Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna Mateiuta,si eu am 36 saptamani ieri am facut o biometrie si avem 3150g(+/-400g)si sunt programata la Sanador pt 15-20aug asta daca bb nu ne face surprize,termenul este 24aug dar bb biometric este cu 10 zile mai mare;eu voi naste cu dl dr Ancar Benedict;chiar azi am vb la internari pt discutia cu anestezistul;mi-am pregatit toate actele deja si kitul de celule stem dar nu si bagajul pt ca am inteles ca ti se da de acolo tot,asa mi s-a spus acolo si asa mi-au spus si fetele care deja au nascut acolo.Eu sunt sigura ca va fi mai bine aici ,am nascut fata in 2005 la Polizu si desi mi s-au creat conditii bune de cazare(am stat singura in rezerva pe atunci nu erau cu plata)nu am fost deloc multumita de personalul medical;faptul ca trebuia sa alerg dupa neonato sa vad ce e cu copilul meu,sa ma milogesc la ATI sa ma lase sa o vad,sa scot mereu din buzunar pt un ceai;ca sa nu mai zic ca in seara de la ATI dupa operatie veneau infirmierele si se "serveau"cu vata din pachetul meu;acum ma duc si o sa ies cu fruntea sus pt ca sunt sigura ca voi fi tratata cu respect si demnitate.Ma bucur ca aici putem vb si impartasi ceea ce ne macina.Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mateiuta spune:

Multumesc mult fetelor pt raspunsuri!Ce bine este sa vb cu persoane care trec prin ce treci si tu!!!Eu sapt viitore merg la eco sa vedem ce mai face bebe si tot saptamana viit mergem si pana la sanador sa vedem cum stau lucrurile,ce acte trebuie exact,ce tip de adeverinta.Tot zilele astea trbuie sa ajung sa iau si kitul de celule stem de la CORD BLOOD...off am cam ramas cu multe treburi nerezolvate pe ultima suta,dar i s-a ivit sotului o ocazie sa vanda masina si acum ne deplasam mai greu.Oricm sapt viit le rezlvam noi...

Va multumesc ca sunteti aici sa mai imi zic si eu off-ul caci prietenele mele nu au copii inca si nu stiu in ce masura ma inteleg.

Emilia2005 poate ne nimerim amandoua in spital in aceasi perioada.Cat despre Polizu...stiu ce zici ca am ajuns acolo acum 2 sapt cu temperatura si m-au interat 2 zile si am vazut "acreala" de acolo...Pacat caci au niste medici extraordinari.
Va pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Hello mamici :)

Si eu voi naste in jur de 20-23 august, asta daca nu cumva se hotaraste bebe sa vina mai devreme

Referitor la intrebarea ta, Mateiuta, pot sa-ti spun cu siguranta ca nu este nevoie sa dai nimic nimanui ca "atentie", te vor trata cum trebuie fara sa platesti nimic pe langa factura.

Eu merg maine la control din nou si voi sti atunci cum mai sta bebe - ulima data avea 2551 gr la 35 sapt.

Va pup !

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mateiuta spune:

Deja suntem 3 mamici care nastem in aceasi perioada...poate vor bebeii nostrii sa ne intanlim...totul depinde de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Salutare,

Cred ca suntem chiar 4 (si dulcica cred ca e in aceeasi perioada )

Sa vedem daca bebelusii decid sa facem o intrunire atunci :)

Azi am rasuflat usurati pt ca bebe nu mai are cordonul in jurul gatului si deocamdata suntem in grafic cu pozitia pt nastere (naturala). Sper ca nu se va mai schimba nimic in urmatoarele 3 saptamani.

Mai trebuie sa fac consultul preanestezic si peste 2 saptamani merg din nou la consult - acum sunt in sapt 37.

Va doresc un weekend usor ! Noptile sunt din ce in ce mai grele ... uff ...

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Asa este noptile sunt tot mai grele;eu aseara cel putin am avut niste arsuri de credeam ca am sa mor,insomniile sunt la ele acasa(la Roberta nu am avut insomnii)ma trezesc din 30 in 30 min apoi pe la 3 nu ma mai ia somnul soi stau la Tv ca sa adorm intrun final.azi dimineata trebuia sa imi duc fata la gradi si a tras saraca de mine sa ma trezesc.Burta se intareste mai mereu ,nu pot dormi pe nicio parte...uffff.Dar mult a fost putin mai este,cele care sunteti la primul BB sa va asteptati la cele mai emotionante momente,inegalabile,eu la Roberta am plans toata perioada operatiei de emotie,si cand am auzit-o am simtit ca mor de emotie,asa ca Doamne Ajuta si vom trece peste toate;va pup si ne mai auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

buna fetelor, am si eu o intrebare.

dr cu care vreau eu sa nasc nu lucreaza la sanador si nici nu are contract de colaborare semnat cu ei. aveti idee cam cat m-ar costa o nastere normala la ei(pe site nu scrie nimic, foarte prost site-ul) cu dr. meu?

eventual aveti vreo adresa de mail sau un nr de tel sa cer si eu niste informatii? thx

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +24


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna Bellasamoyed uite iti dau nr de telefon de la biroul de internari precum si emailul acolo poti afla mai multe informatii 0757039137 si internari@sanador.ro Eu de fiecare data am stat de vb cu dna Ana Maria Ionescu ,destul de bine informata si care mereu mi-a raspuns respectuos la intrebari(ce-i drept eu am fost acolo direct).In rest inca stau prost la capitolul receptie pacienti,stai cam mult dupa ei si nu mi se pare ok acest lucru.Poate se va rezolva cu timpul pana atunci....asta ca sa te auda cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claupin1 spune:

si eu am mers saptamana trecuta si am semnat cu sanador, sper sa fie nastere naturala si sper ca bebe sa vina la sfarsitul lunii chiar inceputul lui sept, eu am medicul meu care va semna contractul cu ei in curand asta ca sa-i raspund lui bellasamoyed deci poti merge cu medicul care te-a urmarit fara probleme si chiar daca nu vrea el sa stii ca am auzit ca au medici super. din pacate casa a retras 1000 din cei 4000 deci, fetelor, ramanem cu 3000 decat, asta este, naspa, ce sa mai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor,

Azi am sunat la Sanador. Au zis ca deconteaza casa 3100 ron (nu mai e suma de 4000)
Si eu vreau sa nasc tot acolo, DPN 14 sept deci saptamana viitoare merg sa semnez contractul.

Va pup

Mergi la inceput