Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Hai cu BETA mare !!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Fetelor nu am mai apucat sa va scriu... in Severin nu prea avem laboratoare ... asa ca ... maine de abia mergem in Tm ... si tot maine o sa aflam si rezultatul dar ceva mai pe seara .
Cristina sa stii ca si eu ma simt Ok , singurul lucru ar fi ca m-am cam ingrasat vreo 5 kg ... dar mananc in nestire . Si cred ca asta se datoreaza tratamentului . Te pup si promit duminica sa va dau vestea .
simona , tu cand faci beta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Astazi fac Beta ..................ce emotii am
Revin cu detali....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Lia spune:

Beta Negativ, primul FIV nereusit, cred ca il vom face si pe al doilea. Am avut trei embrioni A, dar nu a fost sa fie.
Bafta fetelor care vor mai incerca si tinem pumnii Cristinei si Dorianei.


Pt Madalina, imi trimiti si mie lisa cu analizele pentru trombofilie, si eventual imi dai numele unui doctor care poate sa le citeasca? Mutumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

cristina -te asteptam cu vestea cea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Cristina,Doriana,Simona astept vesti de la voi;sincer de cate ori intru pe net sa vad ce ati mai scris am niste emotii de parca astept eu rezultatul!!!
totusi un test de sarcina nu ati facut inainte de analiza, macar de curiozitate????
Va pup dulce !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

simona- imi pare f.rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Fetele si la mine e negativ... asta ar fi... doar ca suntem foarte multe cu rezultat negativ ... fara nici o explicatie ... din 7 , acum cu Simona 8 , nu cunosc decat un caz pozitiv... ceea ce mi se pare o nenorocire ... nu vreau sa va sperii ... am fost un lot destul de mare ... asa ca daca ati mai facut in luna mai embriotransfer scrieti macar rezultatul... sunt total indignata ,,, am o multime de intrebari fara raspuns .
TOTUSI ... IN CAZUL IN CARE NU ATI FACUT PANA ACUM... INTREBATI CLAR CATE CELULE ARE EMBRIONUL ..CU CATE CELULE SE BAGA ... CRED CA SI ASTA ARE O LEGATURA ...
mai intrebati-ma ORICE ...
Cristina asteptam si raspunsul tau. Multa bafta, sper sa fii printre cele + .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

doriana -e normal sa te simti asa,dupa primul fiv nereusit si eu cautam o mie de raspunsuri.Eu la inceput , nu am inteles de ce vi-a facut embriotransferul dupa 2 zile si nu in ziua a treia .Am inteles ulterior ca a fost pt.ca ati avut putini embrioni...si considera ca se dezvolta mai bine in uter decat in lab.
Cred ca in primul rand calitatea embrionilor conteaza cel mai mult,adica ce grad sunt-cate celule au,dinamica evolutiei lor de la o zi la alta,cat sunt de fragmentati..
la fel e imp.si grosimea endometrului si daca e trilaminat.La tine cum a fost?
Oricum,eu am ajuns la concluzia ca e doar cum vrea Dumnezeu,nimeni nu poate sa garanteze in urma acestor proceduri o reusita 100%
Ideea e acum sa incerci sa fii tare si cu rabdare si incredere cu siguranta o sa ajungi sa-ti implinesti visul

Mergi la inceput