FIV288

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

am mai uitat un pic de testul de dimineata !
incerc sa raman cat de cat ok pana joi !
sper sa nu ma trezesc maine dimineata cu aceeasi idee in cap ,de test!
multumesc de incurajari! cred ca aveti dreptate , am invartit tot netul si nu am vazut ca cineva sa faca test la 6 zile!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Bruni stai cumintica tu pana joi te rog, eu nici nu mai fac teste de pipi, caci ele se pozitiveaza abia dupa ce ating valoarea de 100, mergi la test de sange, ala e concludent, hai, doamne ajuta nu te stresa aiurea ca nu faci bine embrionasilor Bafta, sanatate multa si pupici.
Monaramona si eu la fel am patit cand am ramas am facut test de pipi a iesit negativ, apoi valoarea de ziua 12 era 56. Tu cum te simti? te pup si la fel pe taote burticile many_bany
Daniela tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

Buna fetalor,
Doamne ajuta bruni sa fie bine,trebuie sa gandesti pozitiv si cu siguranta va fi bine
Mult noroc si la gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni esti in gandul nostru si ne rugam ca maine sa fie totul perfect.

mami de Vlad (29.10.2009) si 9+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetelor , va multumesc!
sa faca DD o minune!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Buna seara tuturor
Am trecut printr-un fiv (in martie) finalizat cu beta<1,2. Buuuuuuuun...La consultatia de dupa cm, dna dr imi spunea ca pur si simplu premisele erau excelente, dar nu a fost sa fie. Ok. Mergem mai departe. Dar deja mi se pare ca nu prea am cum sa reusesc, din moment ce et s-a facut cu cei mai buni 2 embrioni, iar la frigider mai am 5 embrionuti mai slabi(2aa, bb, bc). Va rog frumos, imi puteti spune daca vreuna dintre voi a reusit sa fie graviduta dupa fet? Si daca da, ce calitate aveau embrionii?
Va multumesc anticipat pt raspuns...
Niko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Andrei este un baietel in varsta de 9 zile, Astazi a suferit o interventie chirurgicala la inimioara si se afla in coma indusa. Medicii se lupta pt viata lui.
Parintii au mare nevoie de 8000 ron pt a salva viata puiului lor si sunt in lupta cu timpul...

Cand aveti vreme intrati sa cititi povestea lui Andrei -gasiti link la semnatura mea- si din putinul fiecareia poate reusim sa il ajutam pe micut.

Andrei in varsta de 8zile are nevoie de ajutor urgent



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele fiv-oase, sunt mamica unui baietel de 1 an si 6 luni obtinut prin fiv, dupa incercari si incercari...Vroiam sa va urez tuturor mult, mult noroc si incredere in Divinitate pentru ca ...trebuie sa reusiti pana la urma!
O intrebare as avea si eu, daca se poate.Ce stiti despre fiv-ul la Giulesti?Am inteles ca de pe 15 aprilie le pleaca ambele embrioloage?Stiti daca Prof. Marinescu va mai ramane acolo?Aveti cumva nr.de tel al domnisoarei asistente Ana, cea slabuta , de la fiv?
Uite ca am pus o seama de intrebari, deja....Va multumesc tare si va urez toate cele bune.
Moderatorului , as ruga sa ma treaca si pe mine pe listuta cu reusite:Rares-Bogdan-provenit din et cu embrion congelat,fiv 1 /sarcna oprita in evolutie, fiv 2 sarcina oprita in evolutie-toate procedurile la Gilesti , prof. B. Marinescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelai_lorelai

Dragele mele fiv-oase, sunt mamica unui baietel de 1 an si 6 luni obtinut prin fiv, dupa incercari si incercari...Vroiam sa va urez tuturor mult, mult noroc si incredere in Divinitate pentru ca ...trebuie sa reusiti pana la urma!
O intrebare as avea si eu, daca se poate.Ce stiti despre fiv-ul la Giulesti?Am inteles ca de pe 15 aprilie le pleaca ambele embrioloage?Stiti daca Prof. Marinescu va mai ramane acolo?Aveti cumva nr.de tel al domnisoarei asistente Ana, cea slabuta , de la fiv?
Uite ca am pus o seama de intrebari, deja....Va multumesc tare si va urez toate cele bune.
Moderatorului , as ruga sa ma treaca si pe mine pe listuta cu reusite:Rares-Bogdan-provenit din et cu embrion congelat,fiv 1 /sarcna oprita in evolutie, fiv 2 sarcina oprita in evolutie-toate procedurile la Gilesti , prof. B. Marinescu.

lorelai


Noi am fost in aceeasi odisee si eu tot cu FET, dar la un moment dat ai scris la gravidute prin FIV si apoi nimic. Ma bucur tare mult ca sunteti ok. De Giulesti nu stiu sa-ti spun nimic.

mami de Vlad (29.10.2009) si 9+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Mani, imi amintesc de tine.Nu am mai scris la gravidute pt. ca am avut o sarcina extrem de grea, pe la 10 saptamani, in urma masurarii translucentei nucale, mi s-a spus ca s-ar putea sa aiba problemute bb-le, nu am facut amniocenteza, asa cum mi-a rec. dr.Cocei pt. ca dr. Marinescu mi/a zis ca din punctul lui de vedere e ok.Din aceasta cauza, am fost extrem de stresata toata sarcina, preferand sa...ma inchid in mine.Asa reactionez eu la sres.
Vad ca esti din nou gravi!Ma bucur.Nu am citit postarile anterioare. Cum?Fiv sau ai mai avut ceva congelat?


Mergi la inceput