Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

valeria, ti-am trimis contractul pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna, Matzaila,

Din ce mi-au spus mie, au niste fonduri alocate anual, asa ca nu ar tb sa iti faci probleme ca in februarie la anul nu vei mai intra in plafon.

Tu la ce dr esti? Este intern la ei sau colaborator?

K.



Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Ce n-am inteles eu si vreau sa intreb este daca semnez contractul cu ei acum si dau avansul, in februarie cand o sa nasc eu o sa am sigur reducerea aia? ca practic eu imi rezerv locul.

Pe langa ca mi se pare discriminare maxima ca o mamica care naste in noiembrie sa aiba parte de banii aia iar eu care nasc in februarie sa nu am parte de ei. Pana la urma nu cotizam in egala masura la stat?
Prietenele care au nascut anul trecut stau doi ani acasa eu stau cu 75% un singur an, eventual nu am parte nici de reducerea aia de la Casa de asigurari si tot asa....pai e firesc?

Unde poti reclama ca esti discriminata?
Mie una deja imi sare mustarul.


35+ cu DPN 01.10.2011 si mamica de Iannis 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

valeria, ti-am trimis contractul pe mail.


Confirm de primire si Multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

valeria, ti-am trimis contractul pe mail.


Confirm de primire si Multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Kora, doctorita mea e Uzum Raluca si e intern la ei din cate stiu.
La vizita ma duc la ea la Sanador nu la ea la cabinet sau la ea la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

mie mi s-a spus ieri ca plafonul este lunar, ceea ce m-a ingrijorat, eu avand dpn 2oct, ar putea veni la sfarsitul lui septembrie. o sa caut sa vorbesc cu un agent de vanzari, doamna de la call center nu stia oricum prea multe amanunte.

mami de strengarel dulce Rares Mihai si surpriza 34+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elgom spune:

Buna Fetelor,

Sunt o viitoare mamica de "Mihai", s evenimenutul va avea loc la Sanador ( sper )in decembrie cu d-na Nuraltay, cu care am mai nascut si la Euroclinic.
Nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu, daca semnez ct si dau si avansul, in cazul in care nu se mai produce nasterea la ei, se recupereaza banii si in ce procent ( daca atit gasit undeva in contract ceva legat de asta). Avansul garanteaza ca primim banii de la CAS ? Sau pe ce criteriu se aloca banii la Sanador ?
Cu ce banca de celule stem ati semnat...am citit f multe si nu am reusit sa ma decid pana azi.
As opta intre Biogenis si Future Health ( asta e un pic mai scumpa, sau asa mi s-a parut mie).
Poate ma lamuresti cineva care a studit mai bine piata si a si avut ocazia sa viziteze vreun laborator, sa fie mai bine informata.

Multumesc anticipat,
Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elgom spune:

Feteleor...eu azi am capitulat.
Dupa ce mi-au zis ca nu-mi garanteaza suma de 3000 ron la nastere de la CAS....am sunat la Regina Maria la Brasov si spre surprinderea mea o nastere normala este 3000 ron si 3100 o cezariana ( oferta pana in sf lui octombrie, ct semnat). In plus reducere la celule Stem ...iar maternitatea este deschisa din aprilie, conditii fff bune.
Voi alege Regina Maria din Brasov, si acum caut un medic care sa ma primeasca acolo
Bafta mamici !!

Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Elgom, pai cred ca ai luat o decizie foarte buna mai ales ca esti din Brasov.
Si eu am discutat cu doctorita mea si am decis ca nu o sa nasc la Sanador. Dar pentru cele care or sa faca asta cred ca e super. Spitalul arata de nota 10+, ca un hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Buna fetelor,

Revin si eu cu un feed-back

Am nascut la Sanador acum 2 saptamani - totul a decurs perfect, nota 10+ pt personalul spitalului si pentru conditiile de acolo.

Bebe si cu mine suntem foarte bine dupa nastere (am nascut natural un baietel de 4 kg). Acum, tragand linie si evaluand experienta asta, pot sa va spun ca eu sunt f multumita de cum s-a desfasurat nasterea si de personalul de acolo iar daca ar mai fi sa nasc tot acolo as merge.

Va pup si sa aveti sarcini usoare si nasteri si mai si



M

Mergi la inceput