Mar-Apr(175) Bravo Danielle, Salo, Deea!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Aaa, si sa va multumesc pentru urari, ca acum citesc din urma si am vazut. pe toate si sper sa ne fie si mai bine in continuare, ca, deh, vom fi in formula imbunatatita Ce-i drept, am asteptat noi cam mult, ca, stiti cum e, nu-ti poate lipsi ceva ce nu cunosti, dar de acum vom pretui fiecare clipa impreuna.

Si da, am papat si o felie de tort ieri, desi in ultima vreme am redus muuuult dulciurile, mai ales cele concentrate. Dar torul asta era facut de mine si nu era prea dulce sau prea cremos. Si am luat si o grita de Cinzano. Sa mi se ierte, va rog.

Fetele cu probleme de glicemie, mie hemoglobina glicozilata mi-a iesit 5,5. E bine sau e putin ridicata?



Stef 36+ cu Tudor Stefan

AMR 3 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefana hai ca te pricepi la facut capitol nou

pisuc ti-am trimis PM.

alina06 ai trimis PM numai cu numele tau? numai gravidutele trimit? sau putem toate?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Lauriciu, felicitari pt semnatura!
Fooaaarte frumoasa!
Eu n-am ce sa zic despre maine. Sotu nu-i acasa, de lucrat nu mai lucrez, asa ca sarbatoresc cu o ecografie . As putea sa ies cu o prietena ceva, dar ca sa fiu sincera nu prea am chemare... Adevarul e ca traiesc asa, parca din inertie; doar in asteptarea celor 2 momente: venirea pe lume a lui bebe drag si intoarcerea acasa a sotului...

Dar iti urez tie distractie placuta!!!

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lauriciu ce putin mai ai si tu

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Si pentru ca maine e o zi asa de frumoasa , 8 Martie , eu va arat ceva pozici de primavara, de la plimbareala mea de azi am un parculet mic pe langa casa, are si loc de joaca pentru copii si banci si mult loc unde sa stai la picnic abia astept sa imi plimb fata pe aleile parcului

Colt de Primavara

_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Roxy, pe Cami trebuie sa o intrebam. Dar eu cred ca poate trimite cine vrea. Nu stiu daca se citeste pt ceva anume, cum ar fi nastere usoara... ca sa fie numai pt gravidute. Oricum, daca e cazul, face ea Cami 2 listute separate, una cu mamici si una cu viitoare mamici. Nu Cami?

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

roxy,daaa mai e foarte putin si la mine,abia astept sa vina bebele sa pupacesc de numa,e foarte frumoasa bebitza ta si parca tot mai mare
alina multumescdesi ar trebui sa te animezi si tu un pic la o iesire undeva cu fetele,nici eu nu am prea mare chef dar decat sa stau in casa...
persi si ti urez la multi ani de pe acum..e o data minunata ziua de 9 martie,nu stiu de ce,dar tot timpul mi a placut
strumphule foarte frumoase brandusele,aici nicoi urma de ele,e prea frig

38 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

cami- eu ti-am trimis pm.cu numele complet direct tie

37 SA viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 1 zil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Si eu am trimis numele meu la Pisuc...parca asa am inteles ca ea face lista si o da la Cami...

Intreba Lauriciu parca ce facem maine:eu ies in oras ..cu sotul si alte cateva familii..dar nu va pot spune ca nu stau mult din cauza ca nu mai suport scaunul...efectiv simt nevoia sa stau intinsa in pat.

Astept si eu sa-mi vina pompa de san si biberoanele..le-am comandat de la Avent pana la urma..

Ce sterilizatoare recomandati?Am vazut ca Roxy are Primii pasi...altceva??Si la Babyphone??Am vazut ceva de la Bertoni,are cineva??

33+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 7 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

lalely- eu tot de la primii pasi am luat sterilizator electric.azi l-am probat prima data.mi se pare ok.modul de utilizare e usor,sterilizeaza 8 biberoane odata, aburi face,pretul e ok,printre cele mai ieftine.eu nu prea sunt de acord cu cele bagate in cuptorul cu microunde. si noi mai incalzim la microunde, dar nu zilnic..sunt totusi niste radiatii/unde..asa ca,din start,desi sunt mai ieftine, nu am optat ptr asa ceva.
- intrebare-ptr cele care folositi,sau ati folosit la primul copil sterilizator, unde ati depozitat biberoanele dupa sterilizare,cele nefolosite imediat? scrie ca dc le tii acolo e valabil procesul 24 h.treb sa cumpar o cutie plastic cu capac, sa le pun dc ies undeva, nu? cutie pe care sa o sterilizez prin fierbere intr-o cratita?

37 SA viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 1 zil

Mergi la inceput