Inscrieri gradinita 2011-2012 - se mai da spaga?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Cum adica ti s-a cerut? Ti-a zis directoarea in fata? Pai asta ar trebui data in gat ...si nu numai ea. Chestia mai nasoala e ca asa s-a impamantenit si din vina celor care dau fara sa faca valuri.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Daca nu am probe ,pacat ca nu am inregistrato,eram foarte furioasa cand am auzito,sper ca copii nostrii sa se bucure de acest drept fara alte "mici atentii".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelaf spune:

Roli tu ai dreptate si restul mamicilor cu refuzul spagii insa se vor incepe inscrierile si pur si siplu te rufuza pe motiv caci sunt 40 pe grupa si mai mult nici paturi nu au deci degeaba platesti taxa zilnica de 11 ron 12 ron caci eu am vb cu 3 parinti i-sia steptau copii si mi-au confirmat caci sunt foarte multi copii in grupa si parintiis unt obligati sa vina la ora 13 sa-i ia acasa neavand paturi
pentru ce sa dam si spaga dar uite ca ci situatia te impinge timpul trece si de inscris nu ti-l inscrii .. ce faci??? caci si eu sunt orgolioasa si crede-ma numa da afara banii din casa asta inchiriata stau si cu chirie i-ti dai seama nu-i usor
Parfum ma gandeam la ceva de la avon 100 ron max dar nu de la 200 in sus + am citit pe form si bomboane si flori
wow + am citit pe forum caci trebuie sa te ineresezi si de scoala cine incepe in 2012 sa -ti pregatesti locul ,, ce ne ofera statul asta

va urez succes daca mai aveti vesti ceva noutati va rog postati-le ca sa ne confruntam cu realitatea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Sunteti sigure ca doamnele directoare au inteles ce ati scris voi in cerere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelaf spune:

Absoluta " am fost foarte clara atunci cand am vorbit cu dansa si i-am explicat caci venim cu transfer + avem nevoie de un singur an cel de grupa pregatitoare apoi de la anul la scoala si tot de dansa ne vom lovi si acolo.
Ce sugestii sfaturi aveti va rog astept orice
va multumesc succes tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Daca se cere si se da, acela care da spaga e la fel de vinovat ca si cel care o pretinde.Parerea mea e ca asemenea fapte trebuie reclamate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Mda, deci e la fel de rau ca in anii trecuti!
Eu m-am decis sa depun dosarul copilului la cele 6-7 gradinite care sunt in zona noastra, nu stau de vorba cu nici o directoare, daca il accepta e ok, daca nu il duc o data pe saptamana la cursurile FTK -pt varsta lui costa 90 euro (2h/saptamana), deci cam cat se da la o gradinita de stat/luna.
O sa ne facem calculele si pentru o gradinita privata.
L-as tine cu placere acasa dar el e foarte sociabil, ii place mult sa se joace, sa fie in mijlocul copiilor! N-am cum sa-i ofer asta acasa oricat l-as scoate in parc!
Of, acum deja imi fac griji si pentru inscrierea la scoala...peste asta chiar n-avem cum sa sarim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Scoala de care apartii e obligata sa iti inscrie copilul. Daca vrei la alta scoala, varianta fara spaga e sa gasesti pe cineva in zona arondata scolii si sa-ti faci mutatie acolo (pana inscrii copilul).
Daca vrei sa alegi si invatatoarea, mai bine "vorbesti" direct cu ea. Directoarea e obligata sa-l primeasca cf. adresei de domiciliu iar invatatoarea il alege la ea in clasa, daca o "convingi".
Asta e teoria. In practica eu n-am vrut sa cotizez si mi-au repartizat copilul la o invatatoare noua in scoala dar care este f.ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelaf spune:

Ceea ce am inteles azi e ca inscrieri la gradi pt 2011-2012 incep de la 1 april
Insa as fi vrut sa fie acceptat la una din cele doua gradi, la care am fost si care se afla in zona dar fara succes si pana in 15 iunie cand intra in vacanta mare pacat, il car dupa mine la serv ba cu sotul ceea ce era frumos sa fie intr-un loc care se simta in lumea lui nu in aceea a adultilor si stresat dat asta e atat le ofera statul:((
urez succes si daca aveti vre-o rampa la gradi 133 va rog contactati-ma
va multumesc

Mergi la inceput