Maternitatea Sanador?

Maternitatea Sanador? | Autor: ralucis

Link direct la acest mesaj

Am aflat ca in maxim doua saptamani se va deschide maternitatea Sanador. Am sunat la ei si mi-au spus sa revin pentru informatii detaliate peste vreo saptamana. Stie cineva mai multe despre asta, de la medicii care va urmaresc sarcina si vor avea contract cu aceasta maternitate? Ma intreb ce preturi vor avea, desi nu cred ca vor fi cu mult mai mici decat ale celorlalte maternitati private din capitala.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

In sfarsit se deschide. Am inteles ca planul era sa fie deschisa inca din septembrie. Am tot trimis de prin noiembrie mailuri la ei incercand sa aflu detalii, dar pana la urma am renuntat. Si pe mine ma intereseaza subiectul, desi nu imi fac vise ca vor fi mai ieftini decat restul... Macar locatia exacta se stie? La Piata Victoriei vor fi? DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Da, la Piata Victoriei. Chiar o sa revin cu un telefon saptamana viitoare si o sa iti spun ce am aflat. Ma gandeam ca poate au vreun diascount de inceput, macar sa atraga clientii, cine stie. Altfel, nu cred nici eu ca vor fi cu mult mai ieftini, ca de ce sa strice piata, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucis

Da, la Piata Victoriei. Chiar o sa revin cu un telefon saptamana viitoare si o sa iti spun ce am aflat. Ma gandeam ca poate au vreun diascount de inceput, macar sa atraga clientii, cine stie. Altfel, nu cred nici eu ca vor fi cu mult mai ieftini, ca de ce sa strice piata, nu?
Mda, un discount ar fi singura sansa. desi, la cat de greu se misca treaba, mi-e ca nu ii dau drumul pana in aprilie, cand o sa nasc eu. Cand au de gand sa faca publica extinderea asta? Si lista de medici care vor fi la ei? Te rog sa imi spui si mie ce afli. Multumesc! DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Am sunat din nou la ei si nu au nicio veste. Cica sa revin peste inca o saptamana. Cam ciudat mi se pare, par lipsiti de seriozitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Da, si eu am acelasi sentiment. Chiar m-as fi mirat sa se deschida maternitatea. Bine, ei zic ca totul se amana atat din cauza unor aprobari si avize, canu e vina lor... Oricum, mi-am cam luat gandul de la a naste la privat... DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Buna! AI mai sunat cumva la Sanador, mai ai vreo veste? DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Stiti cumva ce preturi vor avea la maternitate? va fi numai maternitate sau va fi un spital complex?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Yeap, am sunat, no news, doar ca m-au sunat inapoi pe urma sa-mi noteze intrebarile, sa ma intrebe cand nasc si sa promita ca imi vor raspunde de indata ce afla si ei informatii. Incercati si voi un telefon, poate daca vad ca e mai multa lume interesata se vor mobiliza cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenanradu spune:

Buna,

Maternitatea se va deschide luni, 20.03.2011, din cate am inteles pe str. Sevastopol aproape de McDonalds Buzesti. Am si preturi de la doctorita care ma urmareste si are contract cu ei.

Nasterea vaginala 6500 la care se adauga consult preanestezic daca optezi pt anestezie peridurala si cazarea, care este de 3 tipuri 500/640/760 lei/zi (mese incluse).
Si Nasterea prin cezariana 8200 lei si la fel se adauga cazarea.

Daca esti angajat CASMB-ul suporta 2.800 lei, care se scad din pretul total.

Preturile sunt f bune. Si din cate am inteles este foarte dotata si primeste si prematrui de la orice varsta.

La Euroclinic s-a facut o nastere vaginala 11500 lei totul inclus si cezariana 13.700 lei, pe site sunt vechi preturile.

Nastere usoara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Asa, este! Preturile si locatia sunt corecte! Se mai poate ca sa vii la nastere cu medicul tau care ti-a urmarit sarcina, chiar daca acesta nu colaboreaza cu Sanador.
Eu sunt abonata, si inca nu au stabilite reducerile pt abonati.
Eu stiam ca deocamdata au deschis doar sectia de angiografie, daca am scris corect!

28+

Mergi la inceput