Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Buna, daca sunt mamici care au nascut deja la sanador prin preajma, am o intrebare. Ce v-ati luat in bagajul pentru spital? Stiu ca ei asigura tot pentru bebe de la pampersi la produse de iginea, vreau sa stiu daca e asa sau trebuie sa iau ceva de acasa pentru mine sau bebe.

Eu voi naste vineri, deci mai am putiiin.

37+ cu minune de

AMR 4 zileeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

niste absorbante de noapte, dar atat...si nici n-am avut nevoie de altceva..
bafta vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

multumesc pentru raspuns; abia astept....

Cum a fost in maternitate? I-au dat LP bebelului? Sustin alaptarea sau... sunt pe principul LP?



37+ cu minune de

AMR 2 zileeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Cred ca mai ai nevoie si de hainute pemtru bebe cu care pleci din spital .
Si eu am tot 37 de saptamani , dar pe mine m-a programat tocmai pe 3 Oct: mi se pare asa de departe - bifez zilele din calendar ca un copil care-l astepta pe Mosu'

Citat:
citat din mesajul lui mocanita

niste absorbante de noapte, dar atat...si nici n-am avut nevoie de altceva..
bafta vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Da Mando, asta clar. Eu ma gandesc daca o sa am nevoie acolo in maternitate de creme, pampersi consumabile de genul asta. Mi le da pe taote odata cu camera, sau se cer... Sunt curioasa cum functioneaza treaba.

Mando, nu mai e chiar atat de mult

37+ cu minune de

AMR 2 zileeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addyn spune:

Buna fetelor,Eu am nascut acum 2 saptamani la Sanador o fetita sanatoasa si frumoasa foc. Nota 10 medicilor , asistentelor si clinicii. In legatura cu bagajul, iti trebuie la tine buletinul, dosarul cu analizele si lucruri personale (tel.mobil, aparat foto, un spray pt tine). Nu ai nevoie de nimic acolo (consumabile pt tine (lenjerie, tampoane,pasta dinti,etc) si bebe (pampersi, creme ) ti le dau ei, iar daca nu le termini in spital le iei acasa. Atat tu si bebe veti fi ingrijiti f bine, noi am fost f relaxati in spital, acasa a inceput greul :-) Nastere usoara si bebei sanatosi si frumosi va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Dragelor eu am uitat sa intreb la spital, dar stiti cumva daca este permisa prezenta tatalui in sala de nasteri?
+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:


Felicitari Addyn, sa-ti creasca mare printesa! Tu ai nascut natural, sau ai facut cezariana? Ne poti spune daca ai platit in plus la consumabile?


Citat:
citat din mesajul lui addyn

Buna fetelor,Eu am nascut acum 2 saptamani la Sanador o fetita sanatoasa si frumoasa foc. Nota 10 medicilor , asistentelor si clinicii. In legatura cu bagajul, iti trebuie la tine buletinul, dosarul cu analizele si lucruri personale (tel.mobil, aparat foto, un spray pt tine). Nu ai nevoie de nimic acolo (consumabile pt tine (lenjerie, tampoane,pasta dinti,etc) si bebe (pampersi, creme ) ti le dau ei, iar daca nu le termini in spital le iei acasa. Atat tu si bebe veti fi ingrijiti f bine, noi am fost f relaxati in spital, acasa a inceput greul :-) Nastere usoara si bebei sanatosi si frumosi va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addyn spune:

La cezariana nu este permisa prezenta taticilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addyn spune:

Eu am nascut prin cezariana. Am platit in plus consumabile (toate folosite in timpul operatiei) pt ca am avut o operatie mai dificila un pic. Acum depinde de la caz la caz.

Mergi la inceput