Mar-Apr(177)Bravo Monas, Stefy, Viss, Spiridusha!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Fetelor vb maine ca iarasi m-au luat acele ameteli...abia tastez!!!

Somn usor!!!

Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Cine bantuie noaptea pe aici? Je...
Na, ma antrenez pentru trezitul nocturn de mai tarziu...
Si eu ma gandeam ieri ce de nasteri au fost deja, si intr-adevar - dintre cele mai active fete (v-am zis eu ca majoritatea celor active la noi ai fost mamici de februarie, si cu ceva experienta )
Dar nu depinde decat de noi sa scriem si sa povestim.
Vai Cami, cum e la voi viscol, ma ingrozesti, la Bucuresti e soare de cateva zile, chiar daca cu frig, dar inteleg ca de azi vine si primavara!
Catank, ai grija cu raceala; daca e gripa (adica nu doar nasul) ia niste Oscilococcinum!
Medeea, si tu la fel - insanatosire grabnica!
Strumfi, ce mancare dietetica pe voi! Si eu am scos un piept de pui pentru azi, sa vad ce fac cu el...
Simona, ce bebe frumos ai, ce zic si fac baietii pe langa el? Le-au trecut si ultimele bubite?
Lalely, eu nu stiu de interfon Bertoni, pe asta vreau sa-l iau de la Romtelecom, macar atata lucru dupa ce ca sunt veche abonata
Ssabrya, uite ca nastem in aceeasi zi, pacat ca nu stiu pe nimeni tot la CMU, Monas pleaca sigur pana vin eu!

Maine (vineri) am si eu intalnire cu ATI-st si neonatolog la CMU, iar cardiotocografia o fac peste 2 saptamani. Fete dragi, voi cand ati facut prima data aceasta monitorizare?

Gata, limbarita limbarita dar nici chiar asa.
Revin dimineata


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

asa pisuc fa antrenament cu trezirea nocturna eu nu am facut in sarcina ceea ce ai intrebat tu.

va si sa aveti o zi de primavara minunata!!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Neata fetelor mamici si burtici
azi se anunta zi mai frumoasa, abia astept sa se incalzeasca si sa vina primavara!!!!

Lavi ma bucur ca sunteti bine , noi de data asta botezul il vom face doar cu parintii si nasii acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

La multe lunite si ani bebe Elena Sophie de rhynna!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata burtici,

Daca tot se vorbea mamicile de februarie,care erau cele mai active,deja ma gandesc la cele de aprilie...Pai mai fetelor cand veti termina si voi cele de martie cu nasterile mai ramanem cateva pt aprilie...Asa ca tot in voi ne este baza,se fac bebei mai mari si poate intrati mai des si ne spuneti si noua una alta..Eu una ma declar ca voi avea sute de intrebari si ma veti gasi pe aici cu postari dubioase...Am incercat sa retin tot ce ati scris voi acum,cu alaptat,cu colici,dar atunci sigur intru iarasi in panica..

Intrebare:cu ce taiati unghiutele la bebei?Este forfecuta/unghiera speciala???

Si inca ceva:stiti de unde pot lua aparatori de patut?Fara sa iau lenjerie cu totul??Madutza_bra parca tu ai luat din Ikea,sau am visat eu??Cam cat au costat?

Aseara am dormit si eu cat de cat...adica fara treziri in noapte,mdar acum tot mi se inchid ochii si imi vine sa ma bag la somn....

Lavi..legat de botez cred ca depinde cati prieteni/rude ai.Noi mai mult de 50-60 de persoane nu vom avea oricum...tu esti si la botezul nr 2,asa ca tu sigur vei decide ce si cum...Oricum va fi,sigur va fi special pt bb Lucas...

33+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 7 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

pisuc nici eu nu am facut in sarcina acea monitorizare de care vb tu, singura data cand mi-a ascultat pe burtica cu aparatul acela a fost in noaptea cand am nascut si aveam contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Pisuc...mie nu mi s-a zis nimic de investigatia de care zici tu.Poate o voi face mai pe final..habar nu am!
Legat de interfon auzisem ca la Romtelecom nu au in stoc...asa ca trebuie sa ne interesam.Asa si eu as avea posibilitatea sa imi iau de acolo,dar daca nu au...

33+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 7 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi




in rest am inceput sa ma ocup de botez....dar ink nu ne-am hotarat dc sa il facem mai in familie sau mai mare cu prietenii... voi cum il faceti?? cate pers??


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan



Eu m-am hotarat sa il fac restrans (dar suntem destui si asa, nasii, bunicii, fratii, finii), dar este si asa destul de multa lume. Vreau totusi sa il fac in stil mai rustic, sa inchiriem o vila pe la munte si sa lasam protocolul si gateala deoparte.

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Maduza..este super ideea ta..Cred ca va iesi un botez pe cinste.Am fost si la o nunta de genul asta si nu pot spune decat ca a fost demential..distractie la maxim...mireasa a fost imbracata in mireasa..dar apoi a trecut si ea la ceva mai confortabil..
A fost o nunta altfel..dar m-a impresionat in mod placut!

33+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 7 saptamani!!!!

Mergi la inceput