Mar.Apr 2011 (164) - Bv Dorinut@! Bv Speranta!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

multumesc fetele de gandurile voastre bune
Sunt tare bulversata, agitata si ingrijorata.
Eu am facut ecografii saptamanal deoarece tb sa monitorizam lichidul. Saptaman trecuta, exact vineri, a, facut eco si mi-a spus ca bebele e bine, creste, ajunsese la 3 kg iar DPNUS : 7 MARTIE IAR DPNUM: 4 MARTIE. Totul foarte bine

Astazi : bebele are tot 3 kg dar DPNUS : 22 martie.
Dr Klein, ecografist la Municipal, nu si-a putut explica decalajul, iar dr Moldovan mi-a zis ca nu e ok, acest decalaj, ca bebele intra in suferinta interuterina (parca asa a zis)...

Nu am mai stat pe ganduri si am zis sa scoatem bebele, ori astazi ori maine. Din cauza ca am mancat, dr a zis sa o lasam pe maine dimineata, la ora 8.30.

Imi pare rau ca nu sunt mai clara, dar nu imi vine sa cred...sunt tare agitata.
Ma rog ca bebele sa fie sanatos si totul sa fie ok.

va pup,

Alina, iti dau sms - maine.


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)


speranta..mult curaj..al tau n-a crescut de o saptamana..al meu de 5..vezi cum incerc si eu sa te incurajez ? e f bine daca medicul a decis asta..dar n-ai de ce sa-ti faci ganduri negre, gandeste-te ca maine e ziua cea mare..

mami de Vlad 09.04.2009 si s39 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

multumesc fetele de gandurile voastre bune
Sunt tare bulversata, agitata si ingrijorata.
Eu am facut ecografii saptamanal deoarece tb sa monitorizam lichidul. Saptaman trecuta, exact vineri, a, facut eco si mi-a spus ca bebele e bine, creste, ajunsese la 3 kg iar DPNUS : 7 MARTIE IAR DPNUM: 4 MARTIE. Totul foarte bine

Astazi : bebele are tot 3 kg dar DPNUS : 22 martie.
Dr Klein, ecografist la Municipal, nu si-a putut explica decalajul, iar dr Moldovan mi-a zis ca nu e ok, acest decalaj, ca bebele intra in suferinta interuterina (parca asa a zis)...

Nu am mai stat pe ganduri si am zis sa scoatem bebele, ori astazi ori maine. Din cauza ca am mancat, dr a zis sa o lasam pe maine dimineata, la ora 8.30.

Imi pare rau ca nu sunt mai clara, dar nu imi vine sa cred...sunt tare agitata.
Ma rog ca bebele sa fie sanatos si totul sa fie ok.

va pup,

Alina, iti dau sms - maine.


"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)



sunt sigura ca totul v-a fi bine maine si vei aduce pe lume un bebe sanatos si minunat care iti v-a umple viata de fericire!!!
toate suntem cu gandul la tine!!!!



HAI SPERANTA!!!!!!

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 38

2 weeks to go

AMR MAX 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

anamira, a crescut putin burticuta tu cum te simti ? tu ai dpn ul inaintea mea? nu mai retin

ailed, felicitari pentru vestile bune si vad ca si tu o sa nasti inaintea mea, eu sigur raman cu previziunea barbatului sa nasc la 41 sapt, adica la pastele cailor ii dau eu lui 31 martie , sa tina minta cat o trai

Speranta, ma gandesc la tine

Andreea, te-a sunat domnul doctor inapoi? ce ti-a spus? va vedeti maine la control sau direct la sala de nasteri ?

ma duc sa ma apuc de calcat, dar mai dau eu cate un refresh pa forum din cand in cand sa vedem ce mai spuneti

la treaba cu mine

_
Mind the Bump!36+ Sophia Nicole

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:


Miki - cum nu a crescut de 5 saptamani?

Multumesc fetele si eu simt ca va fii bine si maine vin cu vesti fff frumoase...
Am vorbit cu surorile mele(am inca 3 surori) si m-au apucat emotiile. Maine il voi tine in brate pe fiu-miu. Nu imi vine sa cred.. Mi-e asa frica...sper sa ma descurc. Era tare bine cand il stiam in burtica, dar de maine se va schimba toata viata mea si a sotului...
Credeam ca sunt pregatita, dar nu prea sunt ...

pentru fetele care au nascut si nu numai Am o alta problema : care sunt preturile (atentiile ) pentru cezariana, la un spital de stat? Va rog, sa ma ajutati cu niste cifre ca nu stiu nimic... Daca e dati-mi PM.

