FIV288

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

De ieri am in burtika 2 blasto, ceilalti 3 i-am congelat.....Doamne Ajuta sa fie bine!!
Nicole: Ceva vesti?? Facem testul in aceeasi zi!!
Multumesc tuturor pentru sustinere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

De ieri am in burtika 2 blasto, ceilalti 3 i-am congelat.....Doamne Ajuta sa fie bine!!
Nicole: Ceva vesti?? Facem testul in aceeasi zi!!
Multumesc tuturor pentru sustinere!!!


La tine ma gandeam in urma cu cateva minute si cand am intrat aici vad postarea ta
Sa dea DD sa fie bine si sa ne dai vestea cu un beta mareeeeeee

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

maria iti doresc sa fie lipiciosisi sa stea acolo in burtica 9 luni
brunadria hai ca vi si tu incet ,dar sigur
many eu sunt bine am intrat in 9 saptamani ,pe la 10 ma duc la eco ca nu l-am mai vazut pe bebe de la 6 saptamani spun dr astia de pe la mine din oras ca nu e bine sa merg mai des ca sa nu imi provoace vreun avort spontan..tu ce ai simtit fizic atunci cand s-a oprit sarcina din evolutie?

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

maria iti doresc sa fie lipiciosisi sa stea acolo in burtica 9 luni
brunadria hai ca vi si tu incet ,dar sigur
many eu sunt bine am intrat in 9 saptamani ,pe la 10 ma duc la eco ca nu l-am mai vazut pe bebe de la 6 saptamani spun dr astia de pe la mine din oras ca nu e bine sa merg mai des ca sa nu imi provoace vreun avort spontan..tu ce ai simtit fizic atunci cand s-a oprit sarcina din evolutie?

MULTUMESC DOAMNE


Nimic nu am simtit.Nimic nu m-a dus nici macar cu gandul ca ar putea fi ceva probleme. LA echo. de 8 sapt. facuta la profu. de FIV s-a vazut un bebe cu activitate cardiaca de 2,52 cm si bine implantat, bucurie mare, insa de scurta durata. Nu cred ca echo. dese dauneaza cumva bebelului. La sarcina cu Vlad, in primul trim. din cauza problemelor am avut echo. aproape sapt. si nu a zis nimeni nimic.
Hai capul sus.

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Of draga sarrah ce rau imi pare de pierderea sarcinii! Am fost cam ocupata zilele astea, dar trista la citirea vestii asa de triste! Stiu o tipa care dupa o sarcina biochimica a ramas la 2 luni si are un baietel (al 2-lea copil) deja de 8 luni.
As vrea daca va intereseaza sa va aduc cateva noutati in FIV, ceea ce iau eu acum se pare ca ar fi de ajutor in FIV nereusit, raspuns slab in producerea de ovocite. Eu la recomandarea dr-itei mele si dupa studiile facute personal, iau premergator FIV 6 (3 DHEA 25 mg/zi, Coenzima Q10 1/zi, L-Arginina 1/zi, acid folic+multivitamine cate 1/zi, maca 1/zi. Efectul dupa minim 4 saptamani, eu voi lua 8.
http://www.centerforhumanreprod.com/pdf/dheafs.pdf
Am comandat aici:
http://www.biovea.net/
Studii facute pentru suplimente adjuvante in FIV (DHEA) cititi aici:
http://www.centerforhumanreprod.com/pdf/dheafs.pdf
Cine doreste progesteron onjectabil (gestone), eu am comandat anul trecut, cu reteta trimisa in original prin posta, la Londra Pentru Pregnyl se transporta doar in UK, deoarece se livreaza in conditii speciale in max 48 ore. Gasiti aici:
http://www.chemistdirect.co.uk/
Maria doamne ajuta sa prinda cei 2 blasto! Tin pumnii!
Brunadria hai ca mai ai putin si incepi si tu! Ma rog mult sa reusesti!
Monramona eco nu afecteaza fatul, doar ca e recomandat sa se urmareasca o sarcina obtinuta prin FIV mai des, pana la terminarea organogenezei, adica pana la 12 saptamani. Doamne ajuta la eco azi!
many_bani ce bunatate de burtica esti tu! Ma bucur mult ca mai intri si aici sa fi alaturi de fete in continuare. pe tine+bebe
cristal1995 dar m-ai luat in nr. de FIV-uri!!! Sa dea Domnul cu ajutorul Lui si perseverenta noastra sa reusim, te admir pentru asa vointa! Sper ca tie si lui simonia sa va dea de gandit si sa incercati sa luati ce iau si eu, nu fac rau (sunt suplimente naturiste), dar poate ca vor face bine!
Gata am plecat am multa treaba, doamne ajuta in continuare la toate aspirantele si burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria


many
sunt bine, ma pregatesc psihic de injectat
undeva pe saptamana viitoare incep!
sper sa am norocul tau!

