FIV288

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

helen 4 embrionasi , e super ! sa ai bafta si sa reziste toti sa ai si pe la anu' !
uxaa pai 2 ovo, 2 embrionasi , 2 , nu ti ajung? fi optimista ! d zeu ne va ajuta pe toate!
cyc esti tare draguta , cum te gandesti tu la noi toate pe rand! sa fie cu noroc pt toate si sa ne implinim visul cat mai repede!
monaramona ai grija de tine, la fel si many!
ati citit ca uratica are gemeni la purtator, da?
dragaico strumfii!
daniela hai nu te lasa.. eiu deja m am si gandit ca voi face un alt fiv in septembrie daca nu voi reusi , insa nu cred ca va fi cazul pt ca de data asta sigur va fi bine!
asa ca maine am punctia! doamne ajuta!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni fata, imi place tare mult optimismul tau si trebuie sa fii rasplatita ptr. asta.Bafta multa.

Cyc eu una iti multumesc ca te gandesti la noi, ca ai timp sa ne scrii cateva cuvinte

De Uratica nu mai stiam nimic, a scris la un moment dat la odisee apoi pauza, dar nu ma mir ca are gemeni, la un asa beta. Sper sa fie ok pe mai departe.

Fetelor va urez tot binele si sa veniti cu beta mare



mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

many pe bune ca nici nu am simtit ca fac tratament! nu m am stresat deloc! deocamdata nici pt moment nu sunt stresata , poate de maine dupa punctie! insa ce o fi o fi ! ce sa fac , sunt calita deja, am experienta a 5 fiv uri si nu ma las pana nu reusesc ! asta i clar! dar sper din suflet sa mi ajute DD sa fie bine si sa reusesc de data asta!



"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
bruni-tin pumnii stransi tie si restul fetelor ce sunt in focuri!

many-nu am mai intrat pe forum prea des ptr ca muncesc si ma rupe munca!sunt ff obosita-iar cand ajung acasa vad numai patul!mai ales ca mi se umfla butica de la oboseala!si ptr ca sunt 2 e si mai obositor..am deja burtica ff mare-cam de 4 luni si e greu cu aplecatul..ptr ca lucrez intr-un magazin de haine si incaltaminte!sper sa mai rezist macar un pic la munca-macar o luna si apoi ma intorc acasa-ptr ca e deja ff greu!iar programul e de la 9 dimineata la 14 iar apoi de la 17 la 21!uff..insa sper sa fie bine!
in schimb bebelusii sun t bine-unul e un pic mai micut ca celalalt insa a zis drul ca va recupera..sunt bine implantati-colul e ok..asteptam pe 13 programarea la matron si ecografia pe 25 aprilie..
pana la urma am facut eco la 7 saptamani ptr ca am semnat o declaratie in care ii faceam direct raspunzatori pe cei din clinica daca se intampla ceva cu ai mei bebelasi-ptr ca le-am zis ca vreau sa plec in tara!doar asa am reusit sa fac eco-si asta la privat!ca la stat nimic frate!dar au bebelasii activitate cardiaca si sunt bine amandoi!uff azi am o zi libera si am dormit pana acum!se acumuleaza oboseala ff repede si nu mai rezist mult asa!

cat m-am intins..sorry!va pupacesc cu drag si va doresc tot binele din lume!

Doamne ajuta pana la capat!
+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica si eu te sfatuiesc sa ai grija de tine si sa faci cum ai spus, lasa ca la munca o sa mergi mai incolo , acuma bebeii sunt prioritatea! iti doresc sa ai in continuare o sarcina fara pb !
ce dragut iti sta cu semnatura asta
poate ne vedem peste o luna in tara


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruni-binenteles ca ne intalnim!eu luna viitoare plec..dar cred ca pe la sfarsitul lunii..nu pot mai repede-ptr ca trebuie sa caute pe cineva in locul meu si nimeni nu accepta programul si nici salariul..asta e!oricum eu plec..imi pare rau ptr seful meu..dar bebelasii sunt pe primul loc!
ufff..si abia astept sa ajung acasa!
eu una abia astept sa vii cu beta mare si sa ne intalnim luna viitoare gravidute!bine..eu cu burta pana la urechi! ca de..in ritmul in care creste nu ma mai vad eu ci doar burtica!inca nu am greturi-deloc!dar am somn la greu si oboseala cat cuprinde!noroc cu soata ca daca nu....m-am ingrasat si eu un picut la fel ca si tine dar nu-i bai ca dam noi jos dupa ce ies minunile afara!toate la timpul lor!hihi..eu care anii trecuti ma chinuiam sa ma ingras ca aveam 45-48 de kg..acum plang ca m-am ingrasat!am ajuns la 62 de kg..la o inaltime de 1,67..ca m-au masurat si cantarit cei de aici!

in rest va pupacesc pe toate si va doresc sa vi se implineasca la toate visul de a deveni mamici!

Doamne ajuta pana la capat!
+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Va salut fetelor
Am intrat si eu doua luni in lupta asta cu infertilitatea, iar prima batalie am pierdut-o
Am facut fiv la Gynera cu dr. Codreanu, la punctie au recoltat 18 ovo, si au ramas 7 blasto. In 16 martie -et cu 2 blasto,si azi beta<1,2. Am 39 de ani, 1 baiat de 16 ani si muuuuuuuulte chiuretaje(6) in urma carora am ramas cu infertilitate tubara(trompele astupate).
Va rog, daca imi puteti spune din experienta voastra, ar fi sanse cu et cu embrioni congelati? Voi ati ramas insarcinate cu embrioni congelati?
As vrea sa va spun ca nu concepeam rezultatul primit astazi. Eram ferm convinsa ca va fii un succes...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Buna fetelor, o sa fiu scurta ca sunt intr-o mica pauza la servici. Am 2 intrebari:
1. Daca ultimul CM = 26.02; punctia = 11.03; ET = 14.03 in a cata sapt de sarcina sunt?
2. BHCG, 25.03 = 63; 28.03 = 200; 01.04 = 325? de ce e asa mic azi? nu trebuia sa se dubleze o data la 2 zile adica azi sa-l fi avut in jur de 800?

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

1. La Fiv nu conteaza UM, doar punctia. Azi implinesti 5 saptamini (5 saptamini + 0 zile). Miine (5s+1z) intri in saptamina a sasea.
Uite aici doua calendare: www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">1, www.wunschkinder.net/interaktiv/schwangerschaftskalender/index.php?neu=x&tag=11&monat=03&jahr=11&ab=pu&zyklus=0" target="_blank">2 (din pacate e in germana, dar arata toate zilele, nu doar milestone-uri)
2. Toate valorile sint de la acelasi laborator? Ai ceva singerari?
Intr-adevar, cresterea e sub medie, dar incearca sa fii increzatoare. www.betabase.info/showDailyDoubling.php?type=doubling&multiples=Twin&bucket=8" target="_blank">Statistica (sint 2 exemple din 1395 cu timpul de dublare intre 123-153h) (nu merge linkul de la sarcina simpla, de aceea am pus de la gemeni; oricum la gemeni se dubleaza mai repede).
Poate s-au implantat 2 si s-a oprit unul din evolutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Bombi, multumesc mult pentru raspuns.
Da, toate sunt facute la acelasi lab si nu, nu am nici un fel de sangerare!!! Intr-adevar mi s-au transferat 3 embrioni si la varianta asta m-am gandit si io sa se fi prins 2 la inceput si acum sa ramana doar unul! Oricum ma duc si luni sa fac beta si atunci vom vedea.
Multumesc mult

Mergi la inceput