Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim78_2002 spune:

Hai ca am revenit scurt ca am adormit-o pe maimutica mea :).
Dr. meu anestezist a fost Costache Steriade un doctor foarte bun spun asta dupa operatie, am avut emotii cu anestezia dar omul chiar m-a linistit si a vorbit cu mine tot timpul astfel incat sa nu ma ia prin surprindere nimic.
Raspund pe rand si sper sa nu sar pe nimeni.
Nu-ti garanteaza nimeni ca totul decurge bine pentru tine si copil in timpul travaliului si pot oricand sa te bage in sala asa ca pregateste-te pentru ambele variante.
Deducerea aceea de 4000 ron se scade automat la plata facturii trebuie sa ai doar acele doua documente adeverinta de asigurat si trimitere.
E super cu bebe acasa, este cel putin pentru mine implinirea mea ca om, dar :),obositor dar minunat.

Baradoi, da m-am intalnit cu Mocanita in ziua aceea eu am plecat sambata ea duminica.

Ceea ce vreau sa va spun este ca decat sa ma duc sa nasc intr-un spital de stat si sa vad toate fetele acrea as prefera de o mie de ori sa fac efortul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Hai ca am reusit si eu sa intru putin...
Si noi suntem bine, mancam , dormim si mai si plangem din cand in cand, dar nesemnificativ
Nu mai repet ce-a zis Simona, si eu am avut discutia cu medicul anestezist cu o saptamana inainte de nastere, eu am nascut la 38s6z..In cazul meu d-na dr anestezist a fost dna dr Herghelegiu, de la Sanador. La fel, super, a vb cu mine tot timpul, m-a mangaiat, linistit, dat aer prin masca de oxigen cand mi s-a facut putin rau- probabil de la pozitia perfect orizontala- la inceputul procedurii..
Cei 4000 de lei s-au scazut din valoarea facturii la externare, nici eu n-am platit nimic in plus, decat 2 sucuri pe care le-am consumat din frigiderul din camera..Deci pe noi ne-a costat in total vreo 6000 de lei. pentru ca rezerva a fost 640/noapte si pt ca am facut un screening pt boli genetice care a mai fost vreo 400..
Simo, vroiam sa-ti trimit ieri un mesaj, inchipuie-ti ca nu mai stiam cand a zis dna dr sa-mi scoata sotul fasiile de leucoplast de pe operatie..dar mi-au cazut singure de la dusuri prelungite asa ca..probabil ca au cazut cu cateva zile mai devreme ca-mi amintesc ca prin ceata ca mi-a zis sa le tin 2 saptamani..oricum operatia arata super bine si eu ma simt perfect..
cam atat imi vine acum in minte, daca mai aveti intrebari, promit sa mai intru cand am un moment
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

sa va traiasca amandurora puiutii,vor fi zile obositoare si poate nopti albe(eu mai am o fetita de 5ani 8luni)dar toate astea cu timpul vor fi date uitarii si sita timpului lasa in urma tot ce e greu si pastreaza doar amintirile frumoase;eu mai am o luna pe 27 iulie sunt programata la echo apoi la inceputul lui august vedem exact care va fi ziua marelui event;in ceea ce priveste bagajul de maternitate v-ati luat tot ca pt cele de la stat?ca mie mi s-a spus sa iau doar buletinul si ....sotul (si kitul pt cel stem bineinteles).daca intre timp imi mai apar semne de intrebare am sa va mai intreb cate una alta,pana atunci va doresc sa va bucurati de minunile din viata voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

multumim Emilia.
nu mi-am luat absolut nimic ca bagaj de spital, decat hainele lui bebe cand ne-am externat....si chiar n-am avut nevoie de nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

Multumim mult Sim si Mocanita pentru raspunsuri !

Va trebui ca eu sa merg cu trimiterea mea de la medicul de familie la alt medic de la Sanador care sa imi faca la randul ei trimitere sa nasc la Sanador - asta pt decontarea CASMB. Desi teoretic mai este o luna, eu o sa merg saptamana aceasta sa bifez si punctul asta (ma grabesc putin, am o prietena care a nascut ieri - la Filantropia, la 38 sapt).

Va pup inca o data !

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriana1984 spune:

Buna fetelor,

Am citit tot ce s-a scris la acest topic, asta dupa ce am cautat indelung un opinii/pareri despre maternitatea Sanador. Eu sunt abonata la ei de 4 ani si acum iau in calcul sa nasc cu d-na Alina Dascalu (oricum la Polizu numai lucreaza).

Vreuna din voi va naste/ a nascut cu ea? La morfofetale merg la d-nul doctor Herghelegiu.

Multumesc si mai asptept opinii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Draga mea, spune-mi si mie daca ai stiut dinainte de medicul anestezist sau nu;adica ti-a fost recomandat de dr tau sau nu?am inteles ca pe la 37 de saptamani are loc discutia cu anestezistul,ai fost sunata ca sa vii sa vb cu el?se plateste acea taxa de 165ron?Nici nu stiu ce sa va mai intreb;faptul ca nu imi mai fac acel bagaj de maternitate ma ajuta mult,eu sunt si singura pana pe 12 aug cand vine sotul(lucreaza afara)si o am doar pe Roberta care saracuta ma solicita si ea asa ca stresul e omniprezent la mine.Sper sa am in continuare o sarcina la fel de buna aca pana acum si sa stam cuminti pana la 39saptdaca ar trebui sa mai stiu ceva astept sfaturile voastre cand mai aveti timp intre schimbatul scutecelor,alaptat si un somn binemeritat cand apucati(apropos cand v-a spus neonatologul ca puteti scoate puiii afara?)Eu am nascut la sf lui oct si mi s-a spus dupa doua sapt dar am iesit dupa o luna ca era mai rece;pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Emilia, mie dr anestezist (dna dr Herghelegiu) mi-a fost recomandata de dr mea. Intalnirea a avut loc cu o saptamana inainte sa nasc , la 37s5z. Da, am platit cei 165 lei, control preanestezic - mi-a pus diferite intrebari despre istoric boli, etc si a stabilit ca vom face rahie-epidurala..Cam atat am retinut din ce ai intrebat .. Daca mai e ceva, mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

A, mi-a zis ca putem scoate copilul din ziua externarii fara nici o problema, numai ca din cauza caldurii ne-am incumetat la o saptamana de la nastere - seara pe la 8 - si am stat cam 1 ora jumate.. a dormit toata perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Ok,merci mult pentru raspunsuri,in prima luna va mai vedeti cu neonatologul de acolo sau direct la pediatrul de familie?Eu la Roberta am chemat-o acasa la doua zile de la externare dar apoi m-am tot dus pt vaccinari la ea la cabinet lucru pe care acum il voi evita pt ca este un real pericol sa mergi cu puiul de cateva luni printre copii mai mari bolnavi;am optat pt o pediatra in privat care va veni acasa iar vaccinurile le voi cumpara,pt ca oricum sunt mult mai multe facultative decat obligatorii;acum am experienta si vreau sa evit greselile facute la prima nastere cand invatam din mers;te pup si mai vb

Mergi la inceput