Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Nu stiu cat conteaza ce declari vis-a-vis de ce scrie in acte. Daca are mutatie la Izvorani, nu poate fi evacuata de acolo decat cu hotarare judecatoreasca ...si probabil de Columbeanu Senior.

Sigur, daca nu are mutatie si oficial ea locuieste tot la Bacau, atunci nu are argumente. Totusi mi-e greu sa cred ca in 5 ani de amor ghebos nu si-a schimbat domiciliul ...

Mie imi pare ca Monica moare pur si simplu cu dreptatea in mana - e mama si nu are voie sa-si vada copilul, i se iau inapoi cadouri (donatii), nu e lasata sa intre in casa unde teoretic locuieste, e terfelita pe toate posturile TV, e mama rea, isi bate bestial copilul ...etc. Si toate astea pentru ca a indraznit sa se cupleze la 18 ani cu un mos miliardar si sa obtina timp de 5 ani avataje materiale si profesionale de la sotul ei pe care putini le obtin dupa o viata ... Mi se pare incredibil cat de superficiala este opinia publica si chiar si o parte a presei ... si cum o executa toti parca de ciuda ca a sarit niste etape ale vietii cu care restul lumii se confrunta in mod normal.

Va spun sincer ca aici in America, o mama nu si-ar pierde niciodata copilul pe motive strict de evaluare a averii. Ultimele actiuni a lui Irinel - filmuletele de pe Internet in care clar manipuleaza copilul, interzicerea vizitarii copilului de catre mama, retragerea unei donatii, interzicerea vizitei de la izvorani, aparitiile televizate in care isi arata efectiv muschii - toate astea ar trebui sa serveasca drept argumente de "razbunare" si sa cantareasca negativ in ochii unui judecator - sigur, daca judecatorul ar fi in stare sa gandeasca obiectiv si sa se detaseze SI EL de imaginea Monicai de "gold digger" care in loc sa adune sticle de pe plaja si sa le vanda pt un ban in plus a sarit de la Bacau direct in Bentley ... ce tupeu Domnule, ce tupeu ...


Orice judecator va decide strict pe baza de probe furnizate si legal admise. Nu inteleg de ce nu intelegi ca nu conteaza imaginea. Tot o tii intr-una ca daca judecatorul va judeca obiectiv ... pai nu are cum sa judece decat cum prevede legea. Asta scrie, asta aplica pentru oricine.
Nu cunosc legislatia americana deci nu pot emite aprecieri insa din cate stiu eu respectarea proprietatii private in USA este la rang ridicat si respectat cu sfintenie sau cu alte cuvinte si acolo s-ar pune problema absolut identic. E o chestiune de principiu.
Daca are mutatie obtinerea unei evacuari este simplista si rapida, nu ar schimba absolut cu nimic problema. Mai mult decat atat MC va trebui sa isi declare noul domiciliu si sa isi actualizeze actele in consecinta altfel va avea probleme.

Citat:

e mama si nu are voie sa-si vada copilul, i se iau inapoi cadouri (donatii)



Pai daca in sentinta nu s-a prevazut acest aspect - ramane la latitudinea parintelui ce are custodia minorului daca accepta sau nu ca celalalt parinte sa isi vada copilul. Are avocati prosti MC.
Chestia cu revocarea donatiilor de ce este surprinzatoare? Este perfect legal.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Buflea, hai ca esti naiva!

Monica a ales cu totul alte "etape" in viata ei, unele pe care cred ca in mod normal lumea nu le ia in considerare.
Fiecare doarme cum isi asterne - valabil pentru toata lumea.
Sigur ca in Romania e posibil orice dar si aici Oksana lui Mel Gibson este vazuta ca "gold digger" si din cauza asta probabil ca va fi un pic mai saraca decit daca reusea sa dea alta impresie.

Lume multa, oameni putini


Asa o fi dar nici Irinel nu cred ca a luat-o din dragoste netarmurita ! Pentru el a fost una dintr-o serie de fete frumoase si muuult mai tinere pe carere si le-a prins la butoniera. Casatoria lor a fost o mezalianta, fiecare a avut un interes altul decat dragostea.
Iar paralela cu Mel Gibson nu pre isi are locul, ca macar actorul si-a facut singur banii pe cand Irinel i-a mostenit in mare parte.

Eu nu pot sa uit niste emisiuni vechi cu ei, cred ca nici nu erau casatoriti in care Monica isi alegea hainele din dressing iar Irinel o seconda cu aerul cuiva care se joaca cu o jucarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ca sa nu mai spunc a am inceput sa am dubii si de reputatia asta de "gold digger" - ca daca era asa, isi aranja ploile mai bine - in 5 ani de strageie, il ametea ea pe Irinel si punea ceva pe numele ei. Si chiar si actiunea de divort, daca era parte din plan, o manageria mult mai intelept ...

Toate actiunile ei ma fac sa cred ca a fost chiar o naiva de cand s-a cuplat cu Irinel si pana cand s-a hotarat sa divorteze. Nimic planificat - a actionat tipic unei pustoaice de 18 ani care crede in dragoste vesnica pana la adanci batraneti.



