Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns savuiona spune:

si tot in apropiere de Vila Voiaj, este o benzinarie, iar in spatele benzinariei mai este o pensiune.Este destul de aproape de Spital.
http://www.hoteltorontal.ro/Hotel-Torontal-Timisoara_ro.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Cum sunteti ? Ce mai faceti ?

Doriana ,ai fost la clinica ?

Va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Cristinaemma , sa stii ca nu am mai fost .. nu stiu cine imi mai poate spune ceva care sa ma lamureasca ... o sa asteptam sa vedem cand mai mergem pt al 2 lea FIV - si la cine . Asta e cel mai important . Va pup si o sa va citesc in continuare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Fetelor ce mai faceti?
IVANOVAAMA-ceva noutati ? Ai facut ET?
Daciana- te pregatesti pt.iulie ?ti-a disparut chistul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna ,ce mai faceti?
chistul nu dispare,o sa-l elimin la ciclu (cel putin asa ar trebui sa se intample).Sper sa se intample in iulie daca nu mai apar surprize!!!
Va pup dulce !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna fetelor,azi am fost la clinica :ovarele imi sunt curate nu mai am chistul,dar am repetat FSH-ul si mi-a iesit o valoare ffffoarte mare 81,5 ceea ce nu e bine.Momentan nu i-au nici un fel de tratament dar voi repeta analiza la urmatorul ciclu si vom vedea ce e de facut.
Se pare ca voi ajunge sa fac FIV-ul in toamna(daca scade fsh)caci in august nu fac fertilizari.
Sunt putin dezamagitachiar nu ma asteptam dar cu asa valoare mare sansele de a raspunde la tratament sunt zero.
Va pup dulce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


daciana-chiar ma gandeam la tine ,voiam sa intreb ce mai faci,dar nu ma asteptam la asa ceva
Fsh-l-ai facut la ei,in Z3? Inainte presupun ca era in val.normale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

daciana-am ramas cuplata pe val.FSH-ului tau si cred ca ori e o greseala de laboarator sau am citit ca poate fluctua si fii influentata de unii fact.externi ;stres,soc emotional
Incearca sa te detasezi si sa-ti refaci analizele hormonale la urmatorul ciclu,oricum imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna fetelor,
donna3 -fsh-ul l-am facut in Z2 de fiecare data; -la prima analiza valoarea fsh-ului era 19,la a2-a analiza 16 si acum 81,5 nu stiu ce sa zic,dar nu cred ca a fost gresita analiza!!!!
-la sfarsitul lunii iulie repet analiza si mai fac o analiza legata de rezerva ovariana(nu stiu cum se numeste)oricum dr.Ciontu C.va discuta si cu prof.despre analize;
-sa stii ca am fost cam stresata dar nu m-am gandit ca fsh-ul poate fluctua din cauza stresului
Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana80

Buna fetelor,
donna3 -fsh-ul l-am facut in Z2 de fiecare data; -la prima analiza valoarea fsh-ului era 19,la a2-a analiza 16 si acum 81,5 nu stiu ce sa zic,dar nu cred ca a fost gresita analiza!!!!
-la sfarsitul lunii iulie repet analiza si mai fac o analiza legata de rezerva ovariana(nu stiu cum se numeste)oricum dr.Ciontu C.va discuta si cu prof.despre analize;
-sa stii ca am fost cam stresata dar nu m-am gandit ca fsh-ul poate fluctua din cauza stresului



analiza se numeste AMH- e relevanta pentru a arata rezerva ovariana

am spus de greseala de lab.sau stres -pentru ca sincer sper pentru tine sa fie asta cauza
la valori asa mari de FSH ,care se repeta cumulat si cu alte analize hormonale proaste LH-mare,estradiol f.mic-din pacate diagnosticul de obicei e de insuficienta ovariana si in acest caz sansele sunt destul de mici de a raspunde la tratament,dar sper din suflet sa nu fie cazul tau

Mergi la inceput