FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

miky,
bau.. uite c-a venit si "iepurasul"
de ceva vreme, mi-am tot propus, sa-mi fac timp, sa te salut..sper sa nu te superi
inteleg ca faci pasul spre fiv, in cadrul programului subventionat..e ironica viata asta, de multe ori, nu-i asa?..pai, sa fie cu noroc si sa ramai in continuare, o optimista cand incepi procedura? inteleg ca ai ales Promed, da? hai, acolo (parca) a reusit si Nicoleta Luciu si nu numai (am auzit multe lucruri bune)..sa reusesti din prima, iti doresc si sa nu fie nevoie sa ajungi o.. "d-na atotstiutoare"
p.s.: in caz de fiv, beta ala de 1,2 la 11 zile de la ET, e un rezultat clar si indubitabil..negativ
p.p.s.: la chestii administrative legate de subprogram nu ma pricep, dar, daca (mai) ai intrebari legate de procedura, sunt prin zona..


to be continued..



Lara m-ai facut sa rad, esti incurabila, oricum eu cred totusi ca a fost o nepotrivire din partea mea, sper totusi sa treci peste asta cum am facut si eu, chiar nu am mai citit pe topicul vostru, dar sper ca esti bine, nu am foarte mult timp sa fiu prezenta pe aici ca sa citesc cam tot ce se scrie, asa ca daca ai timp mai spune-mi in ce stadiu esti. Multumesc pentru gandurile bune asemenea iti doresc si eu, pana la urma trebuie sa avem si noi ceea ce ne dorim cel mai mult. Deocamdata am recoltat pentru analize sper sa imi iasa bine.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

miky

good, good, rasu-i bun! sigur c-am trecut, no problemo
eu sunt bine, multumesc de intrebare, in faza de culegere info si facut planuri pentru urmatorul fiv..preferabil in Turcia, la clinica Acibadem, poate undeva prin iunie..intre timp, tin pumnii si fac galerie, fetelor in focuri
deci, te-ai analizat, tres bien! bafta, sa fii cu toate in grafic
eu mai trag cu ochiul si pe aici, dar, daca ai (sau vei avea) o intrebare urgenta, scrie cu incredere (si) la babute, ca nu trage nimeni cu mitraliera..promit
sa fie incercarea norocoasa


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara ma alergi

aici a reusit luciu?:))
na pai daca il au pe palmer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Am reusit sa vb cu doamna Doctor, mi-a spus sa nu intrerup tratamentul si sa merg vineri dimineata la clinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

miky

good, good, rasu-i bun! sigur c-am trecut, no problemo
eu sunt bine, multumesc de intrebare, in faza de culegere info si facut planuri pentru urmatorul fiv..preferabil in Turcia, la clinica Acibadem, poate undeva prin iunie..intre timp, tin pumnii si fac galerie, fetelor in focuri
deci, te-ai analizat, tres bien! bafta, sa fii cu toate in grafic
eu mai trag cu ochiul si pe aici, dar, daca ai (sau vei avea) o intrebare urgenta, scrie cu incredere (si) la babute, ca nu trage nimeni cu mitraliera..promit
sa fie incercarea norocoasa


to be continued..



Multumesc mult! sper sa fie o reusita FIV-ul la tine, o prietena de a cumnatei mele tot acolo o sa faca si ea. tin pumnii


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

buna fetelor
astazi am fost anuntata ca dosarul meu a fost acceptat.
saptamana viitoare voi merge la clinica pentru consultatie si stabilirea protocolului fiv
petricia multa bafta iti tin pumnii ca totul sa fie bine si sa vi cu un raspuns pozitiv
doame ajuta !va pup si va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Clau ma bucur tare mult ca ti s-a aprobat dosarul, sa ne ti la curent cu protocolul pe care ti-l da.... eu mai am ceva pana sa imi depun dosarul sper ca luna viitoare sa fie ok.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna fetelor! ma mai tineti minte?sunt castorita de 12 ani si nu am ramas niciodata insarcinata,cauza-trompele infundate si apoi obstruate,deci sanse natural 0.Am depus si eu dosarul pe 17 04.2012,la Promed,astept rezultatul.Eu am avut ghinionul sa nu o gasesc pe doamna dr Manolea,pt ca era in concediu(pana pe 25.04),acolo era dr Andronescu,foarte cuminte si ea,foarte rabdatoare,acum cu Dumnezeu inainte.Problema mea cea mare este ca luna aceasta trebuie sa fac histeroscopie operatorie(am endometru cu aspect polipoid),deci degeaba fac fiv daca nu ii scot polipi.A mai facut cineva rezectie de polipi,la Promed?Eu sunt pacienta dr Deliana,o doctorita de nota 10 si a zis ca tot ea imi face si histeroscopia.Sper sa scap de aceasta problema si fac Fiv cat mai repede!Vreau un neparat,ani trec si sanatatea mea se subtiaza putin cate putin Va rog sa imi mai dati si mie sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

luminita sa sti ca aceiasi problema cu polipi cred ca o am si eu. la ultimul control dr maolea mi-a zis ca s-ar vedea ceva neregula. la urmatoare menstra trebuie sa merg sa imi fac o ecografie sa-mi zica daca chiar sunt.eu pe 18 20 mai ar trebui sa merg? tu cand te duci? te pup. bafta tuturor fetelor care vor incepe procedurile. pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

fetelor nu va fie frica de histeroscopie, eu am facut-o la Medlife inainte de a ajunge la dr Predoi, am facut-o atunci cu dr Vladareanu, a fost cu anestezie generala si nu am simtit nimic. E foarte important sa scapati de polipi, eu aveam un polip in uter si din cauza lui nu-mi crestea endometrul, acum endometrul meu e super ok, trilaminar.
lumynyta, si eu sunt la dna dr Predoi, intr-adevar e o suupeerrr doctorita.
Bafta fetelor!

Mergi la inceput