Pufi iubiti de Ian-Feb 2010 (226) - LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Bea multumim de incurajari, sper sa nu patim asa ca vecinul Luca ptr ca eu nu-s obisnuita cu treziri peste noapte de bai reci si febra

BF la noi dimpotriva cand are zile d-astea pline cu mall vizite etc doarme tun , de obicei mai devreme. Numai cand avem vizite cu party uri cu copii e atat de entuziasmat, tot drumul in masina are un ranjet pan la urechi si acasa e f fericit si adoarme tarziu dar doarme mult si dimineata daca se culca tarziu. Nu am lipsit peste noapte. O singura data am plecat dupa ce a adormit dar nu s-a trezit si o data am venit dupa ce a adormit s-a trezit exact cand am venit (1 jumate noaptea) presupun ca din cauza ca ne-a auzit. Atunci era si mai mic, avea vro 8 luni

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982


Sondaj:


si ai vostri pufi se trezesc la somnul de praz, dupa juma de ora/30 min/1 ora?
sau pur si simplu sa va verifice daca sunteti sau nu acolo...........????????????

Ivan da, si daca nu sunt, nu mai adoarme la loc...
tre sa ma vada...............



Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...



Si David se mai trezeste dupa 30min/1h , bazaie pana isi gaseste suzeta si se culca la loc .
El oricum adoarme singur in patut (si in camera) iar daca ma vede se trezeste definitiv asa ca evit sa ma duc la el.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:






LA MULTI ANI IRIS!


s]Sa-ti pastrezi zambetul cald, sufletul pur si lumina in priviri ca in prima zi cand ai vazut chipul mamei. La multi ani copil frumos!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

navigand pe net, cautand o saltea pentru fina mea, am gasit asta.........
mi se par foarte practice......

http://www.m y k i d s.ro/camera-copilului-c1/pat-copii-tineret-3---10-ani-s106.html



Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower




Eu am observat ca de fiecare data cand il scot in lume, a se citi mall, aglomeratie, cumparaturi....doarme f f prost noaptea, se trezeste, plange fara motiv. El de obicei nu se trezeste deloc sau 1 data, il vede pe tati langa el si adoarme la loc, fara apa/lapte/leganat.
Ei, cand iesim pe undeva, e jale. Plange de 5 ori pe noapte.
Voi ati observat asa ceva legat de pufii vostri?




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Dap. Si noi suntem la fel. Cand avem o zi mai agitata sau cand dorm putin la pranz... eu chiar ma gandesc ... gata dorm neintorsi noaptea asta. De unde? Nici gand. Toata noaptea se foiesc....

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Eu nu raspund la sondaj ...prietenii stiu de ce

Am uitat sa va spun ceva: deci eu nu inteleg! Eu, parintii mei, toata lumea de pe strada, dintre vecini, prieteni etc vorbim cu el in romana, proportia e sa zic 70-80% romana si restul greaca, putin engleza....

Ii spun de 1000 de ori catelu! unde e catelu? are un catel mare de plush cam de 2 ori cat el care i place la nebunie , il cara pe dupa el prin casa ma rog cade catelu cade si Yannis pe catel...circ

Aseara l-a intrebat ta-su "pou ine to skilaky?" si s-a dus sa aduca catelu instant!
Repetat azi: il intreb de catel se uita derutat peste tot in jur, inapoi la mine nu pricepe ce vreau de la viata lui...il intreb in greaca aduce catelu de oricunde ar fi, chiar daca nu e in aceasi camera sau in raza vizuala.

Cum explicati chestia asta?

de Yannis





e grele..............
poate stie ayanna.............
eu nu stiu
poate are el un "talent" de la aia greci, ca nu 'geaba e el pui de grec sa perceapa el mai bine limba respectiva...sau pentru ca a fost atent cad i s-a spus prima oara treaba cu skila.....nush cum.,....

sau poate i se pare mult mai......cum se zice....placut la urechi greaca.....nu stiu acum cuvantul potrivit................
asta e...ce sa ii faci?


Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alexutza sa fie cat mai usoara intepatura de azi si fara reactii adverse pentru micutul Yannis.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982


Sondaj:


si ai vostri pufi se trezesc la somnul de praz, dupa juma de ora/30 min/1 ora?
sau pur si simplu sa va verifice daca sunteti sau nu acolo...........????????????

Ivan da, si daca nu sunt, nu mai adoarme la loc...
tre sa ma vada...............



Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...



Si David se mai trezeste dupa 30min/1h , bazaie pana isi gaseste suzeta si se culca la loc .
El oricum adoarme singur in patut (si in camera) iar daca ma vede se trezeste definitiv asa ca evit sa ma duc la el.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


asa si Dragos, ziua adoarme sigur in patut si in camera, ii dau biberonul, bea ceaiul/laptele/sucul de fructe si apoi arunca biberonul, se intoarce cu kuru si adoarme...daca sunt eu prin jur nu adoarme neam asa ca nu il deranjez
si cand se trezeste se trezeste, nu il mai adorm la loc, chit ca a dormit 10 minute sau 2 ore...

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

LA MULTI ANI, IRIS, FETITA FRUMOASA CU OCHII ALBASTRII!!!

sa cresti mare, sanatoasa si sa o faci pe mami fericita alaturi de surioara ta!!!


Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mersi fetele de raspuns.............

eu ma retrag...........
sa aveti o seara placuta si o nopate cat mai linistita...........

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput