FIV288

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Maria draga bafta maine la test, sa dea Domnul sa vi cu valoare mareee Abia astept sa citesc vestea cea mare Nicolle semnele tale sunt clare de , asa ca ma rog sa aduci si tu la fel o veste frumoasa. Doamne ajuta fetelor.
Bruni bafta azi ai fost in a2-a zi de stimulare, gata ai intrat si tu in focuri, iti tin pumnii!
Angieangie ma bucur mult ca e sanatos Tudor Cristian, ce frumos a trecut timpul, deja a facut 2 luni La Multe inainte!
Dana si many_bany sarcina usoara va doresc. Tin minte ca ati facut mai devreme, parerea mea este ca dupa 9-10 zile embrionul deja s-a fixat (se spune ca dintr-a 10 zi uterul daca nu a acceptat embrionul deja il elimina, asa ca se poate afla rezultatul)
Eu sunt intr-a 11-a zi de cand iau DHEA, L-Arginina, Coenzima-Q10, Maca, personal ma simt bine, sper sa faca si bine parca unele fete spuneau ca s-au ingrasat de la DHEA sau nu stiu care, eu cred ca am mai slabit... deocamdata e bine.
Va pup pe toate Chiar cine mai e in "focuri"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Am recoltat azi pentru beta hCG, dar nu am mari sperante.....ieri am facut un sure check si a iesit negativ, probabil acelasi va fi rezultatul si azi.... si sunt si singura ....sotul e plecat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Maria ai rabdare, te rog sa nu te pripesti, eu sper fie doar o grija a ta, iar rezultatul beta sa iti contrazica testul de pipi (anul trecut asa am facut si eu: testul de pipi era negativ, iar cel de sange a 2-a zi pozitiv, acelasi rezultat ti-l doresc si tie) Hai fi calma ca azi eu sa ne anunti ca esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Maria lasa prostiile, beta este sfant, sa stii ca nu fac nimic prin casa, stau cu pumnii stransi ptr. tine

Eu am fost azi la echo. Un singur samburel, varsta gestationala 6 sapt.si 3 zile, varsta echografica 6 sapt si o zi, un pic mai micut, dar sper sa recuperam, activitate cardiaca. Cam astea sunt vestile de la noi.

Nicolle si ptr. tine tinem pumnii stransi
Bruni, Cyc

mami de Vlad (29.10.2009) si 6+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Brunadria, Dana, , Many_bani multumesc mult pt sustinere. Sa dea DD sa vin vineri cu un beta MARE, MARE!!!!! Bruni si-ti pumnii, sigur o sa fie bine si o sa se lase cu !
Cyc31 ce frumos a sunat mesajul tau si cand l-am vazut si pe ala mic ! Multumesc mult!
Maria08, ce inseamna mesajul asta? Pai vrei sa ne suparam?! Mai da-l incolo de test ca astea nu sunt sigure deloc! Sigur vii cu beta mare asa ca te mai gandi la test si ai grija de bb. Cand primesti rezultatul? si abia astept sa ne dai vestea cea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Maria bafta multa, stau cu sufletul la gura si i-ti tin pumnii .
Many felicitari pt inimioara , asa-i ca e cel mai frumos sunet din lume ?
Pup toate fetele !

Alina 22+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fetelor, sunteti minunate; multumesc din suflet pentru sustinere!
Many: Felicitari pentru inimioara, trebuie sa fie cel mai frumos lucru sa auzi inimioara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Nicolle draga mea, cum sa nu fie cel mai dorit simbol de aici Pentru asta ne chinuim si luptam toate. Si tu poti sa faci beta azi, ne fierbi pana vineri, este?
Many felicitari pentru inimioara, este sunetul cel mai dorit frumos si special intr-o sarcina. Asa este Alina ai dreptate, sarcina usoara iti doresc si tie in continuare, doamne ce frumos se aduna saptamanile la tine! Felicitari!Cum te simti? Te pup pe tine+bebelusa
Bruni cum merge cu stimularea? Cand faci eco? Normal ca te asteptam cu beta mareee!Te pup si bafta in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

maria astept rezultatul tau pozitiv
nicolle chiar asa ! ce sa mai astepti pana vineri? iti dam verde sa l faci maine
many felicitari pt inimioara!
alina stai pe aici sa ne porti noroc
cyc eu deocamdata nici nu realizez ca ma stimulez, azi e z3 asa ca nu am ce simti inca! la echo merg sambata! atunci o sa am vesti "buneee"!!
deocamdata n am nici un stres , sunt f optimista si binedispusa!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

CYC: Asteptam vesti bune de la echo! Sunt curioasa ce tip de test ai facut si cat a fost beta a 2-a zi!!

Mergi la inceput