Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

da da sansa asta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

vreau sa va impartasesc experienta mea de la athena hospital. sunt in aceeasi situatie ca si voi dar in asteptarea celei de a doua fertilizari. Echipa de la athena este foarte buna, eu sunt multumita dar din pacate nu depinde totul numai de ei, daca ar depinde sunt convinsa ca am ramane toate insarcinate...asta e...depinde si de noi si de noroc. Eu sunt optimista si sper sa raman asa!
Prima fertilizare am facut-o tot la athena, am facut gonapeptyl si menopur iar la punctie si ET a fost totul in regula, eu nu am simtit nimic, adica nu pot spune nimic, nu mai mult decat la un control ginecologic normal. au fost fete care au spus ca au dureri, dar nu stiu de ce si nici cat de mari...
Eu m-am simtit foarte bine si in timpul si dupa transfer. La cateva zile dupa embriono transfer au inceput durerile de sani dar dupa 5-6 zile au incetat, de atunci am banuit ca nu s-a prins si cum ma asteptam testul a iesit negativ. am mers mai departe si acum sunt in asteptarea CM. Sper sa fie totul bine, din pacate eu nu stiu pe nimeni care a facut fertilizare acolo si a reusit, asta cautam de fapt si pe forum... daca cunoasteti pe cineva spuneti-ne si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Draga Tina, imi pare tare rau de insuccesul tau. Trebuie sa fii tare si o sa vezi ca va fi bine data viitoare. Eu stiu din surse sigure ca rata de succes pe primele 3 loturi a fost de 40%...e foarte bine....si sa stii ca nu au luat doar cazuri usoare ca sa-si creasca rata de succes....eu zic sa avem incredere si o sa fie bine....cauta pe youtube emisiunea ce se intampla doctore cu prof. Giartras si sint sigura ca o sa-ti placa...arata albume cu pozele "copiiilor" lui...e fain...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Tina stii cam cat te costa a doua oara ? Ai congelat embrioni? Vei face din nou stimulare?


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Doresc sa donez o cutie de Ovitrelle care expira in aprilie 2011. Mentionez ca am pastrat medicamentul la rece conform instructiunilor.
Va rog sa-mi dati PM daca este cineva doritor.

Multumesc

O zi buna


31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Fetele nici o noutate ? Ce mai faceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

Am congelat 4 embrioni dar o sa facem din nou stimulare, pe acestia ii pastram. Rezerva ovariana in timp se reduce si trebuie sa profitam de ea acum cat se mai poate. Nu stiu daca o sa avem o reducere la cea de a doua fertilizare, sper ca da, deocamdata nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grimli spune:

Buna fetelor.Sunt din Oradea si am aflat de curand ca numai cu fertilizare pot face bebe..acum nu stiu daca sa ma duc in Ungaria,in Debrecen sau la Athena...eram curioasa daca a facut cineva fiv la Athena,daca i-a reusit..cum a fost..
Stiu ca nu sunt sanse 100%,dar eram curioasa ce parere aveti voi??
Va pup pe toate,bafta si sper sa ne mai auzim!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Te tin la cuent :) . Eu ma pregatesc de primul FIV la Athena , am inceput cu analizele de sange ,sunt pe anticonceptionale iar prin 25 aprilie inepem cu gonal pt stimulare iar undeva prin 12-15 mai daca totul e ok urmeaza punctia !

Sunt optimista eu am mare incredere in Athena !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

la a doua fertilizare o sa platesc numai 2300, noi am platit 2600 pt ca a fost cu ICSI prima. Vicky ce ai facut? sper ca ai burtica!

Mergi la inceput