Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor dragi, maine ma uit sa-mi fac un cont cu poze. acum sunt zombie ca nu m-au lasat azi noapte sa dorm, iar ziua eu nu prea pot dormi:(.
Carla, mercic mult. Fata vrea sa suga, o mai pus la san. Insa baiatul e lenes. Ma musca si nu vrea sa suga. oricum mai incerc, pt ca am vazut ca ii calmeaza totusi suptul.
Chiar acum maraia Eva, ma duc sa vad daca vrea tzitzi.
Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Ah, am uitat sa raspund: DA, am facut injectiile ptr. plamanii copilasilor. Ce noroc!

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor , am si eu doua intrebari la voi:
1) codul numeric personal al copiilor (mai ales cele cu baiat-fata) este identic cu exceptia primei cifre (aceea a sexului)? ma intreb, daca da, in cazul celor cu copii de acelasi sex, ce cifra difera? ma gandesc sa nu fie o greseala a celor de unde am inregistrat copiii...si sa o reparam cat mai repede.
2) este posibil ca la nici doua saptamani de viata sa apara colicii? am citit pe net si scrie ca de pe la 3 saptamani pot aparea, insa bebicii mei au cam inceput se ne frece seara rau
Astept raspunsurile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

fetelor , am si eu doua intrebari la voi:
1) codul numeric personal al copiilor (mai ales cele cu baiat-fata) este identic cu exceptia primei cifre (aceea a sexului)? ma intreb, daca da, in cazul celor cu copii de acelasi sex, ce cifra difera? ma gandesc sa nu fie o greseala a celor de unde am inregistrat copiii...si sa o reparam cat mai repede.
2) este posibil ca la nici doua saptamani de viata sa apara colicii? am citit pe net si scrie ca de pe la 3 saptamani pot aparea, insa bebicii mei au cam inceput se ne frece seara rau
Astept raspunsurile voastre

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


cnp-urile alor mei sunt 5090317115183
5090317115173
colicii pot aparea..si la o zi de viata



www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

merci mult petrean, asa se gandea si sotul meu ca ar fi la gemeni de acelasi sex. acum astept o fata cu fetita si baiat sa-mi spuna.
deci colicii pot fi de vina...of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

MONAS, la noi difera prima cifra (a sexului, 5 la Radu si 6 la Anastasia) si penultima cifra.

Citat:
citat din mesajul lui Monas

merci mult petrean, asa se gandea si sotul meu ca ar fi la gemeni de acelasi sex. acum astept o fata cu fetita si baiat sa-mi spuna.
deci colicii pot fi de vina...of...

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

noi avem CNP 5091130410077 si 6091130410124...exista un program(nu am acum link-ul) de verificare CNP(e o formula pt ultimele cifre) dar nu cred sa fie gresit,se dau din 2 registre separate si e posibil sa se fi ajuns la acelasi numar


colici noi nu am avut asa ca nu stiu ce sa spun,parerea mea e ca este posibil,mai ales ca tu le dai lapte de al tau

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

Salutare.Pot sa incep prin a va spune ca ma tin de cuvant cu slabitul .Mi-am facut exercitiile si tocmai am facut un dus bine meritat.Atunci cand bebeii dorm imi fac de cap.Va mai tin la curent.Cine mi se alatura in lupta cu kg sa ridice doua degete sus ,e altfel cand suntem mai multe .Putem sa ne dam sfaturi una alteia si sa ne stimulam reciproc.ASTEPT PRETENDENTE!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ada la mine merge greu cu slabitul ca eu alaptez inca
dupa ce termin capitolul alaptat, tre sa slabesc 10 kile macar

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Buna dimineata burtici, mamici si bebelusi...
Din suflet va multumesc ca ati fost alaturi si de mine.
Imi pare atat de rau ca v-am tinut in suspans asa mult. Operatia a decurs foarte bine, a inceput in jur de ora 9 dimineata . Am facut anestezie rahie-peridurala, adica mi-a facut intai rahie, apoi mi-a facut si peridurala, unde din cand in cand am vazut ca-mi bagau o substanta printrun cateter.
Cred ca mi-au facut si un calmant ca emotiile nu mai erau asa mari... In sala de operatie am fost foarte cuminte am ascultat toate sfaturile primite de la medici, asistente, anestezist, ca sa nu le ingreunez lor munca.. Nu am simtit nimic, nici cand m-au taiat, nici cand au scos primul bebe, doar dintro data am auzit un bebelus cum plangea, dar plangea, nu gluma. In urmatoarele 2 min a iesit si cel de-al doilea, la fel .... plangea de mama focului... eram asa de mandra de ei si totodata fericita ca le auzeam glascioarele ptr prima data. Dupa ce i-a sters putin, mi ia adus pe rand sa-i vad, mi i-a apropiat de fata meaca sa-i pot pupa... Eram intro stare greu de explicat, nu am plans, ca nu vroiam ca lacrimile sa-mi invadeze ochii si sa nu-i mai vad... m-am tinut tare... Mi-am spus in gand doar "sunt mama cu adevarat" ...
Operatia a mai durat putin, dupa care am fost pusa pe patucul meu si dusa la terapie intensiva. Primul lucru pe ca l-am facut apoi, a fost sa cer telefonul,acestea ne fusese luate inainte de a intra in operatie, iar spre surprinderea mea , mi s-a spus ca il voi primi dupa ora 5, doar ptr cateva minute ... Vroiam sa-i spun si sotului ca operatia a decurs foarte bine ... Sotul a reusit sa intre la mine abia dupa 2ore, nu dadea voie la vizite acolo, dar asistenta sefa pana la urma s-a indurat la rugamintile noastre si a lasat taticii sa intre sa ne felicite...
El era deja la curent cu toate, vb cu dr meul vazuse si copii si era la fel de euforic ca si mine. A zis ca sunt frumosi, si ca ma iubeste foarte mult... avea ochii in lacrimi...
Acum sunt cu ei acasa, mi-a dat drumul ieri.
La nastere cei mici au avut 2490 si 2630 g si au luat nota 10 amandoi...
Sper sa ma descurc cu alaptatul. Deocamdata le dau doar san, dar nu ma mulg. Vad ca se satura ca le e fomita cam la 3 ore. Papa si dorm, sper sa fie asa cat mai mult timp.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput