**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatzaa!!!
Eu modelez cu spor ,acum fac si neste fluturi ( nu ca n uas avea eu in cap destui !) , dupa ce coc ,lacuiesc si pun ate va arat,da?

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata si de la noi, aseara a fost fain la chef, a fost fain si dupa doar ca azi de dimi m-a sunat mami ca mi-a facut febra Rares azi noapte 38.6 eu sper sa fie de la dinti ca alte semne de raceala nu prezinta. Acum a mers soata dua el sa-l aduca acasa sa fie sunb supravegherea mea...dc face febra si azi, maine mergem la dr. va pup si vb mai tarliu!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata mandrelor
azi e soareeeeee.....dupa N zile cu ploaie, e soare asa ca ma mai prindeti maine cred, iesim afara
cris nu ascund fata nic, ce-ai???? te doare capul??????
lali fata hai cu dovada, vreau sa vad fluturi, flori, etc
lavi moamaaaaaa....deci te-ai ridicat din spagat....bre, eu am scris schema ca ati cerut, nu ca o respect....nici la noi nu se pupa cam ce scrie acolo cu ce papa piticul, dar papa cat de cat echilibrat....insa adora painea cu unt, chiar daca acolo scrie dupa 3 ani. e, la Ikea am mers sa vedem nistecorpuri de mobila de buc, ca acusica plec si ramane al meu sa faca bucataria si tre sa ii dau indicatii pretioase
va pupacesc pi tatiiiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Baietii s-au apucat de treaba, eu imi beau inca cafeaua si am grija de fiica mea.

Lavi cum v-ati ismtit toti 3 in oras?!
Ema uite ca o singura tara si zeci de mii de obiceie...aici la orice mancarica facuta copiilor se recomanda o lingurita mica de grasime, si unt/margarina pe paine de la 8 luni..sare nu se recomanda deloc in macarea lor..bine ca astia nu mamanca sarat deloc...eu evit pe cat pot sa-i pun sare..Carnita ii dau mai des de 2 ori pe saptamana, dar ou ii dau 1 data la 1-2 sapt, depinde cand mancam si noi ..Ca pana la urma si legime difera..in brussel sun altele, in flandria altele si in walonia altele..deci un mare talmes-balmes
Buna reteta ta ..cam asa face sotul nudelsurile(ce ati mancat la noi) dar fara sosuri..inainte facea cu sosuri chinezesti, picante dar acum de cand cu Stefi le face natural ..iar in loc de mazare si morcov pune porumb .O sa incerc si reteta ta, ca eu is moarta dupa paste..asa ca, cat de curand o pun in practica...ai pus-o pe mail, da?!
Getik felicitari ptr mesul Arianei si sper ca v-ati distrat bine ieri la zapada
Lavi ma bucur ca v-ati simtit bine si ca s-a lasat si cu o impacare frumoasa..sa o tineti tot asa si de acum incolo
Lali deci tu erai cea care nu ma lasa sa dorm azi noapte ./.si ce ai mesterit?!
Cris multam de cafea... pai nu mai e mult si se ajunge si acolo, ce nu trebuie sa semene cu masa sa mamance si ea pamant..i calciu frate..si sa simte cum ii scartie nisipul intre masele ..culmea e ca am observat ieri ca potaia se cam da la ea sa o muste cand il enerveaza...si nu-i bine deloc...daca se comporta din ce in ce mai agresiv..luam masuri..Cum se mai simte al tau? A gasit Dogio vreun perete nepiperat?!

Fiica mea cam horcaie pe gat si din cand in cand tuseste..daca o ia vreo raceala innebunesc, mai ales ca de cand ploua aici o tin in casa...

O intrebare..ai vostrii copii scrasneste din dinti in somn? intelegeti intrebarea?!

Eu imi termin cafeaua si apoi ma apuc de treaba asa ca va de pe acum si ne auzim cand mai intru


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lavi sanatate multa puiutului..sper sa fie febra de la vreun dintisor si nu de la vreo raceala
Ema soare la voi?! unde maica ca aici e un frig si bate vantul


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

helau am venit si eu la ceas de seara sunt cu un 3in 1 in mana ca am de munca in noaptea asta la martisoare logic ca azi am avut casa plina se cunoaste ca a plecat ..... si tot ce am mesterit am dat asa ca tre sa mai fac ca le-au placut, sper sa apuc sa descarc pozele.

lali ff frumoase martisoarele au iesit belea, l-am vazut pe paulici cu floricelele si cu cana cu pasta de pix, aseara tu erai care ma gadila in somn ai?

