FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Iulia,

Eu am facut FIv aici in decembrie, dar nu pe natural, din pacate nu te pot ajuta. Eu am ajuns aici la recomandarea unei prietene dragi si am facut cu dna dr Alina Bolintineanu. Azi i-am auzit inimioara

Daca te pot ajuta cu alte raspunsuri, iti stau la dispozitie.
PUUP

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Multumesc Honeys. La d-na dr Bolintineanu m-am gandit si eu (dupa ce am citit putin pe net). O sa ma programez sa vad ce aflu.
Felicitari pentru rezultat. Cati embrioni ati transferat ? Cat v-a costat toata procedura ai tratamentul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Multumesc.

Am transferat 3 (la rugamintea mea - dansa zicea 2 pentru ca erau calitatea 1). Am facut prin programul national, am mai platit in plus stimularea si analizele de sange. Ai toate sumele pe site-ul lor.
PUPP

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Multumesc. Am inteles. Noi nu putem prin program pentru ca mie imi iese AMH-ul f mic (0,17); nu stiu de ce se intampla asta pentru ca fsh-ul este in jur de 5. Noi am facut in dec. un FIV in TM nereusit. Am avut 8 foliculi dar s-a obtinut un singur embrion. Acum as vrea sa ma interesez de FIV pe ciclu natural pentru ca e mai ieftin (3 mii lei) si mi-as permite sa incerc de mai multe ori, daca ar fi sanse in felul asta.
Nu te mai retin cu ale mele, ai grija de tine si de bebel/bebei; cine stie, poate voi reusi si eu intr-o buna zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Eu ma duc iar la eco pe 16 ian. Daca te pot ajuta cu ceva, pot pune si eu unele intrebari.

Pup si multa bafta

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Multumesc pentru amabilitate. In caz ca nu o sa ma programez eu pana atunci si nu iti este greu sa intrebi(si nu cred ca o voi face; cel mai probabil o sa ma programez dupa 20, spre sfarsitul lui ianuarie), as vrea sa aflu daca intr-adevar este vreo sansa cu aceste FIV-uri pe ciclu natural; daca are vreun rost sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Eu ma duc iar la eco pe 16 ian. Daca te pot ajuta cu ceva, pot pune si eu unele intrebari.

Pup si multa bafta

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit


Felicitari draga mea, intamplator am deschis acest topic si ce am citit . Ma bucur tare mult ptr.reusita ta si ma Domnului sa ai o sarcina la termen si bebe sanatos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Honey felicitari, ma bucur sa aud de inca o reusita a dnei dr Bolintineanu.

Iulia, eu inca nu stiu pe nimeni cu FIV pe ciclu natural, dar poate e posibil... Ideea este ca monitorizarea care e 1000 lei plus procedura de 7600 lei plus ce analize or mai trebui, duce la apx 10 000 lei. Si nu stiu daca merita sa dai banii pe un fiv de la care vei obtine 1 folicul si nu stii nici asta daca se va fertiliza corect. Ma refer , ca pe ciclu natural , mai mult de 1 max 2 foliculi nu vei avea. Ca nu vad sa fie vreo scutire de bani in care sa specifice FIV pe ciclu natural.
Eu asa incerca tot cu stimulare caci sansele sunt mai mari si poate si congelezi ceva. Oricum eu am avut mare incredere in Embriolog Andreea Mustata.
Eu am obtinut sarcina cu aceasta echipa, prin transfer de embrioni congelati iar acum astept un baietel, sunt in 27 saptamani si cu ajutorul lui Dumneze, ajungem la capat.


2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
27+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Amy, ideea e ca eu am si un amh foarte mic si as mai si proteja din rezerva in felul asta. O sa ma programez sa vad si ce zice d-na doctor; bineinteles ca daca mi se spune ca sansele sunt foarte aproape de 0 intr-o astfel de procedura, o sa merg tot pe stimulare.
Sa ai grija de bebe si de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi74 spune:

Buna, mi-am facut si eu programare la dr. Bolintineanu pe 25.01, o sa va tin la curent ...

Mergi la inceput