FIV288

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

naty, daniela merci!
bafta si voua si tuturor celor ce isi doresc


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Va imbratisez pe toate si scuze ca nu am mai scris dar inca plutesc!!
Daniela74, Monaramona, Speranta2, Many_bani, Maria08, Brunadria, CyC31 - VA MULTUMESC!
Luni am repetat BHCG-ul, era 200!!!, ma duc si vineri, sper sa bata spre 800 asa si pe 07 aprilie prima eco. Doamne nu-mi vine sa cred ca sriu despre bobita mea mica de orez caci se pare ca atat este acum.
Brunadria, felicitari pentru productie si asteptam sa vii pe 14 Aprilie cu un beta MARE, MARE DE TOT!

Sunt doar un pic suparata ca nu mi-a scos medrolul. Mi-a zis sa iau in continuare pana la eco cate 1/2 de pasitla de Medrol de 16; asta pe langa 1 aspenter/zi, 1 femibion/zi, 1 ogestan/zi si 3 arefam.
Fetelor nu sunt prea multe vitamine? ca atat femibionul cat si ogestanul contin cam aceleasi vitamine... poate ma fac cat o purcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni, ma gandesc la tine si ma rog la DD sa aiba grija de tine ca meriti sa fii fericita

Nicolle asa mare crezi ca este bblul tau cat bobul de orez? mai ai mami putin de asteptat . Nu fi suparata ca ai incontinuare tratamentul de sustinere, de obicei se merge pana la prima echo. sa se vada ce si cum, la mine de ex ptr. ca au fost probleme la sarcina cu Vlad, a fost suplimentat si am mers cu el pana spre sapt. 12 cand am primit schema de diminuare. Echo avem amandoua pe 07.04, la mine a IIa echo., sa vii cu vesti bune. Hai la odisee

Eu sunt ca si calcata de tren, am o stare permanenta de greata ceea ce-mi da o nervozitate iesita din comun, dar nu-i bai

Fetelor va citesc si sunt alaturi de voi

mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

gravidutelor , multumesc!
la mine s a modificat putin treaba!
mai fac si azi 75ui menopur si doar maine seara declansam! si punctia pe vineri..
oricum e bine ,numai sa se termine cu bine!
va tin la curent

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

brunadria iti tinem pumnii sa fie cati mai multi embrioni si de calitate
many eu nu am avut greturi mari ..cam de 2-3 ori pe saptamana si de o saptamana am in fiecare zi nu dau la rate dar faptul ca imi e rau mereu ma enerveaza ca si pe tine..dar toate trec , toate se uita..nu mai imi plac mancarurile ..sa nu vad puiul ..eu care eram o carnivora, se pare ca bebelusul meu va fi vegetarian

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

brunadria iti tinem pumnii sa fie cati mai multi embrioni si de calitate
many eu nu am avut greturi mari ..cam de 2-3 ori pe saptamana si de o saptamana am in fiecare zi nu dau la rate dar faptul ca imi e rau mereu ma enerveaza ca si pe tine..dar toate trec , toate se uita..nu mai imi plac mancarurile ..sa nu vad puiul ..eu care eram o carnivora, se pare ca bebelusul meu va fi vegetarian

MULTUMESC DOAMNE
10+


Cu siguranta toate trec, toate se uita. La sarcina cu Vlad am stat in perfuzii, apoi nasterea si primele 3 luni chinuiti de colici si imediat dupa ce a facut copilul un an am inceput sa ne gandim la un nou FIV, deci am uitat.
Sa ai grija de tine si burtica

mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Draga maria eu am stat cu sufletul la gura atunci cand iti faceai beta, apoi sa ma scuzi te rog din suflet ca nu am intrat imediat caci am fost plecati in week-end la Moeciu. Dar duminica gandul imi era la tine si Nicolle. Doamne, nici nu stii cat regret ca nu ai reusit (noaptea de duminica eu chiar am scris un mesaj insa nu stiu de ce nu a intrat aici)Daniela, Catalina si Angie Alina au trecut si ele prin atatea, mai ales Alina (pe care o pup pe ea+bebelusa ei) prin incercari atat de grele, dar Dumnezeu e mare si v-a ajutat, Catalina la fel (pe ea+pe fetita ei) au dreptate: cu perseverenta si rabdare vom spune si noi AM REUSIT! Te imbratisez cu drag
Nicolle FELICITARI draga burtica!!!!! AI REUSIT, valorile sunt frumoase, va fi si vineri ok, bafta la eco! Ce am ras cu "bobita de orez" in momentul nidarii, deci cand se confirma sarcina, este de 0,2 mm, apoi incepe dezvoltarea embrionului, este ca un bob de orez cand e prin saptamana 6-7 cand incepe activitatea cardiaca, apoi cand se termina organogeneza (are absolut toate formate, inimioara, plamani, manute, e o miniatura de omuletz)se spune ca incape intr-o lingura bebelusul, este camd e 5-6 cm atunci.
Daniela special si pentru tine, esti o dulce, tu ce mai faci? Parca spuneai ca vei face tot la tine FIV, pe cand? Te pup si doamne ajuta
Bruni bafta la punctie, sa dea Domnul sa fertilizeze toti , 8 am inteles ca ai ovocite dominante. Hai ca de ziua ta clar esti cu bebe la purtator!
Monaramona te pup, ma bucur ca ai trecut cu bine peste hopul cu spitalul, acum sa nu-ti mai faci griji ca ai trecut de saptamana critica, Sarcina usoara draga mea
Si nu in ultimul rand ci doar cel mai special: Dragaica sa-ti traiasca baieteii, doamne ce frumosi sunt, voi toti de fapt, este extraordinar ce comori aveti tu si mirela ( imi inchipui ce fericire e la voi in casa, mai ales ca tu ai si ajutor si baza in baiatul cel mare)
many_bani asa este: Rau cu rau... dar mai rau fara rau, pup o burtica fericita
Hellen79 deja cred ca ai embrionasii la purtator, doamne ajuta!
uxaa, ce faci? cum esti?
Noapte buna si sper sa mai ma eliberez si eu, caci am fost ocupata, bafta fetelor in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

cyc noi avem 4 embrioni si cred ca voi face ET sambata,
bafta la toate fete care sunt in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uxaa spune:

Eu nu fac bine mai deloc, se pare ca nu am raspuns corespunzator la schema primita deoarece in ziua 11 de stimulare aveam doar 2 foliculi de 17mm si alti 4 de 12 mm( pe care am inteles ca nu se poate conta ca sunt prea mici), cu un estradiol de 686...Teoretic fac punctia maine,nu stiu daca mai are sens avand in vedere ca sunt doar 2 foliculi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Uxa, nu iti pierde speranta. Si eu am avut 2 foliculi din care 2 embrioni buni. La mine nu s-au prins, dar na, poate tu ai noroc. E bine sa fie mai multi, dar, asta e, cu astia defilam.
Tu unde faci FIV? Eu am avut putini pt ca am si un AMH foarte mic.

Mergi la inceput