Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:


abia am reusit sa scriu mesajul si nu l-am putut trimite si l-am pierdut. IL SCRIU IARA cu fata plangand si eu plangand si nu mai pot !!!

am O MARE PROBLEMA : ieri la 13:30 am luat dostinex 1pastila
azinoapte la 3 plangeam.. fata nu dormea , urla , pe mine ma dureau sanii... plini de lapte si noduli si ce vreti voi....
m-am muls 250 ml ... ca nu ma suportam. la 5 am luat 1/2 pastila Dostinex iar ... comprese reci sio tot ce vrei .. acum iar am sanii plini si durerosi.. si fata urla si eu plang si m-am saturat .. nu pot scapa de lapte

in plus COPILUL MEU NU DOARME. URLA SI URLA. CU GREU ADOARME LA MINE IN BRATE SAU IN SCOICA si daca incerc sa o mu (ca acum) nu mai dorme neam. URLA SI URLA.

deci 1: CUM NAIBA SCAP de lapte ca deja sunt cu nervii (de durere si de stre si etc)
2. ce sa fac cui fata! pur swi simplu abia daca doarme 30 min - 1h intre 2 mese... suntem abandoua obosite , termionate si cu ochii rosii.

si da ! SUNT DEJA DEPRESIVA !!!!!!!!!!!!
ajutati-ma !

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hai ca ne mutaram si pe FB acu..nu mai e loc pe internetul asta de noi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANDRI, din pacate nu stiu ce sfaturi sa-ti dau in legatura cu laptele. dar este absolut clar ca fata e agitata pentru ca esti tu, la randul tau, foarte nervoasa. Deci probabil cele 2 probleme curg una din alta. Daca te linistesti cu laptele, o sa fii calma si o sa preia si madra din calmul tau. Sper sa primesti sfaturi utile referitoare la lapte!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LORI, te-am bagat la grup!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce faceti mamicilor ? Eu tot va citesc de la pranz,dar nu am reusit s ava scriu pt ca bebe meu e marait...acum am reusit sa il culc pt prima data pe burta,multumesc roxx pt pont, pana acum nu reuseam sa il culc pe burta,sa vedem cat rezista.suna bine torul ala care l-ai facut mmmmm.
La multe lunite bebelusi de roxx,zumzu,blue_night,lo,simis
sherbisi eu ii scot tzatza din gura dupa ce adorame, se vede imediat cand nu mai suge,doar molfaie asa.crampele alea ale tale nu suna bina,poate ai tu colicii, doamne fereste ! ar fi super tare o intalnire,dar e cam frig afara, si oricum la baby expo este ingrozitor de aglomerat,si pe vremea asta,la cata lume e gripata,nu stiu daca e indicat.mai bine daca o sa fie cald,intr-un parc.
bebelu sa treaca raceala si bebelina sa se linisteasca !
fetelor, si eu stiu cum zice doloress, ca noaptea nu e bine sa aprinzi lumina,nu e bine sa schimbi scutecul(doar daca are kk),nici sa vb prea mult cu el.ca sa faca dif intre zi si noapte,sa stie ca noaptea e pt somn.
ziki,vas bine ati revenit ! ziki buna ideea cu grupul pe fb !
misssexy bine ai revenit ... bebelina sa treaca colicii !
deea eu cred ca dr ta e nebun sa iti dea suc de morcovi la 1 luna ! mai bine ai cere a doua opinie ,sincer ! sa fie totul bine
tunde si andrei al meu a avut cosuletele ale ape nas...au trecut incet incet si parca au disparut de tot la 1 luna


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

andri nu te mai enerva, ca agiti bebelina si mai tare.eu te sfatuiesc sa te calmezi si sa o tii in brate lipita de burta ta , plimba-te cu ea prin casa, vorbeste cu ea, spune-i sa iti zica ce o doare, spune-i ca o intelegi , ca o sa bati colicii aia nesimtiti car eo supara, bla bla. eu asa fac in timp ce il plimb prin casa, si se linisteste in max 10 min. Cu laptele nu stiu ce sa iti zic,dar sigur iti vor zice alte mamici ce sa faci. MULTA RABDARE mamico
lorich a ras in hohote bebelina Ana ??!! ce dragutzzzzzz ! abia astept acel moment si eu ! al meu pana acum zambea asa in coltul gurii, si ieri dim cand ne-am trezit,vb cu el,si cand a dat cu ochii de mine, mi-a tras un ditamai zambetul cu toata fata,si cu ochii !!! A fost minunat,m-am topit toata ! Mi-am luat cartea bebelusuluo,ca jurnalul ala care il primisem nu era asa misto...si am trecut acolo la clipe de neuitat !


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

andri, eu iti spun cum am procedat cu laptele..am luat deja 8 pastile de dostinex, una dimineata si una seara si mai am inca 2 de luat, comprese reci pe san, nici intr-un caz muls,exclus asa ceva chiar daca doare, sutien obligatoriu si eventual ketonal ca si antiinflamator...asa am facut eu si aproape am scapat, nu ma mai dor sanii, s-au desumflat, dar totusi mai curg cateva picaturi..

plange piticu..fug la hranit si revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Noi ne pregatim sa plecam la vaccin...sa ne tineti pumnii. Ne reauzim diseara

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Succes Roxx. Va tinem pumnii, sa nu plangeti mult si cel mai important, sa nu faceti febra.
Pupici

Alina mamica super fericita de Anais Maria.

"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
DA, inima mea este in afara corpului deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hello!
Noi avem azi 2 saptamani de la operatie, nu mai varsa, a inceput sa ia bine in greutate si e linistit si cuminte, sa-l pupe mama ca parca nici n-am copil, total diferit de Diana. In brate nu-l tin aproape deloc, doar seara cand e un pic mai agitat si mi se face mila de el sa-l tot tin jos sau in scoica. Seara adoarme in patut singurel, noaptea se trezeste pe la 2-3 o data la papa si dupa-aia dimineata pe la 6-7. Dupa ce papa noaptea se culca la loc
Cand povestesc cu el tot e un zambet si gangureste de numa, iar cand o aude pe Diana tot cu ochii dupa ea e si povesteste cu ea si ii rade, ii tare fain cu doi copii
In carucior doarme de n-are treaba, daca stau 4 ore afara, 4 ore doarme, chiar daca mai deschide cateodata ochisorii, nu sta mult timp treaz, asa ca ma declar multumita

Mergi la inceput