piky da ne-a distrat bine si am facut poze, si imi place relatie lu piky cu stefi si vad ca se apropie cu pasi repezi sa vina zana mica, si ary scrasneste dinti si ziua treaza si in somn cateodata ma trezeste scrasnitu ei asa tare face

cris nu am apucat sa recuperez , revin mai incolo ca nu ma lasa ary

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit copilu doarme si barbatu la fel asa ca eu va scriu un mesaj si fug la margelit ca tre sa duca maine cez unele la sormea

lavi ce face baiatu? a mai facut febra?? bine ca te-ai ridicat din spagat ca altfel nu mai onora o astfel de invitatie.

ema interesanta schema de hranit,si ce ai vazut interesant pe la ikea?? ai gasit mobila frumoasa?

restul fetelor(toate) pup si ne auzim dimi la cafea

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue


lavi sa inteleg ca azi mergeti la dr.? tinem pumnii sa veniti de acolo cu vesti bune si nu cu vreun pui de virus
sigur???sau nu am vazut eu bine ca mai vrei un terorist ca sa faci pereche lui dariusica?
picky vorba ta...cate bordeie,atatea obiceie.Hmmmm,poate ca are ceva de mancare in manuta si vrea si cainele,ca la fel e si la noi..si se da sa-i fura si de fapt o ciupeste .Noi aplicam pedeapda si corectie la potaie si pedeapsa la miru,adica nu mai are voie cu nici un fel de mancare sa se plimbe prin casa ca voda prin loboda.Al meu e relativ...bine..numai ca mai am de tras cu el ca nu i-a trecut.Ai tai cum se simt?fratele e mai bine?Am piperuit toti peretii,dar se pare ca la inceput sa-i placaca ii linge ii disperare,acum vreau sa iau de la bunica niste ciusca rosie si sa dau pe pereti.Sa n u fie iar vreun rosu in gat,mai bine mergeti la dr..A avut o perioada in care scrasnea din dinti si facea urat de tot de te treazea din somn,iar acum sugareste
lali fataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ce dezastru atomic e la tine in patdar sunt sigura ca oricate nebunii ar face paul,cand se uita la tine cu ochisorii lui frumosi iti trec toate,nu?..Mortal martisorulsi celalalte sunt frumoase,dar buburuzele sunt superbe
[b]getik
ma bucur ca merge treaba cu martisoarele si sa pui si poze da?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza !!!

Da Cris ,face o fatuca dragalasa si niste ochisori de-mi vine sa il mananc,imi trec toti nervii si imi vine sa-l pup tot [D:].


Fetelor,am si eu o problema ,nu stiu daca e chiar problema ,dar eu asa o vad . Stiti ca sotul meu e minunat,ma ajuta la tot,cat mi-a fost foarte rau numai el a facut mancare,m-a ajutat la curatenie, schimba baiatul cand facea kk si era el acasa,ca sa nu imi vina rau , doarme in alta camera pentru ca nu pot sa dorm din cauza sforaitului lui si ne trezim dimineata obositi amandoi... Dar( ca intotdeauna exista un dar ) ,surioarelor,are niste glume in program de-ti vine sa ii dai palme, eu incerc sa vorbesc ceva serios cu el,el rastalmaceste cuvintele si face misto/glume proaste . Orice ii spui ,rastalmaceste, le gaseste al sens la cuvinte, e Gica Contra mai tot timpul, si pe mine ma apuca niste nervi de imi vine sa arunc cu ceva dupa el ( uneori mai zboara o telecomanda,o jucarie,ceva,pe langa el ). I-am spus ca e imatur, ca un barbat in toata firea nu face asa ceva, sa se maturizeze ca o sa-i dea fi-su peste nas . Dar mi-a parut rau dupa aia,pentru ca e responsabil,munceste, se zbate pentru familie,deci nu e chiar imatur. Mie mi-a parut rau si pe el l-a durut in cot,a spus ca ii place ca ma enervez repede,atat. Si ma oftic ca nu pot sa stau suparata pe el, nu pot sa nu vorbesc cu el,sa il pedepsesc pentru asta,sa ii arat ca chiar ma doare.

Cum sa il fac sa nu mai rastalmaceasca cuvintele ,sa ii arat ca ma doare, ca ma jignesc unele tampenii pe care le spune,chiar daca lui ii par "glumite"?

Va pup,revin dupa ce dau sa manance la copil.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput