Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eska spune:

MihaelaV

"Ana Maria bafta la TT Tinem pumnii. Si noi tot cam 1000 lei dam lunar pe analize, dar ne-am obisnuit cu ideea Vrem doar sa-i fie bine lui Junior"


Mai fetelor, dar voi ce analize faceti lunar de va costa atat?? Sincer n-am idee cum ajungeti la asa cheltuiala...
Mie mai costisitor mi sa parut la inceput, cand trebuia facut TORCH, dar asta a fost pe la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Roberta84 - vai ce te-au mai chinuit , sper sa iasa testul bine.
Ai cumva persoane cu diabet in familie?
Lisa - sanatate lui Anusca , of, sper sa nu fie nimic grav.
Multa sanatate bolnaviorilor mari si mici
Azi am vazut si eu strumficu mic si sunt tareee bucuroasa .
Umidificator - eu de acesta am folosit: http://www.babyshops.ro/umidificatoare/254-umidificator-cu-ultrasunete-babymoov.html se poate folosi si pe post de lampa.
Eu am fost multumita.


" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eska spune:

Legat de prezenta sotului la nastere... Eu imi doresc cezariana si sper sa fie de acord cei de la spital si medicul (vreau in privat), si mi-ar place sa fie si sotul la capul meu, DAR numai daca si el e ok cu asta, si daca vrea si el,adica nu s-o faca fortat ca vreau eu, ca atunci cred ca ar fi traumatizant pt el. Asa ca am discutat despre asta, mai are oricum timp sa se gandeasca si razgandeasca pana atunci, dar in principiu il tenteaza ideea.
Oricum, pana acum sotul a fost nelipsit la toate controalele la ginecolog, doar la eco de 5 sapt a ramas pe sala, in rest alaturi de mine si nici nu l-as putea convinge sa merg la o eco fara el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna seara!
Felicitari babyblue pt decizie!! sper sa reushesti sa rezisti pana atunci, cred ca o sa fii si tu mai linistita daca scapi de stresul asta. Nu te provoc , dar poate ne vom gasi la o cafea sa te sarbatorim, cel putin cele care suntem in Bucuresti.
Ramy, iti tin pumnii pt amnio, sigur va fi bine!!
Si multa sanatate puiutilor si burticilor bolnavioare!
Am pus si eu o poza cu burtica de azi

gasca de burtici, mai mari sau mai mici!

19+ cu

Bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronica75

Roberta84 - vai ce te-au mai chinuit , sper sa iasa testul bine.
Ai cumva persoane cu diabet in familie?



" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

14 saptamani

Nu am nici un caz in familie , dar si daca as fi avut .. oricum nu m-au intrebat istoricul familiei asa ca .. nu vad de ce m-a trimis sa fac ... asta e , acu mai stau si cu emotii pt rezultatu asta .. ca na! eram prea linistita!!!

19+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

roberta, trebuie sa iasa bine!! iti tin pumnii!

eu singur vreau sa va vad la o cafea si dc chiar rezist pana in sapt 20, atunci va fac eu cinste la toate cu cafea, ca asa ceva chiar merita sarbatorit!!

dar pana atunci, ne putem totusi vedea chiar si in acest wk la o shueta mica! eu propun, voi decideti!!!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
14+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

dar pana atunci, ne putem totusi vedea chiar si in acest wk la o shueta mica! eu propun, voi decideti!!!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
14+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.








Eu sunt pentru

15 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

babyblue felicitari pentru puterea de decizie ...eu mai mult de 10 zile nu cred ca rezist ...maine la 3 am intalnire cu
si ce initiativa frumoasa cu intalnirea ......eu semnez pentru !!! chiar nu am nimic in wk asta de facut ...facem o listuta si apoi stabilim locul si ora??

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

si eu vreau cu voi la cafeluta

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 21 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eska spune:

Fetelor, voi cum stati la capitolul kilograme? Eu azi fac 15 sapt si am pus in jur de 2-2.3 kg
Cu dieta cum va descurcati? Cele care au scapat de greturi, desigur. Mie sincer mi se pare greu sa mananc in asa fel incat sa iasa si portia de calciu, si de proteine, etc, dupa recomandari. Vreun supliment de calciu ia careva?

Mergi la inceput