Rahova sau apropiere (64)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Foarte frumos a fost, asa e, la intalnirea de 1 iunie. Imi pare rau ca nu am reusit sa stau mai mult de vorba cu fetele cu care m-am intalnit pe acolo, da' cu una bucata copil mic in brate si cu inca unul care alerga de bezmetic in toate directiile pe acolo...a fost cam complicat. De altfel nici nu am reusit sa imi iau la revedere de la voi dragelor, imi cer scuze
Ma bucur tare mult ca v-am vazut Alina (alina_satena) cu picea ei, Simona (Sirimie) cu Monica care e o dragalasa dulce si creata si Vladut care bineinteles ca avea alte treburi pe acolo prin zona, Andreea (andre_ea) cu cei doi frumosi Tudor si Ilinca (vaaaaaaaai ce au crescut...nu imi vine sa cred), Rodica (Karligutza) care a slabit si arata tare tare bine cu Adeluta cea dulce si, ca de obicei, cuminte.

Lexi - Karli e prinsa intre job si Adeluta si nu prea mai are timp de forumeala si alte chestii. Da' e bine, vesela, voioasa, haioasa ca de obicei

Noi am fost in weekend la munte. A fost frumos, copiii au stat numai pe afara, Tudor a alergat fantastic de mult, Antonia a vrut si ea la copii, pe jos, tinuta de manute. Am fost cu totii 16 adulti si 13 copii....va dati seama harmalaie ce era acolo. La intoarcere ne-am oprit pe la mama unei prietene care are capsuni in gradina. Ne-am intors cu o galeata (la propriu....galeata din aia de 10 litri) plina cu capsuni. Sisi a fost si ea tare incantata ca am pus-o pe jos, in fundulet, printre randurile de rosii si tare mult i-a placut sa se joace cu pamantul. Cred ca numai in cap nu avea pamant, in rest....
Asa ca am ajuns cu copiii acasa bronzati ca tractoristii, rumeni in obraji, obositi si veseeeeeeeliiiiiii. Ma rog...si nitel crizati din cauza de oboseala da' asta nu se mai pune.

Si acum ca au adormit si ei in sfarsit, ma duc si eu sa mananc ceva ca sunt rupta. De azi dimineata joaca joaca joaca....

Pup fetele
O saptamana frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alinutza, ce frumos ati petrecut! Imi pare tare rau ca n-am fost si eu.
Ma bucur pentru karli ca a gasit job, stiu ca isi dorea sa reinceapa serviciul.
Eu am fost azi la eco, am vazut inimioara lui bebe, e totul bine si in grafic si si analizele mele au iesit bine. Doamne ajuta sa fie totul bine si in continuare.
Fii-mea in schimb se simte rau cu stomacul, a facut o diaree si suntem cam speriati mai ales acum, cu epidemia asta de e-coli. Off...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 8+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetelor.... dragutelor!

nu v-am parasit de tot, niciodata n-as putea face asta insa am rasfoit ultimele 2 pagini si mi-am dat seama ca ma asteapta o urecheala si vin si cu "scuza" care e pe bune scuza mea suprema.... sunt foarte prinsa acum cu timpul... am timp strict pentru job, adela, casa si masa.... abia ma mai vad pe mine sau ce sa mai zic de distractii/relaxare... internetul va dati seama ca e pe ultimul loc; cand si cand apuc sa mai intru ca sa nu uit de tot ce se intampla in jurul meu! va pup pe toate..

da, am fost si eu la party-ul de 1 iunie de la Cocor si m-am revazut cu o parte din fetele pe care le cunosteam, pe altele le-am cunoscut acolo, dar le-am recunoscut de pe forum, iar petrecerea in sine mie mi-a placut mult... evident intotdeauna se poate si mai bine, dar copiii va spun eu ca n-au simtit absolut niciun neajuns! s-au distrat atat cat au avut rabdare sau putere... Adeluta evident a fost mare amatoare de tort, asa incat am stat pana la final... sirimie s-ar putea ca m-ai vazut/cunoscut, daca ai fost si ai primit cadou, eu mai eram si pe acolo pe la impartit cadouri...

de noi ce sa spun, sunt multe de spus, crestem mari, inca mergem la gradi pana la 1 iulie... am fost o scurta vacanta de Rusalii acasa la BT, am dat iama in capsuni si in cirese.... a fost super la tara la mama mea unde gradina evident e plina in continuare de flori, in special de trandafiri!

am avut si serbare de sfarsit de grupa mica la gradi... adeluta a fost furnicuta.. am sa pun niste poze ca sa o mai vedeti si voi, si bineinteles sa ma laud putin cu ea ca tare frumusica a mai fost si i-a stat bine asa costumata.

sunt pe fuga acum pentru ca s-a incalzit ciorbitza si vad ca mancaciosii dau sa adoarma daca nu ma duc mai repejor sa le servesc pranzul (cam tarziu, dar abia la 3 am intrat in casa dupa party-ul la care am fost de dimineata).

va pupicesc si sper sa revin cat mai curand!

ah, si LA MULTI ANI ALEX!!! a fost ziua fratiorului lui Ruxi pe 7 iunie si-mi cer scuze pentru intarziere... monica-elizabet sa-i transmiti din partea noastra multi pupici si sa i se indeplineasca orice dorinta!


bai-bai




karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Karliguta, ma bucur ca ai mai trecut pe aici! Iti doresc spor la lucru si cand mai ai putin timp, te rog sa nu ne uiti.
Aoleu, imi cer mii de scuze sunt uituca rau: Monica, sa-ti traiasca Alex, sa fie sanatos, voios si sa aiba noroc in viata! La multi ani cu maaare intarziere de la noi!
De asemenea, la multi ani Mihnea de Vio! Mult noroc, sanatate si ce-ti mai doresti tu!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 9+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Hello.
LExy te invit la un ceai de fructe,sa fie sanatos bebe 2 si tu la fel.
Happy birtday sarbatoritilor,sanatate ca e mai buna decat toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alina, multumesc frumos pentru ceai, a fost delicios.
Azi ofer eu doritoarelor , cappuccino sau ceai. Mie imi prinde bine ceva fierbinte pentru ca aici e frig, urat si ploua.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 9+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Hellaaaaaauuuu! Vad ca ati abandonat subiectul de tot!
Alina, tu ce mai mesteresti frumos? Ai ceva noutati?
Alinutzza, piticii tai ce fac?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 10+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vad ca ati abandonat subiectul de tot. Pacat, probabil ca foarte curand se va inchide, caci eu nu pot vorbi singura...Imi pare rau, nu stiu de ce s-a ajuns aici...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 13+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Lexy nu esti singura stai linistita sunt si eu pe aici,am mai lucrat ceva pe aici.
Ce face bb2?tu cum te simti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alina, multumesc de intrebare, sunt bine! Si bebe e bine, creste, e cuminte, nu-mi da niciun fel de batai de cap sau stari nasoale.
Maine plecam in concediu si revenim peste 3 saptamani! Asa ca ne "auzim" la inceputul lui august!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 13+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput