi fac si eu asa ceva,pai ma usuca bine de tot la buzunare,ca nu mai am bani \nici sa ma mai intorc acasa.in cazul asa,sa le cam fie rusine dac 3 inse nu stiu sa se imparta la 2 copii.Deci se vad banii,nu?
ema dar scie pe prospect ca da somnolenta?in rest cum iti e?
sorilea incerc sa ma abtin cat pot,dar mi se mai umple si mie ul paharul si rabufnesc si ma cert iar cu ei si ma mai plang si la voi.Normal ca e sufletul tau,l-ai crescut si ti l-ai dorit din toata inima.
simina deci pana la uma a depus dosarul..foarte frumos,tin punmii sa decurga procedurile mai repede si sa aiba puiul lor cat mai curand
ana ducea manuta la ureca cand vroiam sa o sterg numai cu prosopul acolo,ca sa nu mai spun cu betisor ca nici nu vrea sa auda.Se retrage si clar o deranjeaza.
ema uite ca si noru-ta fix la fel face..cica se culca bla bla bla,invarte codita la soricel pe deget si numai somn nu vrea sa bage in ea.A atipit vreo 5 minute in masina si acum ar mai dormi,dar mosul asta ene e cam smecher.ha ha ha,stai sa vezi si daca adoarme



Sa va spun ce am facut la dr. mai erau si alti copilasi acolo care asteptau,si dupa vreo 40 min am intrat si noi,si nu a avut fi-mea nici cel mai mic gretz la control.ca s-a uitat dr. si la urechiuse,si in gurita,a ascultat-o si la inimioare si la plamani,s-a uitat la coaste...masurata...deci control amanuntit.Si sa va spun ca i-a facut miru controlul la dr. in cabinet si i-a luat polonezul femeii si s-a hranit??mai rau ca tiganii e fi-mea astaSi cauza deranjului la urechiuse ghiciti ce este......ne iesi o MASEA, adica dintosul cu no 17 si e sus in partea dreapta si o deranjeaza.Deci,e bine..copilul e ok

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Anna-sora mea nu a renuntat de tot la FIV sau mai bine zis sotul ei nu a renuntat ca ei ii e tare frica de tratamentul hormonal si nu ar vrea.......ideea e ca a vorbit cu cineva care a facut 2 fiv-uri nereusite si care pana la urma a adoptat 2 baietei(ce-i drept de varsta mai maricica-10 si 11 ani)si care i-a explicat ca acum are oarece probleme de sanatate si ca ii pare rau ca nu a apelat din prima la adoptie ca este f fericita asa.......Eu sunt de parere ca nu oricine poate face asta,trebuie sa iubesti fffff mult copiii si sa sa-ti doresti cu adevarat.Oricum sora mea iubeste copiii de-aia si este o educatoare ffff iubita si apreciata.Gata destul......!
Ema-pai e criza ca uite inca nu s-au dat salariile pe febr si mi-e teama ca daca nu se dau pana la plecare ne sechestreaza muncitorii din crama sa nu plecam..........sau ne lasa sa plecam si pana ne intoarcem golesc crama......


Slaba activitatea pe aici.........stati la soare,a?

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Cris-ce bine ca e bine Miru si nu are nimic la urechiuse!
Ce tare cu polonezu doamnei!Uite asa as vrea si eu sa merg cu Andu la doctor si sa-l controleze amanuntit nu doar sa se uite in gat si sa-l asculte la plamani.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput