FIV288

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Maria sigur e cu ochisori de data asta.Tin pumnii strinsi
Nicolle bafta multa si tie
Cyc draga mea,ocupata ca de obicei.Am si eu o reteta pt.Dhea si coenzima,dar spre rusinea mea nu le-am luat,am crezut ca o sa reusesc la fet. In orice caz este un tratament de durata,tu daca vrei sa faci fiv luna viitoare nu stiu cit de mult iti ajuta,faci cum vrei.Te pup si numai bine
Bruni se apropie marea injectare.Doamne,am emotii pt.tine,sper sa reusesti.Nu am plecat,ma gindesc sa plec in Romania si sa fac un fiv la Sibiu (acasuca la mine),dar e foarte complicat pt. ca nu pot sa lipsesc de aici mai mult de 6 saptamini,adun informatii sa vad ce pot face.
MONA,MANY pup
Dragaica mamica de ratoi frumosi,te-as suna dar stii ca eu cu nr.de tel.stau mai prost .Poate imi trimiti un pm si promit sa te sun.

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Daniela scumpo, eu m-am hotarat ca e prea in scurt luna care vine, in plus o sa fim cu Pastele, calatorii, asa ca nu vreau sa alerg de la eco, injectii in restaurante si pensiuni. Deci prefer sa fac in mai, poate va fi o luna cu reusita.
E pacat daca tot ai reteta sa nu le iei, decizia iti apartine, tu cum mai esti? Sa vii sanatoasa si cu folos de Paste, mai ales daca te hotarasti sa faci un FIV aici
Bruni bafta cum merge?
Salutari si mamicei de gemenasi scumpi(Dragaica), am o slabiciune pentru gemeni.
Cautand prin analize am obsevat ca am facut dozari hormonale, printre care si DHEA in setul de analize pentru FIV-ul de anul trecut, ciudat e ca aveam o valoare frumoasa, sotul mai mica decat a mea. Am sa mai citesc despre astea, insa eu personal dupa pumnul de pastileeee chiar ma simt bine, exclusiv aceasta zi care e oribila. Ieri era asa de frumos si acum am de la presiunea atmosferica niste dureri de cap
Maria si Nicollecum va simtiti? Doamne ajuta, saptamana care vine faceti dupa 23 puteti sa faceti beta Va asteptam cu unul mare si embrioni lipiciosi
Lyly_mar bafta la unguri, eu AMH nu am facut, atat timp cat produc "oute" bune si ne-a ajutat Dumnezeu sa fertilizeze mereu cele mature (se iubesc "ai nostri" in vitro), nu am sa o fac: un stres in plus. De anul trecut am luat si eu 8-9 kg, osciland, insa am si slabit 4 kg prin toamna cand sotia varului meu (din gemeni) a nascut prematur un baietel care a murit dupa 3 saptamani In acea perioada ar fi trebuit sa nasc eu, probabil asta mi-a declansat o stare nasoala, depresie (eu aia tare si puternica), m-am luptat si am reusit sa o controlez, cu ajutorul sotului si a familiei mele. Deci nu neg faptul ca nu ingrasa toate stimulentele hormonale+vitamine, insa mancarea, viata sedentara contribuie clar la ingrasare. Incerc sa verific, eu de obicei dupa FIV am scapat mai greu de kg+, insa dupa vreo 2 luni am reusit sa echilibrez, ma misc mult, asa ca ajuta banui.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

dragaica ma bucur ca nu ne ai uitat! m am uitat la ratoii tai , sunt superbi , sa ti traiasca !! tu cum esti? faci fata singura sau ai ajutoare?
daniela si pe mine ma batut gandul sa merg la sibiu , dar mai am aici incercarea asta gratuita si am zis ca o fac , apoi mai vad!
cyc off si eu ma simt enorma , de la 55kg cate aveam mereu am ajuns la 63 si nu mai reusesc sa scap de ele! nu mai stiu ce sa fac , nu ma simt bine in pielea mea!
eu nu am inceput injectarea !!! nu mi a venit cm!! care trebuia sa vina ceas pe 15! pana acuma nu am avut pb cu intarzaieri pana acuma, dar e posibil sa fie de la provames, nu stiu , sunt in dilema ,ce sa fac? nu mai iau nimic si astept? habar n am o sa i scriu dr diseara!
in rest nimic nou , astept sa dau startul si sa reusesc!
bafta tuturor , sigur vom reusi si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

dragaica ma bucur ca nu ne ai uitat! m am uitat la ratoii tai , sunt superbi , sa ti traiasca !! tu cum esti? faci fata singura sau ai ajutoare?
daniela si pe mine ma batut gandul sa merg la sibiu , dar mai am aici incercarea asta gratuita si am zis ca o fac , apoi mai vad!
cyc off si eu ma simt enorma , de la 55kg cate aveam mereu am ajuns la 63 si nu mai reusesc sa scap de ele! nu mai stiu ce sa fac , nu ma simt bine in pielea mea!
eu nu am inceput injectarea !!! nu mi a venit cm!! care trebuia sa vina ceas pe 15! pana acuma nu am avut pb cu intarzaieri pana acuma, dar e posibil sa fie de la provames, nu stiu , sunt in dilema ,ce sa fac? nu mai iau nimic si astept? habar n am o sa i scriu dr diseara!
in rest nimic nou , astept sa dau startul si sa reusesc!
bafta tuturor , sigur vom reusi si noi!



Cum ce sa faci? un pipi test ca poate cineva acolo sus va iubeste

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

brunadria iti doresc mult noroc de data asta..inceputul e greu ca pe urma parca nu mai terminam ..eu am facut primul fiv la sibiu (si care este si singurul)dar a trebuit sa congelez toti embrionii si am reusit..am simtit de prima data ca voi reusi la sb parca ma chema ceva acolo

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Bruni asa cum zice Many incearca un test si daca nu e vreo minune asteapta.Si eu m-am dereglat tare,eram fix la 28 de zile iar acum imi vine chiar si la 32,ca sa nu mai vorbesc de ce dureri am Mai am si eu 2 incercari gratuite aici,merg pe 4 aprilie sa vad ce mai zice dr.ma gindesc ca poate macar medicamentele sa mi le pot lua de aici in cazul in care poate as avea acelasi trat.la Sibiu.O sa scriu un mail in wekend la Sibiu,sa vad ce raspuns primesc.E complicat si nici banii nu ne dau afara din casa
pup grasele
sper sa nu va suparati,dar vad ca sintem mai multe

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Mona spune-mi si mie te rog,Chicea sau Ispasoiu? Eu vad ca fetele vorbesc mai mult de dr.I.
Merci si

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

daniela am inteleles ca I e mai ok !
nu am facut pipi test ca nu am cum sa fiu gravi , cm tot nu mi a venit! astept sa vad ce fac !
va tin la curent

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Buna si scuze ca nu am mai intrat dar dupa toata povestea cu embrionii nu prea am avut o stare prea buna, insa asa cum a zis si Maria08 am incercat cat am putut sa nu ma mai gandesc. Deci, sunt Z5 de la ET si simptomele sunt: ma dor sanii ingrozitor, aproape ca ma ard si am insomnii; ma trezesc pe la 3,4 ma uit la TV si mai adorm pe la 5,6. Oare durerile astea de sani or fi de la atata arefam(pun 1 la 6 ore) sau ...?
Maria08 tu ce faci? Cum esti? Ce simptome ai?
Daniela74, Brunadria multumesc si va tin pumnii stransi!
Cyc, acus trece si Pastele, tin pumnii bine bine stransi!
Many_bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

VA IMBRATISEZ PE TOATE CU MARE DRAG!!
Nicolle:Eu sunt bine, astept cu nerabdare ziua testarii! Ma trezesc noaptea din motive fiziologice , dar nu cred ca poate fi un semn....asa mi s-a intamplat si la celelalte incercari; ce este diferit acum: ma cam dor ovarele si burta si am remarcat ca nu mai "pierd" prea mult din ovulele de arefam, desi pun 3/zi si fac si progesteron injectabil. Tin pumnii stransi pentru tine , Nicolle, Doamne Ajuta!!!

Mergi la inceput