Nasterea la Arcadia - Iasi (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Nu am nascut...dar sunt semne ca voi naste si eu, in sfarsit

De ieri a inceput sa se elimine dopul si de aseara am cand si cand contractii.

Am fost azi la consult, colul e inca inchis....totul pare ok...greutatea copilului estimata la 3700 gr

Singura "problema" pe care o vede doctorita sunt eu....ma contorsionam de durere pe masa, la control si-mi spunea ca ce-mi face ea e nimic fata de ce va fi la nastere....nu stiu cum voi suporta durerile nasterii ....ma simt atat de bleaga ...

Deci daca nu maine, sper ca poimaine sa fi nascut deja...



39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

copiloi stai linistita ca si pe mine ma deranjau controalele doctoritei cand stiam ca ma urca iar pe masa imi venea sa plec ..dar cum am mai zic mie mi-au pus perfuzie cu occitocina in timpul operatiei ca sa se deschida colul deci pot spune ca am vazut cum sunt ambele tipuri de nasteri ca pe la 2 noaptea m-au luat contractiile si ce e drept nu era foarte placut dar la mine erau accentuate durerile si de taietura, dar crede-ma ca nimic nu se compara cu momentul in care auzi bebeul plangand o sa treaca toate ...trebuie sa fii optimista poate ai noroc si nasti usor totul depinde de dilatatie si de starea ta de spirit.
Mult succes, sanatate si nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Copiloi, nastere usoara!!!

Abia astept si eu sa-l vad pe bebe! Bine, nu mai devreme de 2 saptamani, ca vreau sa ma apropii macar de saptamana 40. Asa ca astept cu nerabdare sa povestiti voi cum a fost la Arcadia, daca ati fost multumite de servicii, daca a meritat banii...



Stef 36+ cu Tudor Stefan

AMR 3 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik_03 spune:

Copiloi, nastere usoara si bebe sanatos!






Monika 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Precum sunt florile gingase, soarele luminos, apele limpezi si izvoarele cristaline, asa sa fiti voi, mamicilor dragi, bune, intelepte si frumoase! La Multi Ani!
Sa iubiti si sa fiti iubite !!!!! Nasteri cat mai usoare si bebei sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Copiloi, nastere usoara draga mea!!! Fii tare, suntem alaturi de tine.Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Nastere usoara copiloi si BB sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Cred ca, copiloi a nascut,de nu a mai intrat.Oare azi sa fi nascut?
Alyna,umrezi,intr-o ordine fireasca.Ce ai mai stabilit,cum si cand nasti?
La mine siuatia e neschimbata,aceeasi dilatatie,deci nu s-a mai deschis colul,daca trec si de ziua de azi,chiar nu vreau ca ziua baiatului meu sa fie 8 martie,pot sa nasc oricand,nu mai e pericol pentru BB,nu mai e prematur.Eu cred ca mai sta vreo 2 saptamani.Doctorita mi-a spus sa ma gandesc cum vreau sa nasc si s-o anunt pana marti,la control si am devenit putin labila.Daca eram convinsa ca voi naste natural,acum cu cat ma apropii de marele moment ma apuca o fricaaaaa,mama,mama.Cu anestezistul am stabilit ca incerc normal cateva ore.cam 2 si daca nu se misca nimic in bine cu dilatatia si daca nu mai suport durerile sa fac cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Eu astept consultatia de joi sa vedem ce se mai intampla....Pana acum nici un semn,nimic. Nu vrea bb sa vina si gata. La ultima consultatie mi-a spus dr ca daca nu se declanseaza nasterea pana maine e bai....bb va fi prea mare pt nastere naturala.Acum o sa vad joi ce-mi spune. Tot asa am zis si eu ca incerc sa nasc nat, daca nu se poate...asta e cezariana. De asta imi este cel mai frica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Copiloi cred ca a nascut deja..... Are bebelul in brate....
Asteptam vesti !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput