Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

viss: sa stii ca si eu ma uit la sanii mei si parca nu vad niciun semn ca ar avea de gand sa dea lapte ceva...asa ca nu stiu cum va fi cu alaptatul la mine. si eu abia astept sa ies cu ei afara...de atata timp stau mai mult in casa ca nu mai pot...vreau la aer! si te gandesti ca prindem primavara?o frumusete:)
Eu inca nu am definitivat cu caruciorul, nu stim ce sa luam cum sa luam, insa nu-mi mai bat capul. Sa se ocupe (cu aporbarea mea asupra modelului) sotul meu de aspectul asta, ca tocmai m-a enervat ieri cum ca era mai bine sa luam pauturi de lemn...si la vremea cumpararii el statea linistit fara sa-si dea cu parerea...eeee...

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mari 1975: acum am vazut mesajul tau (sunt emotionata ca tb sa merg la eco) , vai dar mai ai si tu atat de putin . Sa nu ne uitati dupa nastere si sa ne scrieti cum afost, ce fac bebeii..poate si poze daca puteti

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

M-am intors de la eco si , desi dr. mi-au spus ca totul este ok, eu sunt cam ingrijorata. Bebicii mei nu sunt prea grasuni: baiatul are 2300 gr iar fata 1900 gr. . Cat sa mai ia in greutate in urmatoarele 3 saptamani daca in cele 3 anterioare au luat: baiatul cam 800 iar fata doar 400? I-as fi vrut si eu mai dolofanei ...

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

viss,tinem pumnii si facem galerie,sa ai o nastere usoara si copii sanatosi!
Monas,nu te ingrijora,greutatea bebeilor mie imi pare FOARTE ok,chiar daca s-ar naste acum(presupunem)ar fi totul in regula!Eu as fi foarte fericita sa stiu ca ajung atit de departe si bine cu sarcina!In ultimele saptamini iau in greutate foarte mult,toti bebelusii,asa ca ai sanse sa ii ai pe amindoi peste 2500,ceea ce e minunat!
of...va invidiez pe toate care mai aveti atit de putin,mie mi se pare ca mai am o eternitate

Mami de Amelie si 27+ cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

Viss, Monas si Mary multa bafta, sa fie intr-un ceas bun, nasteri usoare si bebelasi sanatosi, mai aveti asa de putin!!!
Tinem pumnii sa fie totul bine si sa veniti cu vesti bune care se ne incurajeze si pe noi, cele care mai avem ceva de asteptat pana ne vine termenul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

M-am intors de la eco si , desi dr. mi-au spus ca totul este ok, eu sunt cam ingrijorata. Bebicii mei nu sunt prea grasuni: baiatul are 2300 gr iar fata 1900 gr. . Cat sa mai ia in greutate in urmatoarele 3 saptamani daca in cele 3 anterioare au luat: baiatul cam 800 iar fata doar 400? I-as fi vrut si eu mai dolofanei ...

34+


Monas,eu am nascut la 37 sapt si Eva avea 1910 g si Dragos 2140g, perfect santosi,au respirat singuri,au papat singuri bibe. Acum la 1 an si 3 luni Eva are 11.600 kg si Dragos cred ca 11,nu a prea stat la cantarit...
So,relax si nastere usoara

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor, va multumesc pentru incurajari! Asa mai capat si eu incredere . Sanatosi sa fie, atat vreau.
Iar fetele care mai au de asteptat, sa vedeti ca nu va veti da seama cum trece timpul de repede.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ladies, va pup, nastere usoara!!

m-am emotionat citing mesajele voastre, gandurile dinaintea nasterii. acum 6 saptamanii eram si eu in aceeasi situatie.
si ce mult mi s-a schimbat viata acum :)

sotul meu danseaza in fiecare seara cu ele, pe rand. punem Frank Sinatra si suntem la sentiment.

am uitat de greutatile sarcinii, oricum au aparut altele

astept cu emotie mesajele de proaspete mamici!

Adishor + Ioana & Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Monas, ai mei baieti la 32 sapt aveau aproximativ unul 1,7 iar altul 2,0 kg. Si mie dr mi-a spus ca e ok, dar eu ma asteptam sa fie mai grasuni. Apoi m-am gandit mai bine si sa stii ca acum nu-mi doresc neaparat sa fie mari, ci sanatosi, eu cred ca asta e cel mai important, ca in greutate eu zic ca vor lua si dupa aceea. Eu m-am linistit in privinta asta, iti doresc sa o faci si tu, stii doar ca face bine gandirea pozitiva.
Restul burticilor, care mai aveti de asteptat, sa stiti ca timpul trece foarte repede, parca zboara... eu va urez la toate sa duceti cu bine sarcinile pana la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

La multi ani de 8 Martie tuturor mamicilor si viitoarelor mamici ! Sa avem parte de copii frumosi si sanatosi, intelegere si dragoste in familie, multe bucurii si impliniri !

35+

Mergi la inceput