Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Multumesc mult Ela

+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi_bubu spune:

Buna burtici,

Aveti idee daca s-a schimbat decontul?Sau a ramas 3100...?

Multumesc mult :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Bibi, noi am semnat saptamana trecuta contractul cu ei si am fost informati ca a ramas neschimbat. Acum insa traim in Romania, sa vedem ce va mai fi.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Buna, am nascut pe 2 Ianuarie 2012 si mi-au decontat fara probleme 3100 RON.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StellaMaria spune:

Buna, fetelor. Si eu intentionez sa nasc la Sanador. Sunt in 32 de saptamani si am aflat ca din pacate medicul meu actual nu doreste sa vina la maternitatea Sanador pt nastere (imi sugereaza Giulesti si eu nu vreau) asa ca sunt nevoita sa-mi schimb medicul pe ultima suta de metri. Imi puteti spune mai multe detalii despre d-na dr Anca Stanga? Stiu ca dansa are frecvent nasteri la Sanador.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StellaMaria spune:

Si inca ceva vroiam saprecizez. Din ce am citit aici se intelege ca odata semnat contractul poti fi sigura ca beneficiezi de decont. Sper ca am inteles bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alguesaa spune:

Buna ziua
Am si eu o intrebare, asa mai intima... Cum se procedeaza la Sanador cu toaleta intima.Din cate am inteles trebuie sa fie toleta totala atat pentru cezariana cat si pentru nastere naturala.eu as vrea sa apelez la o infirmiere de acolo pentru asta, ca deh...eu nu mai am mobilitatea necesara :-)))ca sunt in 37 de saptamani, dar nu stiu cam care e procedura. Va rog daca poate sa ma ajute si pe mine cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci75 spune:

Sotia mea a nascut aici saptamana trecuta. Conditiile sunt ireprosabile. Nu regret nici un sfantz din ceea ce am cheltuit. Bebelica s-a nascut asa cum trebuie, intr-un cadru normal la cap, cu oameni amabili, dispusi sa ajute. Sotia mea, stiind povestile altor prietene care au nascut "la stat" isi pregatise un geamantan ca de plecat peste Ocean. In cele din urma s-a dus doar cu o valijoara care continea numai cateva lucruri de stricta necesitate dar va spun sincer ca putea veni cu mana in buzunar (in camera avea inclusiv periuta de dinti). Trei zile, cat a stat internata, personalul de acolo i-a explicat foarte calm o multime de lucruri astfel incat azi, in ziua a 6-a, bebelica deja nu mai mananca deloc lapte praf, doarme foarte ok si se hraneste numai de la san. Daca va permiteti sa suportati cheltuiala unei nasteri aici (sensibil mai scumpa totusi decat in oricare spital de stat) nu ar trebui sa ezitati. A, si inca un lucru, noi am preferat sa nu luam un salon individual si a fost foarte bine, pentru ca sotia mea a stat impreuna cu o doamna care avea si ea un bebelus foarte simpatic si stand acolo impreuna s-au mai sfatuit una cu cealalta si a trecut timpul mai repede. Pentru niste mamici "incepatoare", asa cum erau si sotia mea, si colega de salon, e foarte important sa aiba cu cine sa se sfatuiasca atunci cand trebuie sa efectueze operatiuni de maxima importanta precum schimbat scutecelul sau batut bebele pe spate ca sa scoata gaze...
Sper ca v-au ajutat informatiile mele si va doresc tuturor nasteri usoare si bebelusi frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu am nascut la Sanador si nu recomand decat daca doctorita sau doctorul e foarte bun. Eu am avut o doctorita de la Sanador care m-a lasat balta in saptamana 32 si cea care m-a preluat nu si-a dat seama ca am copil mare, ca e cordonul in jurul gatului si m-a lasat sa ma chinui in travaliu ca un caine fara peridurala pana sa vina doctorita de garda intamplator, sa se sperie si sa ne bage de urgenta in cezariana. Am aflat dupa ca inca putin si mi s-ar fi rupt uterul. Am intrat in operatie urland de durere cu dilatatie 10. Copilul a avut nevoie de fire ca mi l-au taiat la ureche cand l-au scos.
Moasele si asistentele impecabile insa la externare ne mai cereau 9 milioane in plus desi semnasem un contract. Explicatia a fost ca in caz de cezariana se schimba gradul doctorului pe numele caruia ai semnat contractul. Nu stiu explicatia, ii mai apare cumva o diploma in plus?????
A fost o experienta oribila si cred ca Sanadorul are preturile mai mici pentru ca majoritatea doctorilor care lucreaza la ei lasa de dorit rau de tot. Am avut doar probleme cu ei si sarcina mea si nasterea au fost motive de stres din cauza cadrelor medicale de acolo.


Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Incepuse sa planga copilul si nu am mai continuat, ca sa fiu cinstita am scris ca eu cred ca majoritatea cadrelor de acolo sunt slab pregatite, in ultimele momente insa am avut parte de doua doctorite care ne-au salvat respectiv doamna Nuraltay ( cred ca asa se scrie) si doctorita Comanescu.
Ultima si-a dat seama in cateva fractiuni de secunda ca situatia e destul de grava si ca sub nici o forma nu pot naste natural ca e copilul mult prea mare. Tot respectul pentru ele si pentru moasa dar in rest o sa evit spitalul Sanador.

E insa numai experienta mea dar de regula am un norisor negru dupa mine. Au mai fost alte lucruri dar nu am timp acum sa povestesc pentru care consider ca am dat banii degeaba la Sanador.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput