Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

ma bucur pt reusita ta npos. din pacate nu pot spune acelasi lucru, sunt la cea de-a doua dezamagire la athena hospital. dupa doua fiv-uri nereusite nu stiu cat de optimista as mai putea fii. din pacate in seriile in care am fost eu nu au fost nici 30% reusite. nu vreau sa ca dezamagesc, ca sunt eu suficient, dar asta e!!! probabil o sa mai incerc si eu si a treia oara, dar deocamdata trebuie sa-mi incarc bateriile. mult noroc la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Fetelor, eu nu fac FIV la Athena, insa am intrat sa va spun ca ieri am vorbit cu o amica de-a mea ce a reusit in lotul din Martie la ei. Am inteles de la ea ca dintr-un lot de 24, au reusit 15 fete, dar ca a fost cumva o exceptie luna aia, fiindca in general, asa cum a spus si tina, rata la ei este de maxim 30%, si chiar sub 30% (de ex, zicea ca in Decembrie, din 15 fete au reusit doar 4).
In general a fost multumita, zicea ca dr grec este f f ok, insa monitorizarile facute cu dr romanca nu i-au lasat o impresie grozava.
Va doresc sa aveti multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Multumim balanta_tm pt informatie. Despre Domnul Doctor am numai cuvinte de lauda, eu zic sa nu ne agatam inca de cifre si procente, caci FIV se face doar din decembrie. Poate si la alte clinici sunt luni, si luni. Eu zic ca dupa vreun an ne putem pronunta mai exact. Poate a luat la inceput cazurile mai grave ce erau pe lista,sau cine stie. Oricum nu stim precis, ci doar din ce auzim. Vedem dupa vreun an procentul, parerea mea.
Mie doamna doctor mi-a lasat un gust amar, no comment. Dar monitorizarile le pot face oriunde in Tm, nu doar la dansa. Avem destui ginecologi priceputi sa ne masoare foliculii si endometrul.
Bafta multa fetelor


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Am mai gasit o experienta fericita pe topicul Fiv Timisoara. As sugera sa continuam discutiile despre clinica Athena aici, ca sa ne fie mai usor sa urmarim :)

Citat:
citat din mesajul lui doratea

fetelor, eu am facut in fiv la athena...si sunt insarcinata. tocmai am facut testul de cateva zile si sunt foarte foarte fericita. am avut si eu o incercare nereusita la szeged, dar acum sunt gravida cu ajutorul celor de la athena. parerea mea, nu pot sa spun ce e mai buna sau mai proasta, peste tot sunt profesionisti. totul, totul tine de noroc si de voia lui Dumnezeu si de feeling-ul care il ai in raport cu doctorii. eu m-am simtit foarte bine in compania lor inca de la prima vizita. acum evident ca am inca multe temerii legate de sarcina dar incerc sa gandesc pozitiv si sa nu pun raul in fata. daca vreti sa ma intrebati orice va raspund cu mare placere



Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Azi am venit de la Tm si mi-a dat sa fac gonal ... si sa ma duc la monitorizari de joi... asa ca am inceput. Eu am punctia tot pe 13 sau 14
... poate ne vedem pe acolo . Bafta tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

buna fetelor,
am fost la ecograf...am 2 bebei. nici macar nu am intrebat daca mai au antecedente de gemeni, din cate am auzit eu nu, dar am sa le intreb pe doctorite data viitoare cand merg la athena . acum incep sa-mi fac un pic griji, oare cum o sa ma descurc cu 2 bebei? cum o sa vrea Dumnezeu.
doriana, nu stiu exact la cat am ajuns cu costurile, chiar nu stiu, tratamentul de sustinere de dupa nu e foarte scump: utrogestan, climen si acid folic. dar din pacate tot timpul trebuie sa fi pregatit cu banii, cu multi bani: analize , ecografii, medicamente. eu cred ca in jur de 4000 euro am cheltuit,poate mai mult
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Dorotea , iti multumesc pt raspuns . Eu mai am 7 zile pana la punctie... timpul se scurge . Cu costurile cam asa ne-a ajuns si pe noi . E bine ca macar tratamentul de sustinere nu este f. scump . O sarcina usoara si sa te bucuri de bebei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Fetelor monitorzarea merge totusi OK ,(am avut o teama ca nu am prea raspuns la tratament eram pregatiti sa renuntam dar se pare ca am luat o decizie inteleapta si nu am intrerupt, foliculii se formeaza cu succes ...:))
Punctia va fi sambata , nu mai am rabdare ..........:) Suntem optimisti . Costri ufff vom ajunge la 4000eu dar ce mai conteaza ne rugam sa fie bine :)

Va pup ,iar celor din lotul meu le tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Cristina tie iti spusa deja cand o sa ai punctia?Noi nu stim ... decat ca vineri sau sambata ... oricum e bine ,,, mai e putin ... bafta la toate fetele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Stiu ca foliculi mei nu sunt asa de mari ...deci mai au nevoie de zile........ma rog sa creasca in continuare iar sambata sa intru la punctie ! Am 4-5 foliculi undeva intre 11-13 ! La mine e mai dificl am ovare polichistice :(
Daca nu am varianta de a intra la punctie sapt viitoare in Grecia ...deci noi costuri dar vedem nu vreau sa cred ca sunt eu asa de ghinionista . Sunt optimista ca va ajung eu din urma Astazi mi-au zis ca e mult mai ok si ca si-au dat drumul .

Sa nu ne mai atat , stiu ca va fi bine de fapt sunt sigura ca la final voi de fericire ,defapt asta doresc tuturor "colegelor de suferinta "

Mergi la inceput