Pufi iubiti de ian-feb 2010 (231)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Fetele mi-a plecat si mie ultima tura de muncitori din casa

Am intrat sa va citesc repede ca ma bag inapoi la smotru.

Nu am citit inca tot, mai am juma din cap trecut.

WB Gmilady, vezi, am zis io bine ca Mara e ultima dintoasa, felicitari ptr kk si dintzoc!

TOMACA felicitari si voua ptr mers! Trimite buturelu si la mine cu mopu ca io ...deja-mi vine acru cand vad mopu , in ultimele 4 zile am spalat, aspirat si sters prafu cate 3 ore ZILNIC nu mai suport! Asta printre avut grija de Yannis si muncit ptr birou sa termin.

Nu am vaz poze, recuperez sapt viitoare. Dar tot am intrat sa o vad pe Vi4i...las ca incerc sa o vad in Grecia sa vedem daca se lipeste ceva si de mine ca ...eu nu intelegeam la ce se referea in poza cu "bunelu"...Vorba Decenuelei...stiu multi parinti de copii mici care arata mai in varsta decat buneii aia...daca sunt bunici...eu tot cred ca nu am inteles eu bine, poate vorbeste fata ciudat ca e IMPOSIBIL...sincer....Ruxita ne treduci ce inseamna "buneii"??? please! Pai sotul meu arata mai in varsta decat buneii lu Dionisos

Yannis a facut febra o zi si un pic, atat. Fara bubite.

Mi l-a vazut matusa ieri si am 3 pagini de chestii de cumparat de la farmacie... cik o ureche e in neregula, un inceput de infectie ca a facut ea un test cu apa oxigenata care arata daca sunt probleme...din cauza de nas ingundat , necuratat ca lumea 9cam are muci in ultima perioada...poate de la kilele de praf care s-au facut in casa cu muncitorii ). Deci avem de luat solutii ptr urechi, solutii ptr nas, plus fier ca e palid tot, plus calciu ca are nu stu ce care arata lipsa de calciu (nu stu ce pe la stern si pe la coaste si pe la "bratara" la incheietura acolo si nu stu cum rotula care arata ca e lipsa de calciu). Plus ca cik i-ar trebui si niste polivitamine. Deci merg la farmacie si ma pun pe treaba.

Noi maine dis de dimineata ne luam zborul ca nu mai suport! Am muncit pe ruptr, -am saturat si de zapada asa ca iau o pauza si ma duc in Grecia

Va puo si ne vedem de acolo!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Mire , eu m-am gandit la o chestie logica....iti dai seama ca nu vreau sa se iste (si) din asta o polemica.
Poate sunt si alte fete de acord cu asta.
Oricum, oare de ce ma bag eu cand mie oricum mi-e indiferent unde intru. Si nu le am cu colajele...ca nu stiu sa le fac.




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



Stiu ca e un subiect cam sensibil zilele astea....dar la un moment dat tot trebuie sa ne mutam.

PS: Mai este un mail interesant pe contul comun de la Lady, poate bagati un ochi.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Mire, sarumana de capitol nou!

Forumul e razna...eu i-am dat reply lui dece, si apar inaintea ei....cum se poate?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

poate se cauta culmea forumelii...uite ca s-a gasit

mami de si


..Dixit!
Foarte tare..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

alexutza, haha, bunei inseamna bunici, de la singularul "bunel", desi pe la noi nu se foloseste acest cuvant - ci mai degraba "taca" (cu i din a) si "maca" (cu i din a") sau regionalisme "nenea" (pentru bunic) si "maca" (pentru bunica)... pt Ela parintii mei erau bunicul si bunica si parintii tatalului ei erau "maca" si "taca" (ca erau mai din popor...

ne pare rau pentru problemele cu urechiusele, nasul, fierul si calciu... aveti o lista intreaga... mergeti la soare in grecia sa va faceti bine!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

BF, din cap trecut... tu ai auzit expresia "Ce-ti pica c.aiele daca faci asta sau aia?" eh... unora le pica daca dau cu mopul sau sterg praful... too girly... chiar m-am revoltat pe tema asta zilele trecute...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Mi l-a vazut matusa ieri si am 3 pagini de chestii de cumparat de la farmacie... cik o ureche e in neregula, un inceput de infectie ca a facut ea un test cu apa oxigenata care arata daca sunt probleme...din cauza de nas ingundat , necuratat ca lumea 9cam are muci in ultima perioada...poate de la kilele de praf care s-au facut in casa cu muncitorii ). Deci avem de luat solutii ptr urechi, solutii ptr nas, plus fier ca e palid tot, plus calciu ca are nu stu ce care arata lipsa de calciu (nu stu ce pe la stern si pe la coaste si pe la "bratara" la incheietura acolo si nu stu cum rotula care arata ca e lipsa de calciu). Plus ca cik i-ar trebui si niste polivitamine. Deci merg la farmacie si ma pun pe treaba.

Noi maine dis de dimineata ne luam zborul ca nu mai suport! Am muncit pe ruptr, -am saturat si de zapada asa ca iau o pauza si ma duc in Grecia

Va puo si ne vedem de acolo!




Bine ca au plecat, si si-au luat santierul cu ei!
Relaxare placuta in Grecia...multi -i micului grec...sa se intoarca strong, de acolo!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Bubu...am vazut ca intrebai de ioana_fota...
Acum...nu stiu ce sa zic..in w-e am vazut un mesaj de la ea, in 26 feb, in cap cu lma alexandra, din care am dedus eu (e numai parerea mea)ca n-o sa mai intre, si apoi am obs ca si-a sters si albumul de poze...
Daca vreti, eu pot cauta mesajul, sa il cititi si voi...sa stim daca mai asteptam cu mutarea, sau daca nu este necesar....Cum spuneti, asa fac.

Editez..am gasit...cap 228, pag.11, pe la mijloc.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

s-o intrebam pe ayanna, din cate stiu eu ele se conversau pe msg (ioana mentiona acest lucru).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

mersi sorina

alexutzzza ce te invidiez cu greciapfffff las ca vine el soarele si la noi......bine ca te-ai scapat de muncitori...si imi pare rau ca yannis are de suferit...poate isi revine cu prea minunata grecia ca ai zis ca tare bine se simte acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

de cpitol miremia........ha ha tare faza de la inceput culmea forumitului...hi hi dereglati sistemul oamenilor

Mergi la inceput