Fiv la Cluj 48

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruni-si tu ce mai cauti pe-aici?nu ai plecat in concediu??profita ptr ca va fi ultimul in doi!

Doamne ajuta pana la capat!
5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna dimineata!
Duminica placuta!
Bruni,cred ca acum se vad pozicile
Alinuta,NASTERE USOARA si sa ne pui pozici!
la gravidute si bebici si la toate fetele
Petruta,ai facut ruladaaaaaaa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata buna...
m am intors se la ski , vineri , aseara am fost la un botez mai special!
bebele are 2 saptamani , f mititel si dragalas, l am vazut doar 5 minute...i am cumparat o tona de lucrusoare , nu m am putut opri!
a fost un botez arabesc , femaile intr o casa , bartatii intr alta! eu eram singura pe dinafara si am stat in bucatarie cu bruni ,inca un cuplu si un amic ce tocmai venise din paris, prieteni de ai nostrii ...
intre timp au mai venit ceva cunostinte care ne au tinut companie , am mancat si am plecat! a fost o experienta! am mai fost la o nunta asa care a tinut o saptamana(in maroc)!
in fine , m am cam intins,dar vroiam sa i raspund uraticai ce caut pe aici
in rest astept sa incep, candva saptamana viitoare, sa vad cand imi vine cm.. daca mai imi vine ar fi o faza
hai ca va tin la curent

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

fata draga ma bucur ca esti asa optimista,binedispusa si petrecareata!niciodata nu te-am vazut asa!acu e musai sa reusesti!hihi..ar fi ceva sa fii graviduta!mai ales ca in perioada asta multe fete raman asa pe nepusa masa-naturel!!bafta!off..hai bruni odata!!abia astept sa vii cu alea 2 liniute ca sa nu ma lasi singura cu stresu!macra sa ne stresam in grup!ca asa le capiez de cap pe ednnoua si pe alte fete-ca eu nu gasesc semne!
hai fetele graviditi-va si voi odata ca nu plec de aici pana nu va vad pe toate bortoase!

Doamne ajuta pana la capat!
+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica sunt optimista ! da!
sau aranjat multe in viata mea , mai am de facut un copil sau doi si gata !misiune indeplinita!
ma bate si pe mine usor gandul ca poate , poate..! de ce? sunt cu capul! altul e motivul! mananc mai mult ca m am lasat de fumat! dorm nonstop poate ca nu am griji ! fac pipi des de cand cu operatia ! si toate astea le confund! bine , ca mi place sa cred ca se mai intampla minuni! aaaa sanii umflati dar cred ca din cauza ca iau in kg !
ce mai ,deja ma vad gravida!!
offf abia astept! sunt obsedata

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Waaaaw, Uratica, ce veste minunata!!! am intrat dupa ceva vreme si am vazut ca faci fiv, in seara asta mi-am amintit si am zis sa intru sa verific daca ai facut testul...waaw, ma bucur foarte mult pentru tine, felicitari! o sa fii o mamica minunata. Fetelor, urmati, nu va pierdeti speranta.
Uratica, am citit asa fff rapid, am vazut ca astepti greturile, eu nu am avut deloc toata sarcina , si nici pofte, asa ca nu e o regula. Noi am facut deja un an, timpul trece atat de repede, sa te bucuri de perioada aceasta mult asteptata , de graviduta, trece asa de repede, parca a fost un vis frumos. Noroc ca e inlocuita cu ceva si mai frumos, un puiut
Na, ma duc sa citesc un pic din urma ca nu mai stiu ce se petrece, va pup cu drag pe toate si sa nu credeti ca nu ma gandesc la voi, doar pentru ca nu am apucat sa mai scriu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna
eu mai am putin si sper ca nasc
pe data de 16 se implinesc cele 40 de sapt daca nu vrea sa vina pana in 20 ma internez si imi provoaca nasterea
va pupacesc si va tin la curent

+38 fetita fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

alinuta nastere usoara sa ai!!
ce se mai lasa printesa asteptata!
ai grija de tine , te mai asteptam pe la noi cand poti..


uratica ai inceput lucrul? cum e?


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

kry sa ti traiasca printesa si sa fiti fericiti!
ce a mai trecut timpul...

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

brunadria
Multumesc pentru trecerea mea pe lista. poate ar fi trebuit sa trec si Ia, Sibiu, doctor Chicea nereusita.

Acum sunt cam trista.
In aprilie voiam sa merg la Sibiu pentru FIV, caci nu m/a prea convins ultima inseminare (nu mi-a facut eco inainte de inseminare sa vad si eu ca foliculul mai este acolo si nici dupa nu l-a interesat sa vada daca am ovulat.....totul e asa....oarecum la voia intamplarii, iar tu stai doua saptamani si speri.....degeaba. Unde mai pui ca tot salariul meu nenorocit merge pe o inseminare, iar la Sibiu, unde totusi a fost mai profesionist facuta, am nevoie de doua salarii), dar nu voi reusi sa merg decat in mai si m/am gandit sa fac inseminare fara stimulare la CLuj, dar am ovulat inainte de a apuca sa fac inseminarea. Vineri avea 13/14, iar luni ovulasem. Mi/a venit si magnifica idee de a lua branca ursului la sfarsit de saptamana si asta cred ca a accelerat cresterea. Teoretic luni ar fi trebuit sa aiba 17/18.
Era ultima mea sansa de a reusi fara FIV..............., desi poate ca am asteptat prea mult o astfel de minune. Am 37 de ani si 7 luni. Infiorator. Mi-e frica sa nu fie tarziu si pentru FIV. Am fost atat de inconstienti.....Analizele hormonale mi-au iesit totusi in limite normale. Sunt valori mai mici decat anul trecut, dar atunci am facut analizele in ziua a 7/a, iar acum in a 2/a. sa fie o explicatie?

Mergi la inceput