FIV288

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Many: sunt cu tot sufletul alaturi de tine, iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele, am intrat sa vad ce mai faceti, am lipsit de pe forumeala 2-3 luni.

Va urez la toata sarcini usoare, bebei sanatosi si cat mai multe fete noi sa vad la capitolul asta!

Mani sunt fara cuvinte, sterge-ti lacrima si zambeste privind strengarelul tau! Te pup si multa putere!


Eu sunt in studii de a incepe un alt fiv... mari emotii am...

va pup si pe curand

castelana mami fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

CYC31 multumesc iubita
Fetele ma trece cineva si pe mine la aspirante ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

many m-ai socat..ma uit si nu imi vine sa cred aveai peste 13 saptamani .off te imbratisez cu drag si ai grija de vlad nu mai pot sa scriu nimic e o mare durere in sufletul meu ..si mereu intrebarea de ce? de ce?
iti doresc sa ai multa putere si asa cum ai zis si tu trebuie sa treci repede peste asta de dragul fiului tau

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Many: Imi pare tare rau......te imbratisez cu drag!! Doamne Ajuta sa depasesti cu bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morareza spune:

Buna fetelor. Eu scriu pe un alt forum dar citesc si sunt alaturi de voi. Suntem in aceeasi oala, Fiv-uri etc, pacienta a dr. Tutunaru, plimbata si prin Austria, povestea e ampla. De ce scriu acum: am vazut ca ati scris despre progesteron injectabil si m-am gandit sa va spun de unde am cumparat eu si la un pret de 10 ori mai mic decat Gestone(varianta Anglia): se numeste Proginex, cumparat din ISTANBUL, SARIM ECZANESI- ECZ. MAKSUT CITCI, MUSTAFA KEMALPASA CAD. NO 58, AKASARAY. TEL: 0212 518 51 29, FAX 0212 518 5128. Eu am dat reteta unui prieten (nu mi-a oprito, nici nu l-a interesat), au la 50 si 100mg. Farmacistul nu prea vb engleza dar e rupe cat de cat. Dr. Tutunaru a spus ca e acelasi progesteron ca si Proginexul, Prolutronul sau sub ce alte denumiri s-o mai gasi.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Many, draga mea..............
Imi pare tare rau. Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste asta si o sa vezi mai departe ce faci..Sunt alaturi de tine.
fata greu incercata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Va multumesc mult ptr. cuvintele voastre
Mai mult nu pot, imi este sufletul ciuntit, dar sa stiti ca raman aproape de voi, sa ma bucur odata cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui brunadria
many, mona, uratica aveti grija de voi


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."


Din pacate azi vineri 13.05 la 13 sapt. si 6 zile am fost chiuretata, bebe s-a oprit din evolutie. Fizic sunt ok, psihic daramata, s-a repetat drama de la primul FIV, trebuie insa sa-mi ling repede ranile si sa merg mai departe de dragul lui Vlad. Nu are nevoie sa vada tot timpul o mama deprimata, plansa si posomorata. Sper sa reusesc in scurt timp, acum din pacate nu ma pot opri din plans.
Va pup si va urez tot norocul din lume, raman aproape de voi.


mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



Imi pare foarte, foarte rau...

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
smufurash bafta maine la test)

CYC, iti multumesc mult pentru sustinere!
E un defazaj intre mesajele mele si realitate - primul test l-am facut in urma cu vreo doua saptamani, insa povestea beta-hcg-ului meu e o adevarata odisee : am fost programata sa fac testul in ziua 14 de la ET, dar cum n-am avut rabdare, in z10 m-am dus la un laborator privat si l-am facut in regim de urgenta. Rezultatul... 6,2. M-am pus pe bocit, gandindu-ma ca, precum la precedenta sarcina cand in z11 de la ET hcg-ul a fost 8,6 si lucrurile au evoluat prost, la fel se va intampla si acum. In fine, m-am linistit putin la gandul ca mai am o sansa cu stelutele inghetate, nefiind nevoita de data asta s-o iau de la capat cu stimularea.
M-am dus resemnata la clinica in z14 pentru a efectua testul, insistand sa-mi accepte la dosar si rezultatul celui de laboratorul extern, pentru a avea dovada implantarii. Nu a fost insa nevoie, deoarece rezultatul lor a indicat valoarea 16. Cresterea era la limita - o dublare la aprox. 72 de ore.
Evident, m-au programat la un nou test in ziua 16 cand, pentru prima data, am avut senzatia ca o fiinta extrem de firava se agata cu toata forta de viata si pentru care fiecare crestere oricat de mica insemna o batalie castigata. Valorea beta-hcg-ului crescuse la 35 - dublarea la 48 de ore era evidenta. Din acel moment, m-am cocotat in varful patului, punandu-ma pe clocit si refuzand sa fac orice altceva.
Pentru urmatorul test am fost programata in ziua 21 de la ET. Perioada scursa a fost una intre agonie si extaz; aveam momente in care ma simteam gravida, urmata de altele in care nu mai simteam nimic. M-am dus la clinica unde, in asteptarea rezultatului, mi s-a facut si o ecografie care nu mi-a lamurit prea mult situatia. La insistentele mele intrebari daca se vede ceva, raspunsul lor era acelasi: sa asteptam rezultatul testului de sange. Si, dupa vreo 4 ore, rezultatul a venit: 468 !!! Testul arata in mod clar o sarcina care, 3 zile mai tarziu, a fost evidentiata ecografic. Vineri i-am facut prima "poza" - e implantat acolo unde trebuie si, la dimensiunea de 5,9 mm a sacului ovular, e dezvoltat normal.
Ma rog la Dumnezeu sa fie sanatos si sa mi-l tina acolo pana la termen!

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> 6+

Mergi la inceput