FIV288

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Vin cu vesti bune!
Am transferat 2 blastocisti frumosi
1 nu au vrut sa l congeleze pt ca nu era f ok , dar nu au vrut nici sa l transfere cu ceilalti! Eu le am propus dar raspunsul a fost clar nu, aici nu depinde de mine , ei decid!
1 l au congelat, insa eu sper sa reusesc acuma!
Acuma iau tratamentul , stau cuminte in pat si astept sa fac beta pe 16
uratica sper din suflat sa te urmez!
am transferat si eu fetita si baiat
fetelor va multumesc din suflet pt sustinere!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

bruni ai sa vezi ca o sa fie lipiciosi si o sa ai o pereche de toata frumusetea te pup si abia astep sa ne dai vestea cea buna...multumesc mult ca te-ai gandit la mine insa eu nu am dat startul inca ..o sa merg sa-mi mai fac o histeroscopie sincer deocamdata nu am bani dar mi-e si teama de un alt esec...
va pup pe toate si nu am mai scris dar am plans si m-am bucurat cu voi mereu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

bruni, Doamne-ajuta sa fie bebii lipiciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Cyc mercic .Cred ca am sa iau 3/zi,vad eu.Ma gindesc sa merg si la acupunctura,de data asta pun toate sansele de partea mea.
Brunico Doamne Ajuta sa vii cu beta mare
Dandanutz ,Mona si toate fetele,pupicei si multa bafta.

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

daniela pupici si tie
bruni acum cred ca te-ai mai linistit..ma bucur ca ai transferat 2 ..eu ultima data am vrut 3 si 3 mi-a pus ca nu a fost dupa ei, erau ai mei si faceam ce vroiam cu ei..atata le trebuia sa nu m-i puna pe toti ca faceam un taraboi...dar tie nu treb sa iti para rau ca parca spuneai ca 1 nu a fost de calitate..te pup si ai grija de cei mici din burtica

+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Bruni, draga mea, te-am urmarit din umbra, si am intrat sa iti doresc sarcina usoara noua luni de acum inainte! (presimt ca e cu ochisori!).

pup fivoasele!

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

Vin cu vesti bune!
Am transferat 2 blastocisti frumosi
1 nu au vrut sa l congeleze pt ca nu era f ok , dar nu au vrut nici sa l transfere cu ceilalti! Eu le am propus dar raspunsul a fost clar nu, aici nu depinde de mine , ei decid!
1 l au congelat, insa eu sper sa reusesc acuma!
Acuma iau tratamentul , stau cuminte in pat si astept sa fac beta pe 16
uratica sper din suflat sa te urmez!
am transferat si eu fetita si baiat
fetelor va multumesc din suflet pt sustinere!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."



Am intrat special pentru tine sa vad ce faci. Asa tare ma bucur pentru tine, iti tin pumnii fata curajoasa, sa fie cu noroc, sa-ti fie gura aurita, sa fie fata si baiat.

La transfer cand mi i-a aratat pe ecran i-am zis doctorului "Cel din dreapta e baiatul meu cu ochi albastri" si asa a fost Felix are ochii albastri......asa ca ....mamele stiu

am sa intru mai des sa vad ce faci

http://community.webshots.com/user/Dragaica

https://picasaweb.google.com/Handemadjewelry

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

moshulik,dragaiga mamicilor, imi face placere sa "va vad" !
multumesc ca mi sunteti alaturi!!
dragaico sunt superbi copilasii tai , sunteti o familie tare frumusica!
oare buburuza ce mai face?
sper din suflet sa devin si eu mamica , sunt optimista din nou !

daniela,cyc,aadina, dandanutz,bombi sper ca urmatorul vostru fiv sa fie cel norocos, sa scapam toate de acest chin si sa se transforme in fericire sa fim mamici fericite!
monaramona, many, uratica,gheveronica sarcina usoara la fiecare va doresc si sper sa ma alatur voua cat de repede


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Bruni draga mea, felicitari pentru cele 2 comori din burtica ta, sa dea Bunul Dumnezeu sa prinda si sa ai copilasi frumosi si sanatosi, cu o sarcina la termen. Ma bucur mult ca ai o gandire optimista si pozitiva, asa si trebuie. Sa ma scuzi ca nu am intrat mai devreme, dar alerg Bucuresti-Ploiesti, unde sunt acum si voi incerca sa fac cate ceva (curatenie, mancare) caci vin parintii+nepoatele mele azi. Merci de ganduri caci acelasi lucru gandesc si eu pentru voi toate.
Va pup pe toate si asteptam vesti de la hellen si uxaa
aadina am cumparat DHEA de la Londra, am mai comandat inca si sper sa-mia duca mama maine.
Gata plec, caci din bunatate mai sunt si maine martora la procesul unui vecin de-al parintilor (strada lor este acces interzis cu exceptia riveranilor, dar este un circ total cu liceul de langa, blocaje la garaj, etc, dansul a primit amenda de 500 lei de la Politie ca intorcea masina sa parcheze) Deci bafta tututror aspirantelor, sarcina usoara burticilor si sa va traiasca bebelusii celor deja fericite pe deplin, adica deja mame!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

unde se poate face biopsie de endometru in bucuresti?


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput