Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MONAS, ma gandesc si eu la tine de departe si-ti tin pumnii sa iesi din starea asta de panica. Important este ca sunteti sanatosi toti 3.
Doamne, greu mai trec zilele astea, tot mai greu ma misc si eu. Vineri mi-a spus dr. ca sunt ok copilashii, au in jur de 1 kg fiecare, s-au miscat, in sensul ca acum stau "in picioare" amandoi si ca din punctul lui de vedere, exista putine sanse sa se mai intoarca in pozitia clasica ptr. nastere - cu capul in jos. Oricum, nu conteaza, ca tot cu cezariana voi naste.



29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Monas sa incerc sa te linistesti putin. Ai sa vezi ca te descurci cu siguranta. Daca nu puteai nu iti dadea DUmnezeu doi. Eu asa ma gandesc mereu cand sunt singura cu ele si imi vine sa imi iau campii.E normal sa iti fie frica, dar ea va trece. Sa ne scrii cum a fost si daca ai nevoie de sfaturi suntem aici pentru tine !

manumanu asa e, la noi cand nascuram era ger si uraat! Acu e suare si frumos si ii va putea scoate afara repepede. Tre sa gaseasca si ei un 'sistem' care sa mearga.

mmammarutza normal ca nasti cu cezariana - daca sed amandoi cu picioarele in jos; puate ca in SUA te-ar fi lasat normal sa incerci, da la noi nu. Si sincer cre ca e mai bine cum is dr nostrii de prevazatori decat sa ne para rau dupa..

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Viss, felicitari ptr copilasi. Esti o curajoasa ca ai veit cu ei acasa asa repede. Eu tare as vrea sa ma tina mai mult la spital, nu stiu de ce... Cu buricuturile cum e, te descurci ? Abia astept sa ne spui si greutatea copiilor la nastere. M-ai emotionat cand ai povestit cum a fost cand i-ai vazut prima oara. Si eu sunt tare nerabdatoare sa-i vad nascuti si sanatosi.
Monas, bine ca esti ok, ca bebelusii papa, abia astept sa ne povestesti cum s-a intamplat de ai nascut putin mai repede.

Sunt coplesita si eu de emotii, noptile nu mai dorm asa mult, chiar daca nu ma doare nimic, pur si simplu somnul nu mai vine daca ma trezesc sa merg la toaleta. Pe langa mine e si sotul care are emotii, ma tot intreaba daca m-am informat de alaptat, baita, ce si cum sa fac cand venim acasa. Sper sa ramana neschimbat si dupa venirea micutilor, ca-mi pun speranta si-n ajutorul lui.

Va pup, burtici si mamici !
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

vis felicitari mamicule

are bebei grasani vis, 3000 si 2660, daca am retinut

monas o sa te descurci

sugubina si noi fuseram in IOR, poate ne intalnim vreodata
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Felicitari Viss!!!
Ce-i drept la inceput e greu, epuizarea e pe masura.Dar o sa treaca, de indata ce va veti intra in ritm. Trebuie sa va odihniti atunci cand aveti ocazia si tu sa te hranesti si sa te hidratezi corespunzator. Continua si cu vitaminele.

Dar cum ziceau si fetele, nu primim mai mult decat putem duce.

Cunosc persoane care abia fac fata cu un singur bebe,asa ca noi suntem tari!

Ce-i drept copiii nu vin cu "instructiuni" de utilizare/manevrare, dar invatam pe parcurs ce-i de facut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Eu am nascut la 37 de sapt si 2 zile, fetele au avut 2400gr/2500 gr si am stat in spital de luni pana miercuri la pranz, cand ne-au externat.Si pe mine ma stresa statul in spital, plus ca era f cald si eram 5 mamici in salon. Pe fete le-am avut cu mine in salon din prima zi, a fost poate mai bine pt mine asa. Am putut sa stau linistita cu ele fara sa ma streseze vreo asistenta, si mai ales ca au fost cumintele.
Ehei ce a trecut timpul. Si ce-o sa treaca de acum inainte.

Cel mai important lucru este ca avem copii minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

vis felicitari mamicule

are bebei grasani vis, 3000 si 2660, daca am retinut

monas o sa te descurci

sugubina si noi fuseram in IOR, poate ne intalnim vreodata
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)



Si noi am fost sambata, dar si duminica.

Am zarit-o si pe Sugubina, numai ca eram cocotati pe-un deal, ca la lac era mare ingramadeala. Sambata a fost cum a fost, dar duminica abia daca aveai loc sa arunci un ac. Asa ca ne-am plimbat in zonele mai linistite ale parcului.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

deci azi caut carucior usor ca sa pot sa vin si eu cu voi in parc
ne vb si ne vedem in gasca in parc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

deci azi caut carucior usor ca sa pot sa vin si eu cu voi in parc
ne vb si ne vedem in gasca in parc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)


Noi frecventam IOR, asa ca te asteptam cu drag.

Sa vezi atunci reactii in lant la mai multe carucioare de gemeni .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MARY1975, tu cand trebuie sa nasti? Nu mai ai mult, nu? Ce greutate au copilashii tai?


29+ cu

Mergi la inceput