Pufi 2010 (1) - Bun venit in casa noua!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:



m-am distrat si eu de dimineatza citind aventurile voastre de ieri seara, ma bucur ca a fost cum v-ati dorit

eu am o stare...doamne doamne, as bate pe toata lumea

sunt inaintea ciclului si nu se mai intelege nimeni cu mine greu mama greu

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Salutare,

Mire punem poze, nu ne-am hotarat inca fiindca nu prea am avut timp sa vad care imi place mai tare, dar voi fi in grafic
Alicredo ma refeream la colajul care sa ramana pe picasa, e acolo o optiune care atunci cand te duci cu cursorul pe fatzuca unui pufulete iti arata numele, e valabil doar la picasa;

Am vazut ca vorbeati de olita: a mea s-a obisnuit deja cu ea, stie pt ce foloseste si sta fara nici o problema pe ea, iar cand face pipi aplauda si asteapta sa zicem bravo si noi, bineinteles ca nu se cere inca, nici la kk nici la pp dar pt pp o pun de fiecare data cand se trezeste si de obicei face, iar la kk am observat ca incearca sa se ascunda cand face, parca ar fi un catelus ...( OMG daca as fi citit chestiile astea in urma cu cativa ani as fi zis ca sunt scrise de o femeie cu un intelect spre limita inferioara )
cu pp la olitza: intr-o dimineata m-am speriat foarte tare cand am vazut pp mai inchis la culoare iar pe funduletz i-a ramas o picatura aproape maro, i-am luat a doua zi proba si la dr., la sumarul de urina i-a iesit numarul de leucocite foarte mare si urgent m-au pus sa-i fac si urocultura , eram siguri ca are o infectie urinara desi nu facuse febra deloc si era si foarte vesela, dar asteptam rezultatul uroculturii sa vedem ce AB sa-i dam; la urocultura surprise- rezultat negativ , dr. a zis sa-i dau mai multe lichide , iar in afara faptului ca are un pic de lipsa de calciu- nu are decat 2 dinti si coastele usor evazate- e sanatoasa tun ; acum nu stiu ce sa zic cu lipsa de Ca la analizele de sange Ca i-a iesit la valori spre limita superioara... ori nu asimileaza ori asa se dezvolta ea, cresc dintii mai greu...
Ieri i-am cumparat si eu un castronas cu ventuza si merge daca vrei sa lasi copilul sa invete sa manance - ma distreaza la a mea ca i se pare mai interesant sa ia mancarea cu coada linguritzei, oricum i-as da-o in mana, reuseste sa o intoarca asa
Noi am sarbatorit 8 Martie in avans , am facut un week-end la munte, a fost supeeeer; de data asta am reusit sa ma bucur de toate: ski, piscina, sauna , jacuzzi, am profitat de orice moment, nici nu stiu de unde am avut atata energie, noroc cu mama , am dus si mocutza pe partie, am dat-o cu saniutza, am prins o vreme extraordinara , ma rog, de mult nu ne-am mai simtit atat de bine..
ma duc sa-i dau papica, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:



Mire - merci ca mi-ai pescuit mesajul, raman in urma rau ...

Sa va fie de bine intalnirea, data vitoare sa o fixati in weekend sa vin si eu cu vecina sa va eclipsam .

Pupici pentru mamici de copilasi mari deja.

Simply - nici mie nu mi-a venit CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Sa va fie de bine intalneala. Mai bine veneam si eu, ca tot pe canapea la scrabble am ajuns dupa ce s-a culcat Dani.

Barbata-miu, monument de gingasie, a fost aseara la apogeu: il sun pe cand era inca la birou sa ii zic ca am primit un buchet de flori de la vecinul nostru. El:....sa opresc sa iau si eu un buchet pt vecina?......Eu: pauza prelunga. El:.....sa va iau si voua flori? (adica mie si mamei mele)....Eu: pauza prelunga....El: bine, am inteles, opresc sa iau flori.
No....nimeni nu e perfect. Nici macar eu.

Deci, am primit un buchet de trandafiri. Si mama unul de lalele. Si vecina unul tot de lalele. Si gata.
Mai pe seara, eu: iubitule, macar de 8 martie ma scoteai si pe mine in oras...mergeam si noi la un restaurant....el, se uita la mine ca prin perete: dar acasa nu avem mancare? la ce iti trebuie restaurant?
Deci, trecem printr-o perioada f f fierbinte si languroasa a relatiei noastre.


Simply: nu poti suna un pediatru sa vezi ce parere are ref la LM/vomat? La mine, prima data cand a venit CM, la 9 luni dupa nastere, Dani nu a vrut sa atinga sanul vreo 4 zile. Apoi si-a revenit. Si urmatoarea luna a supt fara probleme in timpul CM. Probabil prima luna a fost cu transformari de gust. Urmareste-o si hidrateaz-o.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

deci nu e a buna.....tot vomita(frate si in ce cantitati )....si lm si mancare normala....am sunat la medic,la 3.30 merg la control....offff....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

deci nu e a buna.....tot vomita(frate si in ce cantitati )....si lm si mancare normala....am sunat la medic,la 3.30 merg la control....offff....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




Of, bine macar ca mergeti repejor la doctor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

deci nu e a buna.....tot vomita(frate si in ce cantitati )....si lm si mancare normala....am sunat la medic,la 3.30 merg la control....offff....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




Daca vomita si papa inseamna ca nu e de la LM. Noi am patit asa pe la mijlocul lui ianuarie...nu a avut enteroviroza, ci inflamatie in gat...

Bafta la doctor...sa-i dati repede de capat si sa fie bine!

_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

off mai simply...bine ca ai prins programare. in rest cum e, are febra, e activa sau mai moale? sa nu fie rotavirus....oricum, sanatate si sa ne tii la curent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

deci nu e a buna.....tot vomita(frate si in ce cantitati )....si lm si mancare normala....am sunat la medic,la 3.30 merg la control....offff....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




of, mititica ...bine ca mergetzi la dr., sa treaca repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



Mire - merci ca mi-ai pescuit mesajul, raman in urma rau ...

Sa va fie de bine intalnirea, data vitoare sa o fixati in weekend sa vin si eu cu vecina sa va eclipsam .

Pupici pentru mamici de copilasi mari deja.

Simply - nici mie nu mi-a venit CM.




Abia astept sa ne revedem.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput