FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Ieri am fost la Dr Corina Manolea si mi s-a parut foarte ok, mi-a explicat pe intelesul meu exact asa cum sta treaba, in concluzie luna asta ma ocup de dosar pentru FIV, urmatoarea menstruatie ma va monitoriza sa vada exact ce se intampla, ea ar mai vrea sa fac o stimulare dar cu injectabil pana sa fac FIV-ul, mai mi-a dat o lista de analize si mi-a zis sa le fac la Bios Diagnostic ca ar fi cei mai buni pe hormonale, dar am verificat preturile si sunt destul de scumpe unele dintre ele de ex AMH-ul este 350 fata de medlife unde este 210.... in fine.... ideea este ca trebuie sa imi fac urmatoarele analize:vdrl, hiv, anticorpi anti rubella, fsh, lh, anti tpo, testosteron, testosteron liber, dheas, amh, insulina.
si sa auzim de vesti bune cat de curand.

Petricia cum mai stai cu rabdarea sper sa nu faci test acum daaaaa.



Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

buna fetelor....patricia multa bafta, stiu cum este asteptarea pt ca am trecut si eu prin clipele astea. iti tin pumni sa fie cu noroc. eu voi incepe prin mai dupa 26 procedura pt ca am ceva probleme personale si nu pot ajunge in buc. va pup pe toate. iepurasul sa va aduca numai bucuri si iubire in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Fetele va urez un Paste Fericit cu sanatate si impliniri!


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

Buna seara la toata lumea
PASTE FERICIT.Sunt nou venita pe acest forum si am sa va spun si eu povestea mea trista .Am inceput tratamentul pentru Fiv la sfarsitul anului 2010 la clinica Promed D na Dr Predoi Deliana ,a fost medicul care sa ocupat de cazul nostru. Fiv nereusit cu embrinii proaspeti mai ramasese o speranta pentru noi ,cei doi embrioni conservati la clinica .in mai 2011 am facut pregatirile pentru introducerea lor dar rezultatul nu a fost deloc bun .
acum am depus dosarul pentru pentru Fiv subventionat de stat asteptam rezultatul aprobarii dosarului .in cazul in care vom fi admisi vom face tratamentul tot cu dna dr predoi.Sper din tot sufletul ca de data aceasta sa reusim sa trecem cu bine si sa avem mult asteptat . Acelasi lucru il doresc tuturor aspirantelor .Va pup si va imbratisez cu drag .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Hristos a inviat!

Ce va adus iepurasul? mie nimic ca nu am fost cuminte
Clau bine ai venit printre noi, Doamne ajuta ca de data asta sa iti reuseasca Fiv-ul.
Fetelor poate sa mearga sotul sa ia pe numele lui adeverinta de la CASMB? adica nu trebuie obligatoriu sa fie pe numele meu?


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

In ziua 11 de la et best este 1.2 nu stiu ce sa fac ar fi trebuit sa fac vineri in ziua 14 ,nu stiu ce sa fac sa mai repet mai am vreo sansa? Voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PETRICIA

In ziua 11 de la et best este 1.2 nu stiu ce sa fac ar fi trebuit sa fac vineri in ziua 14 ,nu stiu ce sa fac sa mai repet mai am vreo sansa? Voi ce credeti?


Imi pare rau de beta mica, eu zic ca poti sa mai repeti in ziua14, Doamne ajuta ca atunci sa iasa valoarea mare.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Miky, multumesc pentru incurajari.....o mai fi vreo sansa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

miky,
bau.. uite c-a venit si "iepurasul"
de ceva vreme, mi-am tot propus, sa-mi fac timp, sa te salut..sper sa nu te superi
inteleg ca faci pasul spre fiv, in cadrul programului subventionat..e ironica viata asta, de multe ori, nu-i asa?..pai, sa fie cu noroc si sa ramai in continuare, o optimista cand incepi procedura? inteleg ca ai ales Promed, da? hai, acolo (parca) a reusit si Nicoleta Luciu si nu numai (am auzit multe lucruri bune)..sa reusesti din prima, iti doresc si sa nu fie nevoie sa ajungi o.. "d-na atotstiutoare"
p.s.: in caz de fiv, beta ala de 1,2 la 11 zile de la ET, e un rezultat clar si indubitabil..negativ
p.p.s.: la chestii administrative legate de subprogram nu ma pricep, dar, daca (mai) ai intrebari legate de procedura, sunt prin zona..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PETRICIA

Miky, multumesc pentru incurajari.....o mai fi vreo sansa?


Speranta moare ultima, stiu sigur ca ma citit (dar nu mai stiu pe ce forum) ca in ziua a 10 de la et a avut valoarea 1 iar la cateva zile si-a facut test de sarcina si i sa pozitivat, nu vreau nici sa iti dau sperante desarte dar fiecare organism reactioneaza in felul lui, la tine poate schimbul asta de hormoni este mai lent.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput