Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

bravo mando
poti sa ne spui si ce tip de rezerva ai ales? si cum sunt conditiile?
costurile suplimentare au fost legat de nastere in sine sau ai solicitat tu in plus analize?



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Eu am optat pt rezerva de 500 Ron, pt ca am vrut sa fiu sigura in camera. Conditiile sunt foarte bune;mancarea este foarte buna; toate sunt curate si frumoase. Personalul medical este extrem de amabil si mereu cu zambetul pe buze.
Cand spun costuri suplimentare ma refer la costuri la care nu ma asteptam, sau de care nu stiam ca o sa fie facturate: cum ar fi analize suplimentare pt mine si bebe... Este adevarat ca eu am optat si pt controale suplimentare si gauri in urechi pt bebe, dar la astea ma asteptam si le trecusem pe hartie acasa: Stiti ca socoteala de acasa nu se potrivete cu cea din targ... asta e.... dar nu regret nimic
Va pop pe toate!!!

Citat:
citat din mesajul lui corina_s

bravo mando
poti sa ne spui si ce tip de rezerva ai ales? si cum sunt conditiile?
costurile suplimentare au fost legat de nastere in sine sau ai solicitat tu in plus analize?



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jackkie spune:

@ monik26

buna! sincera sa fiu eu nu va inteleg :( Ati optat pentru o clinica particulara asta inseamna ca ati terminat cu spagile si atentiile.
Esti tratat cum trebuie si pentru asta palatesti la sfarsit nota de plata. Am nascut la sanador in luna iunie, nu am dat nici un ban in plus iar nota a fost de 120 milioane . Atunci nu se deconta prin CASMB.
Scuza-ma ca va zic dar: Voi singure stricati doctorii si asistentele.Nu v-ati saturat sa dati spaga preste tot?! Acum vreti si la privat ?! Sunt dezamagita de gandirea aceasta.

Oricum sper sa te gandesti bine inainte sa dai plicul cu bani si iti doresc o sarcina si o nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Jackkie, nu a spus nimeni ca a dat spaga. La iesire i s-a comunicat ca nota de plata e mai mare. A platit la receptie, i s-a taiat chitanta pentru asta, nu e indesat plicul cu bani in buzunarul nimanui.

+23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:


Subscriu! Nici eu nu am dat nimic!!!

Citat:
citat din mesajul lui jackkie

@ monik26

buna! sincera sa fiu eu nu va inteleg :( Ati optat pentru o clinica particulara asta inseamna ca ati terminat cu spagile si atentiile.
Esti tratat cum trebuie si pentru asta palatesti la sfarsit nota de plata. Am nascut la sanador in luna iunie, nu am dat nici un ban in plus iar nota a fost de 120 milioane . Atunci nu se deconta prin CASMB.
Scuza-ma ca va zic dar: Voi singure stricati doctorii si asistentele.Nu v-ati saturat sa dati spaga preste tot?! Acum vreti si la privat ?! Sunt dezamagita de gandirea aceasta.

Oricum sper sa te gandesti bine inainte sa dai plicul cu bani si iti doresc o sarcina si o nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Belina spune:

Felicitari, tuturor mamicilor care au nascut!
Celor care urmeaza sa nasca, le doresc nastere usoara.
Eu am nascut cu dna dr Emel Nuraltay, in feb, si va pot asigura ca, pt mine, nasterea a fost cel mai frumos lucru.
Dna dr este minunata, mereu atenta si aproape de pacientele sale.
As naste de 1000 de ori dar numai cu ea.
Bebelul meu are acum 8 luni si este minunea noastra.
Ca medic pediatru eu o recomand pe dna dr Mirica Cristiana (de la Regina Maria), este o dr minunata, care raspunde mereu la tel in caz de ceva.
Din pacate nu vine acasa...

Va pup si va doresc numai bine.













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jackkie spune:

Buna din nou ,

cred ca ai inteles gresit Matzaila_81

Eu i-am raspuns persoanei care intentiona sau cel putin se gandea sa lase o atentie personalului dintr-un spital privat adica lui @ monik26 si celor care inca gandesc ca trebuie sa lase o mica atentie si cadrelor medicale de la privat. Crede-ma ca am si eu prieteni care au facut gestul acesta . Mai jos ai fragmentul care m-a facut sa reactionez asa : CITAT " Nu cred ca-mi pot permite nasterea aici. Mamicile care ati nascut la Sanador, ma puteti ajuta cu cateva informatii proaspete:daca sunt salariata, cat costa nasterea normala si daca pe langa factura platita mai trebuie sa-i pregatesc medicului un plic sau va fi platit din suma achitata cf factura, multumesc foarte mult pentru eventualele raspunsuri " S-A INCHEIAT CITATUL .
Tinand cont ca am nascut Sanador stiu exact ca la nota de plata se includ si alte consumabile. Si eu imediat dupa externare am dezbatut subiectul cu nota de plata care nu este exact aceeasi suma care este pe site . Nu am vrut sa supar pe nimeni numai ca numai suport cunvintele: SPAGA ....ATENTII . Am fost peste tot in lumea aceasta exceptand Australia si Asia , dar numai la noi trebuie sa lasi spaga la orice : coafor, masaj, manichiura, taxi, spital, functionari publici sa te ajute cu diverse ....ORIUNDE. Eu am lucrat in birou, am avut salariu fix, nimeni nu mi-a dat spaga si atunci de ce sa mai dau ceva pentru servicii pe care oricum le platesc
Iti doresc sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik26 spune:

vad ca am creat o disputa, imi pare rau de incurcatura. Nici nu intentionam nici nu m-a gandit da dau spaga, AM INTREBAT numai, v-am cerut ajutor cu cateva raspunsuri, printre care si la acea intrebare care v-a revoltat.
Oricum, mi-am rezolvat problema si am primit raspuns la toate intrebarile pe care le aveam.
E prima mea natere si primul contact cu privatul, dar va multumesc tuturor pentru raspunsuri.
bebei frumosi si nastere usoara pt toate gravidutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_62002 spune:

Buna mamici si burtici!!!!

nu am mai intrat de mult sa vad ce mai faceti ce mai ziceti..... in primul rand felicitari la toate burticile ce au devenit mamici si la viitoarele mamici nastere usoara si mult laptic, bebelusi sanatosi si voinici!!!!
Voinicelul meu/nostru are 4 luni si jumatate, crestem ca pe drojdii.:)
.....acum ne chinie tot felul de bubite, dermatita atopica....sunt foarte suparata...numai scapam de unele apar altele si tot asa......mai re si niste bubite pe piept....o fi de la caldura sau de la balute. am inceput sa ne dam cu Atoderm de la Bioderma , sper sa ne ajute. in rest suntem foarte veseli, plini de viata!!! avem o saptamana si jumatate de cand am inceput sa papam fructe, tare ne mai plac!!!

va pupam cu drag si multa sanatate va dorim!!!!


nota: cam liniste pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunitze spune:

Buna tuturor
As vrea sa stiu daca a nascut cineva de curand, nastere naturala la Sanador.
In ianuarie urmeaza sa venim si noi pe lume si as vrea sa stiu noutati...
cine a nascut de curand, ati beneficiat de reducerea de 3100 lei?

multumesc

Mergi la inceput