Copil nascut de o mama cu sifilis

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Erato, sunt intrebari la care probabil nu va avea raspuns, insa, sunt si cazuri in care nu esti adoptat si nu poti raspunde la toate intrebarile. Spre exemplu, parintii mei sunt morti de cand aveam 18 ani, singura ruda pe careo mai am e o strabunica de 80 de ani care oricum nu-si aminteste nimic si o sora mai mica, plecata in strainatate. Deci... se poate intampla oricui.
Fruntea sus si mergem mai departe.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Citat:
Da' am senzatia ca te uiti in directia gresita! Nu Corina vrea sa adopte, intrebarea era pusa de o viitoare mamica.
Adoptia nu se explica, ce-i asa de greu de inteles?! Asta vine din tine, nu din presa, nu de pe forum, nu de la teveu.

Stai linistita ca nu m-am uitat in directia gresita.
Sper ca qicoletta sa ia decizia cea mai buna pt.ca cu cit intrebi mai multi oameni si asculti mai multe pareri e mai greu sa te decizi.Fa ce-ti spune tie inima.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

raspund in spirit de gluma pentru ca azi a fost o zi mult prea bestiala :)

aici m-ai nimerit de felul meu fac ce-mi spune inima! si cateodata si capul

dar succes la ce-mi urezi, te rog?







Kidsmania - just for kids


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Acelasi lucru fac si eu ,un pic invers ...ratiunea si inima.
A da sfaturi mi se pare un lucru atit de greu ca prefer sa-i las pe altii si sa ascult un pic din umbra si sa urez in general succes!
Succes in general ,sa-ti mearga bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qicoletta spune:

Buna,

Dupa mai multe seturi de analize ne-am hotarat.Analizele pentru sifilis,HIV,hepatite au iesit negative asa ca intr-o luna,doua Andrei o sa ne fac o vizita prelungita .Ce o sa fie de acum incolo vom trai si vom vedea.

Multumesc mult pentru raspunsuri si suport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Qicoletta, ai luat cea mai buna decizie, mai ales ca analizele respective au iesit negative. Sa te bucuri de copilul tau si sa-ti aduca numai bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

qicoleta- ma bucur mult pentru tine.Sa dea D-zeu sa fiti bine si sa decurga totul lin si fara probleme.

marumiha- m-ai facut sa zambesc cand ai urat Succes.Sper sa fie in contextul bun ca noi bucurestenii uram Succes atunci cand vrem sa fim ironici....

mariaa

erato- Iti tin pumnii sa ai un drum cat mai usor!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

qicolettaNa bucur pt.voi si rezultatul analizelor cred ca va fac sa fiti linistiti pt.sanatatea copilului vostru.Sa va ajute Dumnezeu sa fiti cit mai repede impreuna , sa va bucurati si sa aveti clipe fericite impreuna.
simo_75Urarea era in contextul bun ,nu-mi permit sa ironizez cu cine nu prea cunosc ,in nici un caz ,mai bine o vorba buna decit "batute"cum se spune aici mai ales ca se poate intelege altceva si se intimpla destul de des pe forum.Doamne fereste.


mami de Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

marumiha- e ok.interpretarile sunt pe zone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui erato

Din pacate, asa cum gandeste Corina, asa gandesc toti oamenii, sau aproape toti. Cred ca doar noi, cei ce adoptam, suntem in stare sa iubim fara limite. Eu si cu sotul meu suntem singuri importiva tuturor, nimeni nu e de acord sa adoptam, nici macar mama mea, care a avut un frate adoptat. Toti ii dau din gura cu "gena" care e determinanta.



Si eu gandesc la fel. Este un foarte mare risc sa adopti, iar toti cei care vor sa faca asta trebuie sa fie constienti de el. Eu, personal, nu cred ca as adopta daca nu as putea avea copii, pentru ca nu ma simt capabila sa iubesc din toata inima pe cineva care nu este al meu. In plus, nu se stie ce istoric psihic exista in familia de origine, cat de puternica este predispozitia spre violenta, alcoolism etc.

Nu e cazul sa o blamati pe Corina, dimpotriva. Dupa cum a spus, ea nu-i implicata personal, poate vedea lucrurile cu mai multa claritate.

Oricum, mult succes cu baietelul, sper sa fie sanatos in continuare!

Mergi la inceput