daniela ce mai faci? te ai dus in vacanta?

uratica hai ca vin si eu ca cei batrani , din urma! tine mi loc la odisee



"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."



Bruni draga mea tin pumnii, sa fie cu noroc

Daniela ce mai faci draguta, mai da un telefon, eu cu ratoii uit si sa merg la baie

Va pup pe toate si spor la oute

http://community.webshots.com/user/Dragaica
https://picasaweb.google.com/Handemadjewelry
Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

CYC-ule,de DHEA,arginina,Coenzima Q10 mi-a zis si albu sa iau,insa am citit ,nu mai stiu unde,ca arginina este bine sa o iei pana in ovulatie ca cica o inhiba...de DHEA ,parerile sunt impartite ,mi-a zis sa incerc dar sa nu astept minuni.......am vb cu o fata care a luat si mi-a zis ca s-a ingrasat f tare de cand a inceput sa ia ...si ca alt efect nu a avut.....macca ia 3 /zi,este putin doar 1 /zi.....si eu iau tot ce iei tu,mai putin DHEA,sincer nu am fost prea convinsa sa iau DHEA,mi-a fost lene sa dau comanada pe internet si dc am a auzit ca te ingrasii,am renuntat...ca sa stii ca de cand iau atatea vitamine s-a blocat cantarul....si nu mai pot da jos nimicapt ca ma doare stomacu de la atata pastile si tb sa mananac

eu sunt in asteptari,sper sa ajung la unguri la sf de aprilie,pt ca dupa 4 eco,am aflat ca nenea marinescu nu mi-a scos toate chisturile endometriozice,a scos doar de pe ov stg ,pe ov drept nu a vazut ca mai am inca unul...si dupa laparo mi-a scazut AMH de la 1,2 la 0,73 AMH facut la synevo,ca la MedLife il am de 2.3 ,dar valaorea asta nu are legatura cu realitatea

Bafta multa la toate fetele! si putere si mai multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

CYC m-am exprimat gresit ..pe la 10 saptamani treb sa ma duc la eco..si eu nu mai pot de nerabdare..dr meu ginecolog imi ia bani ptr eco de fiecare data cand ma duc si nu prea imi spune multe ..asa ca m-asi duce in alta parte sa mai fac un eco pana la 10 saptamani ..voi ce ziceti fetelor?..

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Buna fetelor, am revenit pe baricade.
pe toate. Eu am facut ET luni, din 12 ovocite, 9 au fost imature si am ramas cu 3 embrioni [1-A1 5 celule, 1-A 4 celule , 1-A1 9 celule.
Am o mare dilema la care poate ma puteti ajuta.
- vineri la punctie doc mi-a spus ca am 6 ovocite mature si 6 imature. 3 au fost facute cu icsi si 3 le-a lasat sa se fecundeze natural, iar cei 6 imaturi i-a lasat in mediu de cultura pentru a se maturiza.
-Sambata ma anunta ca s-au fertilizat toti 6, si din cei 6 imaturi au sanse pana luni sa se mai fecundeze.
-luni am facut ET ; ajunsa acolo imi spune ca am 3 embrioni si 9 ovocite imature.
-am vazut embrioni la microscop precum si cele 9 ovocite imature.
- intrebare : se poate ca dupa fecundare 3 din cei 6 sa devina 'ovocite'????!!
- nu inteleg cu am ramas cu 3 din 6, [ 2 din icsi
+ 1 din cei imaturi]
Maria08 , am facut ET in aceeasi zi , iti tin pumni , eu pe 25.03 fac beta-HCG.
Multumesc pentru sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Multumesc pentru gandurile bune!!!
Nicolle:Acum nu poti schimba lucrurile...gandeste pozitiv si crezi in sansa ta!! Daca vrei putem vorbi pe pm despre celelaltwe lucruri.

Mergi la inceput