Nasterea la Arcadia - Iasi (3)

Nasterea la Arcadia - Iasi (3) | Autor: Laura13

Link direct la acest mesaj


Capitolul 1, Capitolul 2

Link: www.arcadiahospital.ro/maternitate/info/maternitatea-arcadia" target="_blank">Maternitatea Arcadia


Nasteri usoare si bebei sanatosi!



Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Scuze copiloi, dar am vazut ca nu ai mai postat nimic si ma gandeam ca poate te-au luat durerile si te-ai internat
Ma mir ca bebita ta sta asa mult in burtica, stiu ca de obicei fetitele vin mai repede.
Si mi-e tot asa mi-a zis sotul, in oricare alta zi numai de 8 martie nu, sa i se nasca baiatul de ziua femeii??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB
Ma mir ca bebita ta sta asa mult in burtica, stiu ca de obicei fetitele vin mai repede.


Si eu ma mir.....pai mie multe mituri mi s-au daramat in sarcina asta

Am fost azi la control...col lung, inchis ()

Pe de o parte ma bucur ca bebe a stat pana la termen in burtica, dar nu as vrea sa trec de termen, ca totusi am impresia ca ar fi nu neaparat anormal, dar oricum...putin neobisnuit...

Nu-mi ramane decat sa astept....





39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Aaaa, vroiam sa mai zic ceva legat de spaga, atentii....Nici nu se pune problema la arcadia si nici la alte clinici private (cel putin la cea la care merg eu).

O atentie, doua, am mai dat, dar in sens de multumire, in nici un caz drept spaga ca sa fiu bagata in seama sau sa fiu "favorizata" intr-un fel sau altul...





39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Eu abia joi merg la control, dar oricum nici un semn pana acum.Nu cred ca mai nasc eu inainte de termen cum mi-a zis dr.Lui bebi meu ii cam place in burtica .... Nu as vrea nici sa stea atat de mult si sa fiu obligata sa fac cezariana ca este prea mare.Eu stiam ca poate sa iti faca o injectie ceva si sa iti declanseze nasterea. Bebe este de acum la termen, nu cred ca ar mai fi vreo probl.O sa o intreb joi pe dr..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Si eu ma gandeam sa ii duc dr macar un buchet de flori.S-a purtat super ok cu mine si cum ati spus si voi nu in sensul de spaga, ci de multumire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

Alyna doctorita mea mi-a spus ca e de preferat sa faci perfuzia cu occitocina care declanseaza nasterea cand ai dilatatie macar 1 sau 2. mie nu mi-a putut pune pentru ca aveam colul inchis iar apoi a ajuns la concluzia ca trebuie sa fac cezariana ca n-am sa pot naste normal.
Vad ca avem numai bebei puturosi carora le place in burtica.Nasteri usoare si sa aveti parte de bebei cuminti si linistiti ca al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Si eu aveam colul inchis la ultimul control, vedem joi cand mergem din nou. Mie mi-a spus de la inceput ca sigur nu o sa vina mai devreme de 40 de sapt daca e baiat, mai mult s-ar putea sa stea si peste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

buna sanda cum te mai simti?
zi-mi te rog..porti centura,brau...etc?daca da,de cand ai inceput sa porti?
si...in timpu operatiei se simte ceva dureros..cand taie/coase?
merci frumos,pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

oare a nascut copiloi? nu a mai intrat de 2 zile..o astept cu vesti si poate cu bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

am purtat din prima zi...mi-au pus-o dupa ce mi-au dat jos gheata si nisipul adica spre seara..eu am facut alergie de la ea si vreo 2 nopti am dat-o jos...dar stai linistita au zis asistentele ca am fost singurul specimen care a facut alergie...acasa mi-am luat una de la ei de la farmacie dar saptamana viitoare cand merg cu bebe la control trebuie sa-mi iau o marime mai mica ca asta deja a ajuns la maxim si e larguta.
in timpul operatiei am mai simtit ca trageau de mine ca se umbla acolo dar nu m-a durut nimic nici nu stiu cand am fost gata.azi mi-am dat pansamentul jos si am vazut-o si cel mai aimportant am facut un dus sanatos .e ca o linie subtire doar ca mi se pare cam lunga ma asteptam sa fie mai mica dar e ok avand in vedere ca e sub bata chilotului.

Mergi la inceput