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Felicitari Dorinut@!!!Bine ai venit pe lume bebe Eduard Gabriel.sa cresti mare,sanatos si mami tau se se faca bine repede!

Speranta-succes maine la marea intalnire cu bebe!

Eu lenevesc...mama spala vasele(ce bine e cu ajutor),Giulia joaca fotbal prin salon.
Azi am dat o fuga la moasa care mi-a urmarit sarina ca aveam de ieri o usturime si mancarine la"dansa" si surpriza -m-am captusit acum pe ultima suta de metri cu o frumusete de candida,asa ca diseara incep tratamentul!Si eu care eram pregatita sa nasc...acum stau linistita sa termin tratamentul!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 37+ Sebastian-Andrei(cred)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

speranta, o sa fie bine o sa vezi! sunt convinsa ca doctorii au luat cea mai buna decizie! poate totusi a dat eroare ecograful, ai vazut ca s-a intamplat destul de des aici la odisee!, mult curaj si ne rugam pentru voi!

miki, si eu as zice sa te mai duci undeva la eco, sa mai ceri o parere!, sa fie totul perfect!!

shtrumph, ce somn am zacut pe canapea toata ziua de am dat iar gaura si acum am terminat de facut curat la parter...in capul meu am zis ca daca ma pun un pic pe treaba mi se incarca bateriile dar vezi sa nu acum sunt la zacut partea 2

mandreeac, imi imaginez si eu emotiile tale, cred ca te-a cuprins o nerabdare teribila vai ce te "invidiez" ca mai ai asa putin hai k stau aici pe fir sa vad cand iti spune doctorul ziua

Luca, AMR 8 saptamani pana sa te tin in brate :)


Multumesc frumos. Inca nu am primit niciun telefon, ma astept mai tarziu sa ma sune ca acum sigur a intrat in alte consultatii, dar duminica , luni am mari sperante, de fapt am mari sperante pentru ziua de duminica! si multa, multa sanatate!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 39 Rares Andrei

AMR cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008


Miki - cum nu a crescut de 5 saptamani?

Multumesc fetele si eu simt ca va fii bine si maine vin cu vesti fff frumoase...
Am vorbit cu surorile mele(am inca 3 surori) si m-au apucat emotiile. Maine il voi tine in brate pe fiu-miu. Nu imi vine sa cred.. Mi-e asa frica...sper sa ma descurc. Era tare bine cand il stiam in burtica, dar de maine se va schimba toata viata mea si a sotului...
Credeam ca sunt pregatita, dar nu prea sunt ...

pentru fetele care au nascut si nu numai Am o alta problema : care sunt preturile (atentiile ) pentru cezariana, la un spital de stat? Va rog, sa ma ajutati cu niste cifre ca nu stiu nimic... Daca e dati-mi PM.

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)


La ce spital nasti? E important si asa iti pot spune fetele care nasc la spitalul ala ce si cum.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 39 Rares Andrei

AMR cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

mandreeac - eu nasc la Spitalul Municipal Bucuresti, dar cred ca preturile nu difera foarte mult de la un spital la altul.

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza



Andreea, te-a sunat domnul doctor inapoi? ce ti-a spus? va vedeti maine la control sau direct la sala de nasteri ?

ma duc sa ma apuc de calcat, dar mai dau eu cate un refresh pa forum din cand in cand sa vedem ce mai spuneti

la treaba cu mine

_
Mind the Bump!36+ Sophia Nicole

AMR 4 saptamani


Direct la nastere o sa ne vedem, nu ma mai duc la niciun control, dar acum sa vedem daca duminica sau luni!. Tare harnicuta mai esti. Eu nu mai am stare, imi vine sa alerg de nebuna!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 39 Rares Andrei

AMR cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008

mandreeac - eu nasc la Spitalul Municipal Bucuresti, dar cred ca preturile nu difera foarte mult de la un spital la altul.

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +39
(Matei19:26)


Ti-am trimis pm. AM uitat sa specific ca eu nasc la Elias, dar ti-am zis una alta si de Municipal.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 39 Rares Andrei

AMR cateva zile

Mergi la inceput