Da, la 2 ore dupa ce l-a vazut pt. prima oara in viata facea sex cu el la vila lui. Ca s-a indragostit de fizicul lui sau de personalitatea lui, l-o fi cunoscut in cele 2 ore si i s-a pus pata pe el
Hai sa nu cadem acum in naivitatea asta suprema.
Nu l-a ametit pt. ca omul are 50 si ceva de ani ( btw, rusine sa ii spui MOs la varsta asta) si e trecut prin viata, nu-i pune cineva tzatza pe ochi si-l ameteste.


Eu cred ca e o mare diferenta intre despartirea de Monica si cea de Anna Lesko. Anna a primit cadou de la el o ditamai vila si carute de bani pt. ca a avut bun simt, Monica a crezut ca e mare diva si in fata omului care i-a construit imaginea asta si s-a inselat.
Nu mi se pare normal sa nu o lase sa-si vada copilul, e penibil sa-si bata joc de copilaria si viata Irinei doar din orgoliu, dar in acelasi timp ma bucur ca in sfarsit avem si un exemplu in acre datul din fund nu iti aduce totul, ca prea suntem intoxicati de fete care au ajuns la TV lingandu-se pe la emisiuni cu diversi barbati celebrii si acum sunt mari mari dive la care abia le ajungi la nasucul operat.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Buflea, hai ca esti naiva!

Monica a ales cu totul alte "etape" in viata ei, unele pe care cred ca in mod normal lumea nu le ia in considerare.
Fiecare doarme cum isi asterne - valabil pentru toata lumea.
Sigur ca in Romania e posibil orice dar si aici Oksana lui Mel Gibson este vazuta ca "gold digger" si din cauza asta probabil ca va fi un pic mai saraca decit daca reusea sa dea alta impresie.




Asa o fi dar nici Irinel nu cred ca a luat-o din dragoste netarmurita ! Pentru el a fost una dintr-o serie de fete frumoase si muuult mai tinere pe carere si le-a prins la butoniera. Casatoria lor a fost o mezalianta, fiecare a avut un interes altul decat dragostea.
Iar paralela cu Mel Gibson nu pre isi are locul, ca macar actorul si-a facut singur banii pe cand Irinel i-a mostenit in mare parte.

Eu nu pot sa uit niste emisiuni vechi cu ei, cred ca nici nu erau casatoriti in care Monica isi alegea hainele din dressing iar Irinel o seconda cu aerul cuiva care se joaca cu o jucarie.

Eu ii raspundeam lui Buflea, dar altfel nu-i iau apararea nici lui Irinel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

[[/quote]
Iar paralela cu Mel Gibson nu pre isi are locul, ca macar actorul si-a facut singur banii pe cand Irinel i-a mostenit in mare parte.

Nu i-a mostenit, i-a furat. i-a luat de la bancorex si nu i-a mai dat inapoi.i-a dat ceva si romanitei sa-si deschida croitorie iar restul "se stie". in principiu sa citez pe cineva " e banii poporului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buflea
Mathilda, mereu o placere sa te citesc!
Denizel, nu ma pricep eu la psiho ca sa stiu de ce face asa, insa cred sincer ca e versat dl asta, bine nici nu tre sa se forteze prea tare la cum incearca toti sa-i intre in gratii. Dah, e jegos rau.
Citisem un comentariu pe net al unui cititor de articol de presa, care spunea ceva de jenul ca dc Monica ar fi fost desteapta si cu adevarat interesata, adica numa cu ochii pe avere, acum ar fifost o vaduva indurerata...si nu linsata fortata concluzia, dar cred ca ar fi jucat ea cartile totusi dc era cum spunea cititorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

[quote]citat din mesajul lui buflea
[
Eu cred ca e o mare diferenta intre despartirea de Monica si cea de Anna Lesko. Anna a primit cadou de la el o ditamai vila si carute de bani pt. ca a avut bun simt, Monica a crezut ca e mare diva si in fata omului care i-a construit imaginea asta si s-a inselat.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


xio tu chiar crezi ce spui? chiar crezi ca i-a luat ditamai vila si i-a dat o caruta de bani? eu zic ca visezi frumos. si aia tot asa a plecat cu mana in.... numai ca a fost m desteapta- in timpul relatiei si-a pus ceva banut deoparte, s-a despartit de el si nefiind casatoriti nu a existat partaj.
nici macar ilie nastase care e un gentlemen nu i-a luat amaliei ditamai vila ci un apart. normal .
cand vezi glamour, " sclipici" oriunde ar fi el sa stii ca ceva miroase. si nu ma refer la parfum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Buflea
Mathilda, mereu o placere sa te citesc!

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




merci mult de apreciere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Nu inteleg ce vrei sa spui despre Oksana, nu cunosc cazul lor ...


Monica de azi este Oksana de miine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Xio, imi pare rau sa-ti spun dar mesajul tau este de un cinism infiorator. Si asta e cea mai DEX exprimare pe care o gasesc ca sa nu dau apa la moara celor care cred ca moderatorii nu au drept la opinie sau alte alea caci sincer simt pana si nevoia sa te jignesc pt comentariul tau.
Adica daca esti pipita proasta si blonda e de la sine inteles ca esti o mama proasta si s-a facut dreptate in lume pentru ca toate drepturile tale de mama sunt incalcate grosolan de un mosulica cu bani?
Sper din suflet sa aiba fata aia 700000 euro in cont si sa fie suficient de desteapta sa ii cheltuie pe un avocat bun. Una e sa ai custodia copilului si alta e sa-i interzici unui parinte sa-si vada copilul ca asa ai tu chef.


Mergi la inceput