Prietene la bine si la greu - 110

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatza!!
Vin si io cu problemurile mele Care ati tras cu constipatia in sarcina trecuta???Si ce solutii minunate ati gasit pt ea?? ca eu la sarcina trecuta nu m-am confruntat cu ea, dar acum de vreo cateva zile nu rezolv problema decat cu supozitor cu glicerina, de mancat mananc putin si prost, sa nu vad iaurturi/lapte, supe, ciorbe, carne, branza. De ieri am inceput sa bag lapte cu cereale ca doar asa il pot bea, dar tot nici o schimbare.
Sa mai zic ca dupa revelion aveam 57kg, azi dimineata aveam 55.6kg, da' burta e mare ca atunci cand aveam 58-60kg, daca ma vede careva zice ca sunt grasa nu gravida.
Nu am incercat inca cu prune uscate, sau miere pe stomacul gol, am inteles ca si astea ar fi bune..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 13+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu, sunt bune prunele,dar la mine functioneaza de minune caisele deshidratate. Si eu daca nu am grija ma constip, progesteronul pe care il iau acum este cauza, asa ca seara mananc cam juma' de rotita de caise deshidratate si dimineata baia este a mea.

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Am proaspat facuta, pentru doritoare.

Ce vorbareti sunt unii fulgusori. Noi zicem aceleasi chestii ca si acum vreo 4 luni, si alea putine. Cel mai bine stam cu "iiiii" cand vrea ceva, si arata cu mana spre obiect.



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

licu depinde. la mine cafeaua are cel mai mare succes contra constipatiei, mai degraba zatul de la cafea. si prunele uscate sunt bune. altii se "cufuresc" de la combinatii ciudate, lapte cu fructe, vezi si tu ce merge.

cuscri multumim pt. invitatie, ne-am simtit super bine, nici nu stiu cand au trecut aproape 2 ore. poate mai repetam evenimentul.

miany felicitari pt. Davidutul destept care stie sa faca atatea.

Lalu condoleante in leg. cu intarcatul, eu zic ca ai "scapat" (daca pot spune asa) usor. la noi nu cred ca va fi simplu, la cat de mult sta agatata Ruxi de tzitzi.
sper ca la urmatoarea intalnire sa ne vedem.

crissa imi imaginez ca nu va fi usor sa te reintorci la munca, insa o data si o data tot trebuie.
vad ca incepu incet-incet mamicile sa se reintoarca la job.
felicitari pt. progresele lui "Obi" vorbaretul.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Dankutza imi pare rau de bretonelul lui Pinky. Si eu i-as spune lui tanti atat: sa nu intervina in aspecte de astea sub nici o forma, dar fara sa-i reprosezi ce-a facut (prea rau ). Cat despre clamute, lasa, ca parul creste repejor de acuma, eu l-am tuns pe Iulian in 15 nov si deja i-a crescut parul cat ii crescuse de la 0 la 12 luni



Ce bine ar fi sa-i cresca repede parul, pana nu ruginesc clamele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata...pe la pranz asa

Crissa,dar ce vorbaret e Robi ...ca si David by Miany ... iar de Lila nu mai spun...
Eu am 2 mutulici acasa,care in afara de "apa" care o spune Eva cand cere sa bea si cand o spal pe maini,pe gurita dupa ce papa,de un "pisi" care e pisica ,"alo","papa","ham" "tic" care e ceasul la Dragos (dar numai in poza) si "mama" spus la suparare in general... in rest bebeluseasca la greu,dar cu accent si cu gesturi gramada

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza
EDIT:(moaaaama cat e ceasul... auzi la mine: mneata )
Pup fetele dragi pe fuga asa, ca nu apuc sa va citesc... ma cam fugareste pitix si vine si sor-mea de la Bucuresti in noaptea asta, asa ca tre' sa fac ceva de papa bun( inca nu stiu ce).

De Magdazce se mai aude? Ce face puiul? Magda!!! sunteti ok?


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Sa va spun, sa nu va spun, bine hai plutesc
In ziua 10 de la ET cu embrioni de 3 zile am un beta de 95,32. Asta asa facut de capul meu ca nu mai puteam. Luni ma duc si la clinica unde am facut FIV, sa vad cu evolueaza.

mami de Vlad (29.10.2009) si
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

woooooow, ce veste minunata![multe emoticoane care mananca flori- unde au disparut ca nu le mai gasesc?????????] FELICITARI draga Many! sa ai o sarcina usoara si sa-ti revina optimismul! ma bucur foarte tare pentru tine!

gravidutele cu constipatie, la mine a mers 1 kiwi seara, a doua zi dimineata garantat! si dimineata eu mancam ceereale cu fulgi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

many nu prea ma pricep eu la valorile alea, insa daca esti asa bucuroasa e de bine sa inteleg ca e totul ok, e cu ochi, sau mai trebuie monitorizat?
eu am credinta ca va fi totul bine

cuscri nici eu nu prea am idei in bucatarie, depinde de ce ingrediente ai prin casa



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput