Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetele mele sunt de la doua afara. Inca ma abtin s-o sun pe mama, dar bag la cuptor marul la copt


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello fetele.
LA MULTE LUNITE ANDREI CEL FRUMOS SI SCUMP.IMAYA AI UN BAIAT SUPERB

RODY,CRIS noi facem iaurt in casa.Am folosit lapte de vaca 1l,in care am pus 2-3 linguri de smantana de tara,dupa care am pus capac pe oala,am lasat 2 zile si a iesit ceva magnific,delicios.
Iar pt Paul am folosit 1l de lapte Napolact cu grasime de 3,5% (sau aproximativ,nu mai tin minte) in care am pus cam 4 lg de smantana din comert.La fel,o nebunie completa,desi mi-a placut mai mult cel de tara,insa lui Paul nu am vrut sa ii dau de acela.Oricum a fost esec total cu dansul.
Insa eu am pus diverse fructe,am blenduit si nu ne mai puteam opri din mancat.
Incercati cu smantana.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, .

chestia e ca a doua oara cand il fac (adica cu iaurt preparat in casa) nu-mi iese la fel... de aia mereu pun cumparat. o sa fac si cu smantana, doar ca aici e tare dulce smantana si nu-mi prea place...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ne=am trezit si noi. a venit si tati. a dormit mara o ora si 2o de minute. si eu care credeam ca sub 2 ore nu se trezeste... acum asta e..sa vad cum fac sa o tin treaza pana la 8. mi-e frica sa o culc mai devreme.

la babyexpo nu am vazut nimic ieftin. adica eu m-am uitat dupa scaun masa/masina, dar era f aglomerat si inghesuiala si n-aveam timp sa stau sa studiez asa bine fiecare lucru in parte. la hainute nu m-am uitat deloc. jucarii am mai luat, dar la fel nu foarte ieftine. mai bine comandam pe net. era si mai comod :))

in schimb am primit o brosura de la bebelusultau. si am descoperit ca au faina fara gluten. o merge pt bebei?

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Gata gagici, am plecat la Sovata.
Sa aveti week-end fain si linistit. Va pup

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Gata gagici, am plecat la Sovata.
Sa aveti week-end fain si linistit. Va pup


drum bun sa aveti. si multa distractie

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

PAULAAAAAAAAA drum bun si distractie placuta la Sovata.

ROXANA cu intarziere iti urez si eu CASNICIE FERICITA alaturi de sot si distractie placuta si voua la munte.

Am vb cu Michelle pe la 2-3,era deja ajunsa si ea la munte.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Paula distractie placuta

Roxana la fel si voua

i-am facut si eu pt prima data mar cu branzica la cuptor sunt tare curioasa cat de incantata va fi .

de maine mi-am propus sa incep sa ii fac in fiecare zi cate ceva divers, poate va incepe sa ii placa si mancarea inafara fructelor si nu va mai fi nevoie de maimutareli la masa.

revin....tipa


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si mihaitu meu a avut o zi grea azi..nu-s ce a avut, ca nimic nu i-a convenit

ma pun sa ii mut salteluta la parter, ca are si el tendinte de a se ridica in manute..si doarme cu picioarele sus, pe marginea patului

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

asa....

iaurt - am facut si eu o singura data si mi-a iest asa cum a explicat si Crys si nu am mai incercat. eu ii cumpar bio cu 3.5 grasime si ii mai dau, dar trebuie sa mai incerc ca poate o iesi si e mai sanatos facut cu mana mea.




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput