Nasterea la Arcadia - Iasi (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alina (copiloi) nastere usoasa si bb sanatoasa! Sunt cu ochii pe tine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Dap....mai am de asteptat Chiar acum am primit vestea ca o prietena care avea DPN-ul cu 10 zile dupa mine o sa faca cezariana in ziua DPN-ului meu.Ce tare.....numai eu raman.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik_03 spune:

Buna fetelor, tocmai ce vin de la control si eu, si daca nu se intampla nimic, pe 22 m-a programat la cezariana. Dar semne nu sunt deocamdata ca nu ar sta pana atunci. Imi pare rau ca nu am putut naste normal, dar... el sa fie sanatos. Mai e cineva programat zilele alea?



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Lasa Alyna ca nu esti singura,ma tin dupa tine.
Monk 03 de ce faci cezariana?Parca tu tot la Samoila erai,nu? Eu ar trebui sa fiu atunci,daca o sa pot naste normal si sta BB pana atunci si scapa de circulara si nu mai ia prea mult in greutate,sant multe.Marti am control si daca nu e ok,tre sa programez si eu cezariana.Tu cum ai programat-o,cand ai vrut tu? Cu cate zile inainte de dpn.Eu as fi vrut pe 24 daca ajung la cezariana si programare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Buna!!!
Ce faci, Copiloi, ceva vesti? Tot acasa esti?

Eu ma duc astazi la consultul preanestezic, iar luni la consultatie, poate stabilim si data nasterii. Eu DPN am 30 martie, insa bebe este marisor (deja peste 3,5 kg) si cred ca o sa vina mai repede. Vedem ce zice doctorita. Eu tot la saptamana 21-25 ma gandeam, 23 sau 24, dar nu depinde deloc de mine, ci de bebe si de medic Poate ne vedem pe acolo, desi, fiecare operata, cu camera ei, va fi mai greu sa socializam.

Stef 37+ cu Tudor Stefan

AMR 2 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Camiki, nu se stie niciodata, poate mi-o iei inainte ..... Mi-a zis dr ca mai poate sta in burtica pana la 2 saptamani.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik_03 spune:

camiki, eu am fost diagnosticata cu sindrom de simfiza dureroasa din saptamana 24 cand ajunsesem sa nu mai pot merge, si exista o mica posibilitate ca aceasta sa se rupa in cazul nasterii naturale ceea ce ar putea duce, doamne fereste, la o paralizie. Asa ca dr Samoila mi-a zis sa nu ma risc. Cezariana a programat-o ea in functie de cum era liber blocul operator dar exista posibilitatea sa alegi, daca vrei, si data si chiar ora. Pe mine m-a intrebat dar eu nu am avut preferinte. DPN-ul meu este pe 31 si m-a programat pe 22. Dar domnisorul meu este deja foarte jos si, cu toate ca am colul inchis, mi-e teama sa nu vina prea devreme.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Cred ca copiloi sigur a nascut,ca nu a mai intrat.
Deci am mari sanse sa ma intalnesc acolo cu monik03 si stefana,in cazul in care sta BB pana pe 24 cum vreau eu,cum la fel de bine am sanse sa ti-o iau inainte alyna,avand in vedere ca la mine e cam pregatit terenul.Chiar sant curioasa cum o sa se dinalizeze la toate,important e sa scapam cu bine.
Eu abia azi la 5 ajung la cursul lamaze,ca n-am mai ajuns.Mai merge cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

O sa-ti prinda bine cursul ala Camiki .....Eu am iesit la o plimbare, merg aproape in fiecare zi dar tot nici o schimbare, nici un semn. Cred ca o sa raman ultima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Alina (copiloi) nu a nascut inca..e in cezariana

sa ii tinem pumnii

Mergi la inceput